Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Santa

Szpindlak / Vintage / Prośba o identyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Wiem że trafiłem w odpowiednie miejsce i są tu osoby biegłe w temacie.

Pamiątka rodzinna. Prezent od ojca.

Wszelkie dokładniejsze informacje o producencie i dacie, bardzo mile widziane.

Pozdrawiam

TS

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg znaków na kopercie 1764 rok... Londyn, niestety wykonawca nieczytelny...Wygląda na świetny stan... gratulacje

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, kiniol napisał:

Wg znaków na kopercie 1764 rok... Londyn, niestety wykonawca nieczytelny...Wygląda na świetny stan... gratulacje

 

A mi na 1766 ;)  z resztą się zgadzam :) 

 

Miłej niedzieli

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ami siedzi w budzie... ;) To litera "I" a nie "L"... jak sądzisz? Może to "H" ? czyli rok 1763...hmm sam już nie wiem... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  

12 godzin temu, kiniol napisał:

Ami siedzi w budzie... ;) To litera "I" a nie "L"... jak sądzisz? Może to "H" ? czyli rok 1763...hmm sam już nie wiem... 

 

Niedzielnym świtem Ami już chyba wyszedł z budy więc można odszczekać ;) .

Masz rację Krzychu że przydały by się ostrzejsze/wtraźniejsze zdjęcia punc i napisów na płytach.

 

20201011_063253.thumb.jpg.a5d156b23be47acb8f2df9b8e0d88944.jpg

 

Sprawdziłem to w moich mądrych książkach o zegarkach :D

w/g mnie na puncy srebra dla Londynu kreska na dole idzie wyraźnie w prawą stronę :) .

Co wskazuje na rok 1766 ale w końcu dyskutujemy o różnicy dwóch lat - co to jest wobec wieczności :D :D :D .

(Mam gdzieś jeszcze publikację tylko o datowaniu srebra tam powinna być jeszcze lepsza tabelka)

 

Życząc miłego końca weekendu

Roman

 

p.s. A mi czy mnie zawsze  byłem dyslektykiem (co prawda za czasów mojej nauki nawet takiego pojęcia nie było :( :D  

- maturę zdałem tylko dzięki miłej Pani profesor która stojąc za moimi plecami i sprawdziła mi błędy :)  ).

A na studia wybrałem takie kierunki gdzie bardziej liczyły się umiejętności a nie ortografia ;) .

Ale chyba obie formy "mi" i "mnie" są poprawne - nie wiem - niech się wypowiedzą mądrzejsi.

 

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, najprawdopodobniej 1766. Co dziwne brat używając mojego konta pytał o niego dawno temu, widnieje post w archiwum, cosik tylko nie wiedziałem że chcą go sprzedać bez mojej wiedzy -_-

Nie ładnie : >

Grawerka Josh Rofs & Son 15511

Ale chyba nie reklamowali się w internecie ; )

Dzięki raz jeszcze za info.

 

Zapomniałem zapytać, gdzie naprawiają tego typu zegarki?

Łańcuszek jest chyba cały, tylko trzyma się luzem.

 

Pozdrawiam serdecznie

TS

 

Edytowane przez Santa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna pamiątka rodzinna! 

 

W dniu 11.10.2020 o 06:53, Kieszonkowe napisał:

  [...]Ale chyba obie formy "mi" i "mnie" są poprawne - nie wiem - niech się wypowiedzą mądrzejsi.

 

Przypominam się Romanowi ze swoją pamiątką rodzinną, z małym OT. Mądrzejszym to nie jestem, ale wujek Google to mi znalazł.🙂

 

"Obie formy są poprawne. To, której z nich użyjemy w danym momencie, zależy od szyku zdania.

Mi i mnie to formy deklinacyjne zaimka osobowego ja, taką postać zaimek ten przyjmuje w celowniku.

Co ważne, nie stosuje się ich wymiennie – jedna (mnie) użyjemy, gdy w zdaniu pada na nią akcent, druga (mi) jest nieakcentowana.

Upraszczając – mnie używamy na początku zdania, mi w środku i na końcu (oczywiście gdy na znajdujący się w tej pozycji zaimek padnie akcent, użyjemy formy dłuższej). Mi możemy użyć na początku zdania składowego, jeśli poprzedza go akcentowany spójnik.

Regułę tę dobrze obrazuje przykład:

Mnie się to podoba.
Podoba mi się to.
To się podoba mnie, nie tobie.
Żebyś wiedziała, jak mi się to podoba

Przykłady:

Tak mi się przyglądasz, że aż mi nieswojo.
Mnie to mówisz?
Tak mi źle, tak mi źle, tak mi szaro… („Tylko wróć”, Wojciech Gąssowski)
Nie tłumacz mi tego i tak nie zrozumiem.
Nic mi nie brakuje. Wszystko mam
."

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 11.10.2020 o 17:29, Santa napisał:

Dzięki wielkie, najprawdopodobniej 1766. .....

 

Czyli w zegarkach jestem lepszy niż w ortografii i gramatyce :D :D 

 

Więc w "A mi" "mi" jest na po "A" czyli można czy nie :) 

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wracam do tematu, a o Ami Ci dam znać, jak znów będę gościł ucznia profesora Miodka z wnuczką.🙂

 

W dniu 11.10.2020 o 17:29, Santa napisał:

[...]

Grawerka Josh Rofs & Son 15511

Ale chyba nie reklamowali się w internecie ; )

[...]

 

 

Chociaż nie znalazłem firmy która sygnowała Twój zegarek, to trochę sobie poczytałem o "kieszonkach" w internecie i sporo ich pooglądałem, bo bardzo mi się spodobała Twoja rodowa „cebula”.🙂 Efektem tego przeglądu jest propozycja poprawki do początku nazwy wytwórcy lub sprzedawcy zegarka. Pisana wyżej litera „h” po literach „Jos” wskazuje moim zdaniem na „Joseph” lub "Josiah," a nie „Josh”. Na wielu zegarkach z tego okresu widziałem ten sposób skracania wyrazów z powodu braku miejsca, co widać też na załączonym zdjęciu (William Dutton). O pozostałej części napisu się nie wypowiadam, bo nie jestem znawcą angielskiego z XVIII wieku.🙂

William Dutton.jpg

Edytowane przez Kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiam już takie szpindle prawie hurtowo... jakby co to priv... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.