Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szuwi

Zegarek codzienny, 36-38mm, jasna tarcza, 5-10k

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Znowu odzywa się zegarkowe ADHD, ale trochę nietypowo.

 

Rozważam wstępnie zmianę mojego Balla Enterprise na coś mniejszego.

 

Czyli szukam:

- EDC,

- automat,

- 37-38mm,

- luma,

- WR100 lub więcej,

- pasek skórzany lub nato (wiem, że powinienem kupić na bransolecie i zmienić na pasek, ale nie chcę – kajdan z Balla zdjąłem przy zakupie i nie założyłem ani razu),

- data będzie „miłym dodatkiem” ale nie chcę innych komplikacji,

- nie „diver” – nie chcę oznaczeń na bezelu,

- jasna tarcza – najchętniej biała, ewentualnie srebrna,

- chciałbym, żeby był czytelny - na "starość" wzrok słabszy, a że szukam małego zegarka...,

- nie chcę "grubasa", więc zważywszy na średnicę, wolałbym nie więcej niż 11mm, 

- budżet – 5-10k,

 

To są na razie wstępne rozważania i Ball nie jest na sprzedaż. Chciałbym, żeby zegarek był wysokiej (relatywnie do ceny) jakości – gdyby Ball był mniejszy, to bym nie rozważał zamiany, bo jest świetny (tryt, 1-2s/d).

 

Podpowiecie coś ciekawego? Z góry dziękuję. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wklepałem wszystkie wymagania w Chrono24 i wypluło właściwie tylko jedną opcję: Nomos Club Neomatik.

 

8122417_zoom.thumb.jpg.1ccbe0bcd9f181f2888a11ef1cbe400c.jpg

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos jest b.fajny, ale automat ma chyba 40+ mm... plus ta wersja przez kolor wskazówek nie należy do najbardziej czytelnych 😉

Edit - jednak 37mm

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damasko fajne, ale czarne okienko daty odpada :)

Jakiego Sinna z jasną tarczą ktoś kiedyś pokazał, ale nie mogę znaleźć... 

Patrzę na Muhle 29er... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Nomosa ale ref. 744 - 37mm i 47 bodajże L2L, dobry kontrast wskazowki / tarcza, jest luma i 200m WR.

 

67C0B5F8-443B-41DB-9D7A-E93DF6909B06.thumb.jpeg.e628531ceb501844c84d228db1f17980.jpeg


Muhle 29er to dobry trop, woodpecker regulator daje dużą stabilność chodu, no i mid size ma 36,5 mm.

 

D9724189-9E57-4053-9560-F7C079264C4E.thumb.png.78eb2f0ff71b70d3ce6c1026ff8a65c4.png

Finalnie możesz brać Muhle Lunova Lady - ma lady w nazwie ale 35 mm i relatywnie spora tarcza powinny być ok, masz wersje na gładkim pasku bez łańcuszków - poniżej poglądowe zdjęcie na ręce mojej żony (16-16,5 cm) oraz reklamowe od Muhle:


E76E972C-777F-4A82-9E29-F25BECD2B83D.jpeg.c2223aa7cddf349fa0d4d7fae4382abc.jpeg

 

434D8A85-FA8C-4771-8166-9E2746303B78.thumb.jpeg.4a4dfdba9af647fd375aa79cfa742331.jpeg

 

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szkoda, że jasna tarcza, bo w innnym przypadku opis jak pod Tudora BB36 skrojony 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Nomosem Club. Jest inny niż większość typowych EDC, a jednak spełnia ten warunek. Jakość wiadomo.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, poiuyt napisał:

 

Sinn z jasną to tylko 104, ale to 41mm i obrotowy bezel. Chyba że 556 z masą perłową, ale to bardziej dla dziewczyn :)


Była limitka 556 z białą matową tarczą:

 

https://www.watchtime.com/watch-to-watch/sinn-556-weiss-limited-edition/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weiss field watch 38mm

spacer.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję.

Nomos Club na razie na prowadzeniu, a za nim Muhle 20er. Weiss też ciekawy 🙂

Bb36 dla mnie odpada, bo nie trawię "snow flake"... A czarną tarczę mam w Ex1 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cordi7 napisał:


Jak się to mówi? „Będzie Pan zadowolony” :)

 

 

Taaa oby, planuje sobie zrobić prezent gwiazdkowy, w PL chyba bez szans, ale czy można go spokojnie przymierzyć w salonach w DE np. Berlin lub Frankfurt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Jansenowej nie ma Nomosa? Miałem się wybrać i przymierzyć...

 

Po kilku latach zabawy zegarkami wiem, że dla mnie EDC musi być automatem, a manual to raczej garniturowiec, bo od kilku lat nie chodzę codziennie w garniaku. Ewentualnie pewnie przeżyłbym EDC manualnego z rezerwą na poziomie 7-8 dni.

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toz dlatego automaty z portfolia Nomosa proponowaliśmy :)


Zgodnie ze stroną Nomosa jedyny dealer w Warszawie to właśnie Jansenowa:

 

EC4B7ED8-2306-4E0A-BBE6-313104B277B1.jpeg.9b2f7481577ea38952c31194af5fa5f2.jpeg


Przymierz, pogadaj... wiem, że te modele da się około 20% taniej kupić na Chrono24.

Jak coś uderzaj na PW, podrzucę namiary skład ja brałem, może ściągnąć wszystko i jest komplet papierów.

Rejestrowalem nawet po zakupie na stronie Nomosa i przeszło znaczy się wszystko było w porządku.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się wahać, czy zmieniać - wizualnie Ball z jasną tarczą jest moim największym zegarkiem, ale ma fantastyczną lumę i w ciągu tygodnia zrobił +4s (w końcu zmierzyłem). Zegarek za ok 4k. 

Pojadę przy okazji do Jansenowej i przymierzę Nomosa, ale trochę bez przekonania. Ball w końcu teoretycznie jest u mnie zegarkiem do zadań specjanych - np. zachlanie na mieście i ciągnięcie do domu (jeszcze się nie zdarzyło, ale lubię być przygotowany), więc utrata lub uszkodzenie edc za 4k mniej boli, niż utrata lub uszkodzenie edc za 10k... A że ma subiektywnie ze 2mm za dużo? Coś za coś. Trudne sprawy... 😉

Dodam jeszcze, że mój sześcioletni syn lubi go najbardziej ze wszystkich moich zegarków i chce go dostać na siódme urodziny. 

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Stowa ?

Masz Marine Classic 36 mm

 

image.jpeg.e8a91f6b82a3c53857961a9439e30111.jpeg

 

a od niedawna w tym rozmiarze  mamuala z małą sekunda 

 

image.jpeg.ee7945707ea7c938b4ee4225437364f0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa ładna, ale brak lumy. 

Edit - kształt wskazówki godzinowej też mi nie do końca pasuje na edc dla mnie.

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun
5 godzin temu, szuwi napisał:

Zaczynam się wahać, czy zmieniać - wizualnie Ball z jasną tarczą jest moim największym zegarkiem, ale ma fantastyczną lumę i w ciągu tygodnia zrobił +4s (w końcu zmierzyłem). Zegarek za ok 4k. 

Pojadę przy okazji do Jansenowej i przymierzę Nomosa, ale trochę bez przekonania. Ball w końcu teoretycznie jest u mnie zegarkiem do zadań specjanych - np. zachlanie na mieście i ciągnięcie do domu (jeszcze się nie zdarzyło, ale lubię być przygotowany), więc utrata lub uszkodzenie edc za 4k mniej boli, niż utrata lub uszkodzenie edc za 10k... A że ma subiektywnie ze 2mm za dużo? Coś za coś. Trudne sprawy... 😉

Dodam jeszcze, że mój sześcioletni syn lubi go najbardziej ze wszystkich moich zegarków i chce go dostać na siódme urodziny. 

 

 

Najlepsze rozwiązanie dać synowi zegarek (Ball) i kupić nowy (Nomos). Chyba syn raz na jakiś czas Ci go pożyczy ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, HaveFun napisał:

 

Najlepsze rozwiązanie dać synowi zegarek (Ball) i kupić nowy (Nomos). Chyba syn raz na jakiś czas Ci go pożyczy ;) ?

Kurcze - Ball na nadgarstku 6 latka wygląda nawet gorzej, niż u mnie 😉

Przymierzę Nomosa i będę kombinować 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup G Shocka mną „robocze” wyjścia ;)

 

Ball jest super ale i Nomos świetny z tym, że to nieco inne w charakterze zegarki.


Przymierz, zobacz, daj znać jak wrażenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cordi7 napisał:

Kup G Shocka mną „robocze” wyjścia ;)

 

Ball jest super ale i Nomos świetny z tym, że to nieco inne w charakterze zegarki.


Przymierz, zobacz, daj znać jak wrażenia.

 

Dam znać po przymiarce u Jansenowej. "G" do mnie nie trafiają , już prędzej poszedłbym bez zegarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monta Noble

spacer.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.