Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dar

Słuchawki do domu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

rozglądam się za słuchawkami do domu (do kompa). Lubię sobie czasem wieczorem posłuchać muzyki. Zatem wydaje mi się, że nie muszą to być bezprzewodowe słuchawki. Ale  tutaj preferencje mogą mi się zmienić (może podczas sprzątania lepiej byłoby mieć bezprzewodowe?).

 

Dzisiaj odsłuchałem Bose quitcomfort 35 II SR coś tam. Fajny bas, przyjemnie leżały.

Czy możecie coś zaproponować, podpowiedzieć? Budżet, to im mniejszy tym lepszy. Początkowo rozglądałem się za czymś za 500-600 zł. Ale dzisiejsze odsłuchane wyżej wymienione kosztują ok 1 tys.

 

Generalnie cenię sobie soczysty ciepły bas, wygodę użytkowania i w sumie nie wiem co jeszcze :) Może macie jakiś link do strony, gdzie są dobre sprzęty za pół ceny :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź firmę mpow na Amazonie budżetowe, niezłe słuchawki. Ja bym jednak celował w Senki/AKG/może Fidelio X2 na kablu. Duża lepsza jakość. Może coś Sony będzie miało bezprzewodowego jeszcze, potrafią im wyjść niezłe słuchawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Audio-Technica. 

Bardzo dobra firma. Jakość i dźwięk ok. Lubię głęboki czysty bas i jestem zadowolony. 

Bluetooth i przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputerze masz zintegrowaną kartę dźwiękową ? Jaką masz płytę główną ?

Słuchawki raczej zamknięte (żeby nie przeszkadzać innym, jeśli głośno słuchasz), czy mogą być otwarte ?

Osobiście polecałbym Beyerdynamic DT990 w wersji 32 ohm, ewentualnie jeśli zależy Ci na większym basie to Custom Studio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem słuchawek, częściej na głowie mam strzeleckie ochronniki MSA Sordin 😁, ale jak byłem na etapie wkręcania się w audio (już mi przeszło) to kupiłem dwa modele. Jedne to AKG K550, drugie to Sennheiser 595.Oba modele to taka średnio wyższa półka. Swego czasu miały dobre recenzje w prasie branżowej. Oba modele na smyczy. Wygoda podobna, ale chyba AKG nieco wygodniejsze, luźniejsze ale przez to niezbyt mocno siedzą na głowie. Sennheisery są ściślejsze. W odsłuchu A wydają się bardziej analityczyne ale z ciepłym basem. S to słuchawki półotwarte a więc otoczenie też trochę słucha. Parę lat temu, chyba jakieś 8-10,kosztowaly w okolicach 0,5 k a więc nie były tanie, ale brat w tym samym okresie kupił jakieś hi-endowe Denony za 3500 PLN. Wtedy to była kwota dość absurdalna😁

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pary słuchawek AKG K550 i bezprzewodowe sony WH-H900N. Od momentu zakupu sony, akg tylko się kurzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kurzą się obie pary🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ATH M50x. 

Edytowane przez Watch-er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Zastanawiam się nad:
 

3 godziny temu, Watch-er napisał:

Sprawdź ATH50x. 

 

3 godziny temu, dinus napisał:

sony WH-H900N.

 

4 godziny temu, selphy napisał:

Custom Studio.

 

i trochę nad:

3 godziny temu, loco50 napisał:

AKG K550,

 

Czyli nad prawie wszystkimi zaproponowanymi :D Na plus sony jest brak kabla, niewielkie rozmiary i mega dobre opinie w sieci. Pozostałe maja bdb opinie. Przy czym Customy są podobnież bardzo wygodne. Oczywiście mają to być słuchawki zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na jakości dźwięku to szukaj tylko w modelach przewodowych.

Budżet już określiłeś, musisz jeszcze określić czy mają być zamknięte czy mogą być otwarte. Otwarte będą na pewno o wiele lepsze w przekazie ale mogą przeszkadzać domownikom. Jeśli ma to być np słuchanie w nocy gdzie możesz komuś przeszkadzać to niestety musisz szukać zamkniętych.

Następna kwestia to możemy Ci tutaj polecić dany model danej marki, ale bez odsłuchu się nie obejdzie. Bo ile ludzi tyle gustów. A sam odsłuch też nie powinien przebiegać na zasadzie jeden utwór, z jednego źródła i biorę bo fajnie basem dają. Przyniesiesz do domu, rozpakujesz, i po paru godzinach okaże się że nie da się tego słuchać. Więc najbezpieczniejszy zakup to przez internet z możliwością zwrotu.

Z bardziej budżetowych polecam ze swojej strony Sennhaisery, warto ich posłuchać, może niższe modele nie są jakieś wybitne ale są bardzo muzykalne, nie mają ani przeładowanej góry ani dołu, i na pewno nie męczą.

Jak szukasz bardziej szczegółowości posłuchaj Audio Techniki, polecam model ATH MSR7B, ale one mogą Cię na początku zniechęcić przez to że bas może się wydać nijaki. Ale uwierz mi że to tylko pozory!

Przyjrzyj się również ofercie HifiMana, model z serii 400 można znaleźć już w bardzo dobrych pieniądzach (amazon, oficjalna strona), a zaręczam że naprawdę zrobią wrażenie na każdym. Ale to konstrukcje otwarte.

Z zamkniętych ja sobie bardzo chwalę Denona AH MM400, na pewno ani basu, ani muzykalności, ani szczegółowości Ci w nich nie zabraknie.

 

Jak byś chciał bardziej szczegółowych informacji pisz śmiało, ja akurat jestem fanem słuchawek (żałuję tylko że budżet nie pozwala na zakup takich naprawdę dobrych), sporo czasu spędzam w słuchawkach, sporo modeli miałem możliwość przetestować (i to nie przez kilka minut) więc na ile będę w stanie postaram się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, krisu2 napisał:

Denona AH MM400, na pewno ani basu, ani muzykalności, ani szczegółowości Ci w nich nie zabraknie.

 

Dziękuje wszystkim za dotychczasowe podpowiedzi. Dziękuję Tobie krisu2. Widać, że wiesz o czym piszesz.

Dodam, że gdzieś am wyczytałem bdb opinie nt audiotechniki. I podobne spostrzeżenia, że na początku człowiek może być rozczarowany. Ale potem docenia zalety.

Czy ten Denon jest dużo lepszy od pozostałych wyżej wymienionych? Czy różnice są na tyle odczuwalne, że warto zainwestować w Denona, aniżeli w którąś z ww. pozycji? Słuchawki mają być zamknięte.

14 godzin temu, loco50 napisał:

U mnie kurzą się obie pary🤣

Czy to jest oferta na dobry deal ;)?

Edytowane przez Dar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Denony, jeśli porównałbyś je bezpośrednio ze słuchawkami co prawda tańszymi ale o podobnej charakterystyce, będą się znacząco wyróżniały. Naprawdę. I nie trzeba do tego godzin odsłuchów, wystarczy je porównać przy tym samym źródle. Do tego nie są wymagające w napędzeniu, oczywiście czym lepsze źródło tym więcej pokażą ale radzą sobie nawet przy odsłuchu z telefonu czy z komputera przy najprostszej dźwiękówce.

Drugą ich zaletą jest wykonanie. Porównując ze słuchawkami z tej samej półki cenowej to jest naprawdę inna liga. 

Do plusów dodałbym jeszcze bardzo dobre odizolowanie.

Dodatkowo są naprawdę uniwersalne. Sprawdzą się w zasadzie w każdym rodzaju muzyki (w przeciwieństwie do wspomnianej przeze mnie Audio Techniki która doskonale nadaje się do muzyki elektronicznej czy rocka, ale przy koncertach, unplugged czy zwykłym popie potrafi nieco rozczarować).

Powiem tak: gdybym miał wybierać jeszcze raz to z zamkniętych w tym budżecie zdecydowanie Denon, później długo długo nic, z otwartych zaś Hifiman serii 400 (aby poruszać sie w tych samych widełkach budżetowych, bo to ich podstawowa seria ale nie mówimy tutaj o słuchawkach po  kilka czy kilkadziesiąt tyś).

Mam Denony, używam na codzień, niejednokrotnie po 5-6 godzin non-stop na uszach, chwalę sobie bardzo. A jak pisałem trochę już ich przerobiłem. W tym budżecie najlepszy według mnie wybór.

U nas są dostępne za niecałe 1300zł, na amazon.de znajdziesz je o 100-150zł taniej. To naprawdę dobra cena zważywszy że jeszcze dwa lata temu nie kupiło się ich poniżej 2500zł.

 

Gdybyś zaś chciał bardziej budżetowo a również uniwersalnie, muzykalnie i niemęcząco (bo to według mnie główna zaleta słuchawek aby nie męczyły przy dłuższych odsłuchach) to polecam Sennhaisery serii HD569. Ale jeśli budżet pozwoli to zdecydowanie Denon. Bo jak się wciągniesz to zawsze pozostanie niedosyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę coś czego chyba nikt z Was nie słuchał a pół Amazonu i YT się zachwyca a mianowicie EARFUN WAVE... Słuchawki baaardzo budżetowe w stonowanym wyglądzie grające na poziomie x5 względem swojej ceny... Poleca je Oluv's gadget... To sprzętowy freak z dobrym słuchem... Dodam od siebie, że mają bardzo fajne dosyć równe brzmienie w całym pasmie. Nie są przebasowione, słychać fajnie wokal, uważam że są bardzo uniwersalne. Kupiłem za 140 zł HIT w swojej cenie! 

Edytowane przez BraWo100

Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ich, znalazłem jedynie taką recenzję:

https://majorhifi.com/earfun-wave-review/

 

Niech znaczącym będzie podsumowanie: skoro Audio Technika ATH M50x a więc podstawowy model tego producenta jest znacznie lepszy to... no właśnie. W swojej cenie może i są dobre, może nawet bardzo dobre, ale jak na swoją cenę i słuchawki bluetooth.

Ale dzięki za wzmiankę o nich, z ciekawości muszę posłuchać. CHoć nadal twierdzę że bezprzewodowość wyklucza dobre granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat używam AKG Q701 z serii „made in Austria” i ciągle mnie muzyka słuchana przez nie zachwyca, długi kabel zapewnia swobodę, a wielka średnica (nie dotykają uszu) wygodę, nie odczuwam potrzeby zmiany, ale:

  • to są słuchawki otwarte, jeśli chodzi Ci o to, by sobie czasem wieczorem posłuchać muzyki nie przeszkadzając innym, to takie się zupełnie nie sprawdzają, gdyż „na zewnątrz” grają niemal równie głośno, jak do uszu;
  • okazało się, że podłączone bezpośrednio do komputera czy nawet CD dźwięk mają nieciekawy (to było straszne, jak tyle na nie wydałem i gdy otrzymałem przesyłkę i pierwszy raz je podłączyłem), musiałem dokupić wzmacniacz słuchawkowy — dlatego pytania @selphy o kartę nie są bezpodstawne...

Powyższe punkty dotyczą oczywiście nie tylko tego konkretnego modelu.

Edytowane przez mtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety EARFUN Wave nie jest już dostępny na Amazonie. Gdzieś po sklepach internetowych są ale cena już ponad 300pln... Ich głośnik bezprzewodowy UBOOM (w promocji za ok 175pln) miażdży JBL-a...naprawde ich produkty są bardzo warte swojej ceny... Wracając do słuchawek mają Mini jack-a do pasywnego odsłuchu... Jestem nimi zachwycony. Po odsłuchu koledzy z pracy również i tym sposobem zakupili kolejne 6 par (jeden z nich jest zawodowym muzykiem)... Ja nikogo nie przekonuje na siłę. Radzę spokojnie posłuchać... Są świetne 


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy nie będąc audiofilem zauważę różnicę w dźwięku w słuchawkach za 500 zł i za 1000 zł ? I czy lepiej kupić na kablu czy bez kabla (dla mnie to bez różnicy, chyba nawet wolę na kablu) Nie miałem zbyt dużej styczności z słuchawkami miałem tylko dwie pary słuchawek. Jedne to AKG zamknięte drugie to Sennheiser półotwarte wolałem półotwarte bo w AKG pociły mi się uszy :) ale dźwięk był chyba lepszy...

 

Jakie słuchawki polecicie do grania i do słuchania muzyki na Iphonie (specjalnie piszę bo w przypadku słuchawek na kablu podłączane będą przez adapter ligtning/jack) do kwoty 1000 zł. 

 

Najbardziej chyba zaciekawiły opisywane wyżej słuchawki HiFiMan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja półotwarta do domu to moim zdaniem dobry wybór - zdrowiej i na ogół z półotwartych w tej samej cenie w porównaniu do zamkniętych można więcej wyciągnąć w kwestii przestrzeni.
[mention=35890]Zolw[/mention] Cena ceną, mogą kosztować tyle samo ale mieć zupełnie inną sygnaturę dźwięku. Nie da się jednak zaprzeczyć, że w niższych kategoriach cenowych widać największe przyrosty "jakości" w stosunku do wydanych pieniędzy. Lepiej przewodowe.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zolw napisał:

Mam takie pytanie czy nie będąc audiofilem zauważę różnicę w dźwięku w słuchawkach za 500 zł i za 1000 zł ? I czy lepiej kupić na kablu czy bez kabla (dla mnie to bez różnicy, chyba nawet wolę na kablu) Nie miałem zbyt dużej styczności z słuchawkami miałem tylko dwie pary słuchawek. Jedne to AKG zamknięte drugie to Sennheiser półotwarte wolałem półotwarte bo w AKG pociły mi się uszy :) ale dźwięk był chyba lepszy...

 

Jakie słuchawki polecicie do grania i do słuchania muzyki na Iphonie (specjalnie piszę bo w przypadku słuchawek na kablu podłączane będą przez adapter ligtning/jack) do kwoty 1000 zł. 

 

Najbardziej chyba zaciekawiły opisywane wyżej słuchawki HiFiMan :)

 

 

 

Tutaj nawet nie chodzi o cenę, zauważysz różnicę nawet w słuchawkach dwóch różnych firm w tej samej cenie. Już nie mówiąc o różnicy pomiędzy otwartymi a zamkniętymi. I zauważysz ją nawet przy puszczaniu muzyki z iphona. Wiadomo że czym lepsze źródło tym tych różnic będzie więcej.

Sam wybór słuchawek to jednak nie jest taka prosta rzecz jakby się z pozoru wydawało. Znam wiele przypadków że ktoś kupił słuchawki, wcale nie najtańsze, bo go ,,powaliły" przy krótkim odsłuchu. Bo miały taaaaki bas na przykład. A po paru dniach się okazało że się słuchać tego nie da, że łeb pęka, że dudnią, że wszystko się zlewa. Dlatego też każdemu polecam przed zakupem odsłuch na spokojnie i porównanie kilku par na tym samym źródle.

Jak chcesz otwarte i zaciekawiły Cię słuchawki Hifiman to najlepiej znajdź jakiś salon gdzie będziesz miał możliwość ich odsłuchu, lub znajomego. A jak byś się zdecydował na zakup to tu masz mega ofertę:

https://majorhifi.com/earfun-wave-review/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, Zolw said:

Mam takie pytanie czy nie będąc audiofilem zauważę różnicę w dźwięku w słuchawkach za 500 zł i za 1000 zł ? I czy lepiej kupić na kablu czy bez kabla (dla mnie to bez różnicy, chyba nawet wolę na kablu) Nie miałem zbyt dużej styczności z słuchawkami miałem tylko dwie pary słuchawek. Jedne to AKG zamknięte drugie to Sennheiser półotwarte wolałem półotwarte bo w AKG pociły mi się uszy :) ale dźwięk był chyba lepszy...

 

Jakie słuchawki polecicie do grania i do słuchania muzyki na Iphonie (specjalnie piszę bo w przypadku słuchawek na kablu podłączane będą przez adapter ligtning/jack) do kwoty 1000 zł. 

Heh, audiofile to raczej co najmniej jedno zero więcej mają w cenach swoich sprzętów....

Ale w słuchawkach w zakresie cenowym 500–1000 zł pewnie słyszalne różnice dźwięku są nawet większe, niż w takich audiofilskich...

Nie wiem, jak sobie telefon IPhone radzi z napędzaniem słuchawek, chętnie poczytam, ogólnie to kabel problemem nie jest, w przypadku korzystania ze stacjonarnego sprzętu audio czy komputera można stosować długi (ok, do wc może nie starczyć, ale czy to na pewno ważne?), a pewnie tym bardziej w przypadku telefonu trzymanego w kieszeni.

Zasadniczy wybór to słuchawki otwarte albo zamknięte, pewnie te pierwsze będą miały lepszą jakość dźwięku; oczywiście są też profesjonalne studyjne słuchawki zamknięte, jednak droższe, albo inaczej: otwarte w tej cenie będą pewnie dawały dźwięk jeszcze lepszy.

Podkreślę też, że jeśli zamierzasz z słuchawek korzystać dłuższy czas, to bardzo ważna jest też wygoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym słuchaniem na iphone to w sumie od dłuższego czasu słucham więcej audiobooków niż muzyki... 🤔 czyli właściwie używałbym ich do grania na konsoli.... :) czyli reasumując nie mam co się spodziewać, że wydając na słuchawki 1000 zł będą one dużo lepsze niż słuchawki za 500zł :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. One będą lepsze z tym że nie wykorzystasz ich możliwości. 

To jest trochę tak jak z kaźdym hobby. Z zegarkami dla przykładu jest identycznie. Zaczynając zabawę wydaje się że wydając na zegarek 1000zl to jest dużo. I co może być lepszego w tym za 3000zl. A klikanaście czy kilkadziesiąt tyś to trzeba na głowę upaść. 

Tak samo słuchawki. Po co mi takie za 1000 jak do słuchania z telefonu i tak różnicy nie usłyszę. Ale jak się wciagniesz to sam stwierdzisz że jednak te za tysiaka grają zupełnie inaczej. A później podłączasz do daca, do wzmacniacza, i nagle odkrywasz że to zupełnie inne granie. Że jak mogłeś słuchać z telefonu muzyki. I wtedy już jest po tobie😉

 

Teraz pisząc już tak całkiem serio: rację masz że do takich zastosowań takie za 500 starczą. Na pewno na początek😉

Przejrzyj w tym zakresie cenowym ofertę Sennhaisera. To moim zdaniem taki najbezpieczniejszy wybór, zarówno jeśli chodzi o otwarte jak i zamknięte. One będą grały najbardziej poprawnie, będą najbardziej uniwersalne w zastosowaniu, są lekkie, wygodne i nie będą męczyć przy dłuższych odsłuchach. Poza tym są dobrze wykonane. Nadadzą się chyba najbardziej do wszystkiego. Takie Head&Shoulders czyli wszystko w jednym. Z resztą jest to też najczęstszy wybór na pierwsze słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można kupić sony wh-1000xm3 czy xm4, albo kabelkowe półotwarte Philips Fidelio. Z tanich np. takstary pro82.

Sennhaisery wbrew pozorom nie są idealne, miałem momentum over ear i były na tyle niewygodne, że sprzedałem.


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak słuchawki idealne. Sennhaisery w tej kwocie są po prostu najbardziej uniwersalne.

Momentum są niewygodne ale tutaj wystarczy spojrzeć na ich konstrukcję, szczególnie wielkość muszli. Za to seria HD559 jeśli chodzi o otwarte, czy 569 zamknięte, im nic nie brakuje. I z 500zł jeszcze reszta w kieszeni zostanie.

Sony do audiobooków może się nadadzą. I to też zależy od lektora. Do muzyki...hmm, no nie wiem. Nie znam przynajmniej takiego gatunku który by dobrze potrafiły odwzorować. Wodę z kibla też można pić, tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sony przesadzasz, tym bardziej, że kolega szuka do integry...

Do takich zastosowań podejrzewam, że nawet tanie Snab Euphony AF100 mogą się spodobać.


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.