Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
piekarz751

CASIO GWG 100 waveceptor problem z odbiorem fal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, potrzebuję pomocy - rady.

Kilka miesięcy temu zakupiłem zegarek firmy Casio model GWG - 100. Kilka dni temu zauważyłem że nie odbiera sygnału radiowego, ostatni 19-09-2020. Obok leży Casio GW - 7900 który odbiera fale.

Proszę o pomoc, w zegarku nic nie przestawiałem. Czy taki problem można usunąć we własnym zakresie czy reklamować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zegarek nieco przestaw, ale w całości, względem okna wychodzącego na zachód. Włączałeś ręcznie synchronizację, z dala od szumów elektronicznych?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już sporo tematów na temat łapanie fal. Standard, raz łapie, raz nie łapie, jeden G będzie się synchronizował niemal codziennie, inny może co kilka lub kilkanaście dni. Może się tak dziać nawet jeżeli leżą obok siebie, baa nawet jak wymusisz ręczną synchronizację na dworze. Ot taka natura fal, pogody, czułości anteny i wielu wielu innych rzeczy. Nie przejmować się, w końcu złapie sygnał.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę, bo wszystkie moje G z synchronizacją (pięć sztuk) łapią sygnał regularnie i bez problemu.

Mój sposób:

odkładasz zegarek wieczorem na półkę tarczą do dołu i indeksem "12" w stronę zachodu, w kierunku nadajnika.

Gdyby się zdarzyło, że jednak nie złapie to na następną noc połóż go blisko okna na zachód, np. na parapecie w taki sam sposób jak wyżej.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2020 o 05:28, andrzejp1242 napisał:

Jaki masz poziom naładowania baterii?

Dziękuję za odpowiedź, zrobię w/g wskazówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam trzeba szukac dobrego miejsca ,moj przypadek jest dobrym przykladem .

Kupilem 6 m temu gw 9400 ,w nocy leżał zawsze na stoliczku nocnym zakladalem go zawsze na noge od lampy  ,obok zawsze tel kom ,laczyl sie śr 1  w miesiacu ,

W zeszłą środę dostalem od żony pudelko na zegarki pudelko stoi w tym samym pokoju tylko ze na komodzie ,moze 1,5 m dalej  niz zegarek lezal dotychczas ,....zegarek lapie syganl  co noc to juz 8 z rzedu . Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tom1111 napisał(-a):

Witam trzeba szukac dobrego miejsca ,moj przypadek jest dobrym przykladem .

Kupilem 6 m temu gw 9400 ,w nocy leżał zawsze na stoliczku nocnym zakladalem go zawsze na noge od lampy  ,obok zawsze tel kom ,laczyl sie śr 1  w miesiacu ,

W zeszłą środę dostalem od żony pudelko na zegarki pudelko stoi w tym samym pokoju tylko ze na komodzie ,moze 1,5 m dalej  niz zegarek lezal dotychczas ,....zegarek lapie syganl  co noc to juz 8 z rzedu . Pozdrawiam

 

szczęściarz... jest sygnał bo to od żonki nie każdy ma  żonkę co daje takie magiczne pudełeczka  ......  :) 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, unadarek napisał(-a):

szczęściarz... jest sygnał bo to od żonki nie każdy ma  żonkę co daje takie magiczne pudełeczka  ......  :) 👍

😁👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tom1111 napisał(-a):

Witam trzeba szukac dobrego miejsca ,moj przypadek jest dobrym przykladem .

Kupilem 6 m temu gw 9400 ,w nocy leżał zawsze na stoliczku nocnym zakladalem go zawsze na noge od lampy  ,obok zawsze tel kom ,laczyl sie śr 1  w miesiacu ,

W zeszłą środę dostalem od żony pudelko na zegarki pudelko stoi w tym samym pokoju tylko ze na komodzie ,moze 1,5 m dalej  niz zegarek lezal dotychczas ,....zegarek lapie syganl  co noc to juz 8 z rzedu . Pozdrawiam

 

Bo nadajnik jest inaczej skierowany. U mnie na ręku zawsze łapie ale jak nie schowam do pudełka tylko obok to nigdy. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GW5610 w mieszkaniu nie łapie fal. Na noc zapinam na barierkę od balkonu i zawsze się aktualizuje 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dużo zależy od plam na Słońcu :huh:

A na poważnie to na pewno od elektromagnetycznego „zaśmiecenie” miejsca przebywania zegarka. :ph34r:
W każdym razie trochę mi ulżyło, bo myślałem ze przypadkowość łączenia się mojego GXW Kinga to wada :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na oknie na 5610 czasem  jest L3, innego dnia  L1.

Mainflingen nadaje na falach długich a wg wiki "średnie wahania roczne natężenia pola w danym punkcie mogą wynosić 20-50%. Największe natężenie występuje latem w dzień, a zimą w nocy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Google Play jest taki app DCF77 Emulator, który emuluje sygnał DCF. Sam jeszcze nie korzystałem ale może warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.