Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pieczar

Skeleton, Semi-Skeleton do 700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

Od jakiegoś czasu poszukuje jakiegoś "niedrogiego" zegarka typu skeleton lub semiskeleton. Mój budżet jak w opisie to około 700zł.

Jedyne co udało mi się znaleźć w cenie 3-cyfrowej to Fossil ME3185 (i podobne do niego 3182 itd.)

Jaki zegarek byście polecili?

 

Drugie pytanie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z firmą SEIZMONT? Tani nie jest a firma nie znana.

https://www.trendhim.pl/zegarek-holger-dante-p.html?gclid=Cj0KCQjw8fr7BRDSARIsAK0Qqr6QbrcEoeIcZI5DDr_e1aUSZxipMNP5kJsY5IBxupC86Cgb-PAN2EoaAnmWEALw_wcB

 

I na koniec. Jaka jest tak naprawdę różnica między drogimi zegarkami, a tanimi z Aliexpress. 

Tylko chciałbym coś bardziej konkretnego niż "bo jest lepszy". Chciałbym wiedzieć z czym się wiąże kupienie taniochy.

Czy tylko ryzykuje, że trafie bubel, ale nie muszę bo nie mam tam żadnej kontroli jakości? Czy może tani zegarek pochodzi maksymalnie rok i padnie, albo mechanizm to atrapa, albo nie wiem co tam jeszcze może być nie tak. Od razu powiem, że nie bardzo ma dla mnie znaczenie że po 2 miesiącach będzie spóźniony o 2 sekundy :)

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001488425151.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.166f456a4FweDU&s=p&ad_pvid=202010081510384685637271250810002919814_63&algo_pvid=8374c40f-68b6-48d9-9b89-7d6b917f35f1&algo_expid=8374c40f-68b6-48d9-9b89-7d6b917f35f1-2&btsid=0b0a119a16021950383541637ec293&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Z góry dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Pieczar napisał:

Od razu powiem, że nie bardzo ma dla mnie znaczenie że po 2 miesiącach będzie spóźniony o 2 sekundy

 

a ma dla Ciebie znaczenie, że po 1 dniu będzie spóźniony o 10 minut albo godzinę? tani automat z nieznanej firmy to takie ryzyko. za 700zł możesz znaleźć Orienta / Citizena / Seiko, gdzie ryzyko takich bubli jest minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pieczar napisał:

I na koniec. Jaka jest tak naprawdę różnica między drogimi zegarkami, a tanimi z Aliexpress. 

 

"Drogi" zegarek mechaniczny z Aliexpres (czyli powiedzmy taki w okolicach 100 USD) będzie najczęściej kopią jakiegoś znanego zegarka szwajcarskiego lub japońskiego, ale będzie wykonany z dobrej jakości materiałów, będzie dobrze spasowany, w środku będzie to, co jest wymienione w opisie na stronie internetowej (na przykład szkło szafirowe będzie nie tylko w opisie, ale również w kopercie zegarka). Mechanizm to będzie zazwyczaj podstawowy model Seiko, Miyota lub Seagull - czyli solidne i sprawdzone mechanizmy. W wersji droższej - powyżej 200 - 300 USD to już nawet często może być Miyota 9015 lub ETA 2824. Koperta/pasek/bransoleta nie będą rozsypywać się w rękach i nie będą zostawiać kolorowych śladów na rękach i na ubraniu. Wskazówki nie będą odpadać. Mechanizm wystartuje i będzie pracować. Punktualność będzie dobra. Koronka nie wypadnie przy pierwszej próbie ustawienia godziny. Itd...

Jeżeli chodzi o zegarek mechaniczny za 12,99 USD, to nigdy takiego nie kupiłem. Ale chętnie posłucham opinii użytkownika po 1 tygodniu noszenia i po roku. Myślę, że to inwestycja podobna do zakupu na przykład lornetki za 12,99 USD.

Na Aliexpres można kupić fajne i wartościowe rzeczy w korzystnych cenach. Ale w tak magicznie niskich cenach, to raczej nie będzie wartościowy zakup. Na razie pozycję najtańszego, dobrej jakości zegarka mechanicznego z Ali okupuje Cadisen ze swoim elegantem z mechanizmem Seiko NH36 i szafirowym szkłem i bransoletą za jakieś 50-60 USD.

Jeżeli chodzi o niedrogi skelton z Ali, któremu mógłbym zaufać, to może  ten od Pagani Design. Pagani to potentat z Ali i mistrz w kategorii "najlepsza specyfikacja za najniższą możliwą cenę". Ich skeleton kosztuje jakieś 50 USD i ma kilka wersji kolorystycznych.

 

obraz.png.3b1fa5b66b98fd63cee1eb20222349b5.png

 

obraz.png.a524b41147d1ded8ba2ab481f14d8ee6.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skeletony, to nie moja bajka, ale wydaje mi się, że za 700 PLN to raczej można kupić jakiegoś Orienta z "open heart" niż markowego skeletona.

Jak musi być skeleton, to w takim budżecie to szukałbym na Aliexpresie czegoś przynajmniej powyżej 50 USD. Coś mi się też obiło o uszy, że firma Ciga robi dobre jakościowo skeletony w okolicach 200 USD z szafirowym szkłem i z mechanizmem Seagull.

 

obraz.png.e8f4b045c30d048c81e875c12d576e17.png

 

a trochę drożej wersję z czarnym DLC

 

obraz.png.cb0250e2fbb4d7d2b2b6a52a10028854.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie męski półfinał Rolanda Garrosa i muszę przyznać, że z daleka R. Mille na nadgarstku Nadala za banię zielonych niewiele się różni od powyższej  Ciga Design za 2 stówki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2020 o 00:18, Pieczar napisał:

Fossil ME3185 (i podobne do niego 3182 itd.)

A wypowie się ktoś o tych Fossilach ? 

Co o nich myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiński werk, chińskie szkło, w miarę porządna marka (porządna wśród modowych).

Jak dla mnie nieco cena przesadzona, ale szkieletowe mechanizmy są po prostu droższe, a i polska dystrybucja dodaje swoje % (jak dla mnie w tym przedziale cenowym nie warto dodawać tych %, kóre przeznaczane są na gwarancje i takie tam...)

 

Jak Ci się podoba - to bierz.

 

Swego czasu nie narzekałem na taką Caravelle:

https://www.ebay.com/itm/Caravelle-by-Bulova-Automatic-Self-Winding-Man-Watch-45A121/254491921730?hash=item3b40e68d42:g:WvgAAOSwN8heK3wq

^^^ Tutaj nieco ponad 500 złotych wraz z opłatami.

Nawet ją opisałem:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/178838-czarny-z-ameryki-czyli-caravelle-45a121-czyli/

 

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2020 o 15:24, arckx napisał(-a):

Oglądam właśnie męski półfinał Rolanda Garrosa i muszę przyznać, że z daleka R. Mille na nadgarstku Nadala za banię zielonych niewiele się różni od powyższej  Ciga Design za 2 stówki.

 

 

Pisałeś serio i tak na prawdę myślisz ?

Przecież tak jest ze wszystkim. Dla "nas" są te tanie podróby. Dla biznesmena czy sponsorowanego sportowca są oryginały.

Miałem kiedyś "przyjemność" współpracowania z Hindusem, który mnie rolował przez jakiś czas. Spotkałem się z nim osobiście na jednym spotkaniu branżowym aby omówić kilka kwestii.

Miał na ręku podróbę Omegi Seamaster.

Więc można delikatnie zacząć klasyfikować ludzi, którzy wydają na zegarem 1mln dolców oraz takich którzy nie widzą różnicy....z 5m od ekranu TV i kupują sobie chińskie imitacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.