Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dar

Słuchawki do domu

Rekomendowane odpowiedzi

Z Sony nie przesadzam. Sorry ale to naprawdę nie gra. Zupełnie. Zachowajmy proszę jakiś poziom bo zaraz się okaże że po co przepłacać jak wystarczy wyciągnąć jakieś z przeceny z kosza w Media Markt. I też będą grać. Przepraszam - raczej wydawać jakieś dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie pary *Sennhaiser Momentum Over Ear, *Adam Audio Studio pro SP-5, *Airpods Pro. i te ostatnie wygrywają jak chodzi o uniwersalność i częstotliwość używania.

Są małe, bateria trzyma 4+ godzin i bardo szybko ładują się w etui, Mogę w nich chodzić po całym domu albo na podwórku na około 13-15 metrów. Połączysz z komputerem jak i telefonem (najlepiej z Iphone bo IOS daje więcej opcji dla nich) super działa aktywne tłumienie szumów. Jak dobrze poszukasz to zmiesicsz się w budżecie 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam PSB I Sony mdr z7 w domu. 

Mogę je  polecić, za nieduże pieniądze PSB są wg mnie bardzo dobre. 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fajnych słuchałem kiedyś Audio-Technica ATH-DSR7BT.

Bez względu na różne słuchawki w domu, zawsze są na stanie kossy porta pro. Chyba już trzeci komplet w użyciu.


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, BlackT napisał:

Z fajnych słuchałem kiedyś Audio-Technica ATH-DSR7BT.

Bez względu na różne słuchawki w domu, zawsze są na stanie kossy porta pro. Chyba już trzeci komplet w użyciu.

obecnie mam Koss Porta Pro Classic ale od jakiegoś czasu myślę, żeby spróbować czegoś innego :) 

te mi się "podobają" 🤔 Myślicie, że to będzie dobry wybór ? czy niepotrzebnie się napalam :)

https://sklep.rms.pl/hifiman-he-400i-he400i-sluchawki-przewodowe-audiofilskie-planarne-ortodynamiczne-ex-demo?gclid=EAIaIQobChMIhpn0nbiu7AIVEWHmCh3QDQV5EAQYAiABEgLpAfD_BwE

 

Edytowane przez Zolw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz, do 14 dni możesz odesłać jak nie będą Tobie pasowały.
Realnie, czyjekolwiek opinie są mało ważne dla Twoich uszów :)

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zolw napisał:

obecnie mam Koss Porta Pro Classic ale od jakiegoś czasu myślę, żeby spróbować czegoś innego :) 

te mi się "podobają" 🤔 Myślicie, że to będzie dobry wybór ? czy niepotrzebnie się napalam :)

https://sklep.rms.pl/hifiman-he-400i-he400i-sluchawki-przewodowe-audiofilskie-planarne-ortodynamiczne-ex-demo?gclid=EAIaIQobChMIhpn0nbiu7AIVEWHmCh3QDQV5EAQYAiABEgLpAfD_BwE

 

 

Jeszcze raz potwierdzę i polecę. To obecnie chyba najtańsze słuchawki planarne, nawet przygłuchy usłyszy różnicę. 

Jak Kolega powyżej pisze, zawsze możesz zwrócić, ale wątpię abyś chciał jak ich posłuchasz.

Na stronie producenta masz je za 169$.

 

Nie masz w pobliżu jakiegoś salonu audio gdzie moglbys dokonać odsłuchu? To by rozwiało wszelkie Twoje wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One bardzo ładnie grają, ale potrzebują sporo prądu (także w wersji 400S, "do telefonów"). Mój DAP iBasso DX220 z podstawowym modułem dał sobie z nimi radę "na styk".


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piękne te HE-400i, to już porządny model otwarty i wokółuszny, z przyjemnymi poduszkami — to naprawdę ważne, co z tego, że jakieś słuchawki pięknie grają, skoro po chwili słuchania uszy bolą od ścisku albo się pocą...

Nigdy ich nie słyszałem, lecz to już jest raczej produkt z takiej półki, że jakość dźwięku będzie co najmniej dobra, ale... może się pojawić ten problem z ich napędzeniem (który ja napotkałem też przy swoich AKG)... Nawet na tej zalinkowanej stronie piszą: „Ich wadą jest wymóg stosowania dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego”... Ale najwyżej w następnym kroku kupisz wzmacniacz i stworzysz sobie taki idealny zestaw... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde słuchawki pokażą pełnię swoich możliwości dopiero przy dobrym wzmacniaczu, jak również przy dobrym przetworniku AC. Ale bez przesady, 400i to tylko 35 Ohm. Takie Bayerdynamiki 600 Ohm to jest trudno napędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za powyższe odpowiedzi. Zamówiłem HiFiMan Sundra... ciekawe jak będą grały 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie czy nie będąc audiofilem zauważę różnicę w dźwięku w słuchawkach za 500 zł i za 1000 zł ? I czy lepiej kupić na kablu czy bez kabla (dla mnie to bez różnicy, chyba nawet wolę na kablu) Nie miałem zbyt dużej styczności z słuchawkami miałem tylko dwie pary słuchawek. Jedne to AKG zamknięte drugie to Sennheiser półotwarte wolałem półotwarte bo w AKG pociły mi się uszy ale dźwięk był chyba lepszy...
 
Jakie słuchawki polecicie do grania i do słuchania muzyki na Iphonie (specjalnie piszę bo w przypadku słuchawek na kablu podłączane będą przez adapter ligtning/jack) do kwoty 1000 zł. 
 
Najbardziej chyba zaciekawiły opisywane wyżej słuchawki HiFiMan

Ja od chyba 2 lat używam AKG N20 i jestem bardziej niż bardzo zadowolony od tego czasu. Co ciekawe mimo że są doszune to nie męczą głowy bo nie wytwarza się ciśnienie przez jakiś otworek czy coś tam. Nie pamietam dokładnie o co chodziło, ale działa. Potrafię z nimi siedzieć po kilka godzin w samolocie i nie czuje zmęczenia :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie wspomniał, więc tylko rzucę nazwę firmy: Fostex. Ładnych parę lat temu, był niezły hype na słuchawki Creative Aurvana Live!, zbudowanych właśnie w oparciu o przetworniki Fostex'a. Bliźniaczy do CAL! model Denona (D1000?) miał te same przetworniki, oczywiście przy znacznie wyższej cenie. Generalnie, Fostex to japońska firma wyspecjalizowana w produkcji samych przetworników, jak i słuchawek, więc można rozejrzeć się wśród jej produktów, albo szukać słuchawek innych producentów, wykorzystujących przetworniki Fostex'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki od piątku są u mnie i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Używając ich czuję się jakbym siedział na koncercie są naprawdę dobre. Teraz siedzę i wyszukuję sety dla audiofili na yt :) Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś nikt nie wspomniał, więc tylko rzucę nazwę firmy: Fostex. Ładnych parę lat temu, był niezły hype na słuchawki Creative Aurvana Live!, zbudowanych właśnie w oparciu o przetworniki Fostex'a. Bliźniaczy do CAL! model Denona (D1000?) miał te same przetworniki, oczywiście przy znacznie wyższej cenie. Generalnie, Fostex to japońska firma wyspecjalizowana w produkcji samych przetworników, jak i słuchawek, więc można rozejrzeć się wśród jej produktów, albo szukać słuchawek innych producentów, wykorzystujących przetworniki Fostex'a.

CAL-e ze zmienionym kablem mam do dziś - to jest super model, nie ustępujący wielu droższym modelom. Świetne słuchawki.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukebor, też mam jeszcze CAL-e, i to w oryginalnym stanie Nie zdecydowałem się na recabling, chociaż wiem, że po tym jest duży progres. Może dam tym słuchawkom drugie życie, wymienię pady i kabel, bo CAL! są na pewno tego warte. Fajnie wiedzieć, że ktoś oprócz mnie, jeszcze ich używa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do wątku: coś bluetooth, nauszne i budżetowe-do oglądania czasem w nocy TV. Do tej pory używałem Bluedia za kilkadziesiąt złociszy i dawały radę. Niesttey, albo stety: zacząłem ich używać na siłowni i wskutek mojego potu, mimo wycierania itd nabawiły się nieprzyjemnego zapachu. Próbowałem je jakoś umyć, ale z wiadomych względów jest to utrudnione. Dokonają żywota na siłowni pewnie, ale coś bym kupił nowego w tej klasie.

Finalnie kupię takie same, po prostu myślałem żeby coś odmienić. Zresztą... W budżecie do stówki to pewnie i tak dużych różnic nie ma?

Do grania na pc mam Arctiki Syberiany (nie wiem czy dobrze napisałem ;) )Grają świetnie, ale to po kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Hogg napisał:

Podłączę się do wątku: coś bluetooth, nauszne i budżetowe-do oglądania czasem w nocy TV. Do tej pory używałem Bluedia za kilkadziesiąt złociszy i dawały radę. Niesttey, albo stety: zacząłem ich używać na siłowni i wskutek mojego potu, mimo wycierania itd nabawiły się nieprzyjemnego zapachu. Próbowałem je jakoś umyć, ale z wiadomych względów jest to utrudnione. Dokonają żywota na siłowni pewnie, ale coś bym kupił nowego w tej klasie.

Finalnie kupię takie same, po prostu myślałem żeby coś odmienić. Zresztą... W budżecie do stówki to pewnie i tak dużych różnic nie ma?

Do grania na pc mam Arctiki Syberiany (nie wiem czy dobrze napisałem ;) )Grają świetnie, ale to po kablu

 

Na stronie Hifiman są słuchawki tws600 True Wireless za 49,00 dolarów plus przesyłka 28 dolarów i pewnie cło chyba 4,5% może chciałbyś się dołączyć do zakupu ? :)

A w mediam. w outlecie są dostępne Koss Porta za 95 zł a Porta bluetooth za 300zł bardzo fajną zaletą tych słuchawek jest to, że składają się do bardzo małych rozmiarów i bez problemu mieszczą się wszędzie :) Mam takie na kablu do tej pory używałem ich do grania i do słuchania muzyki z laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie czy dzisiejsze Aruvany  to nadal to samo co Denon czy poszli w budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Adi napisał:

A ktoś wie czy dzisiejsze Aruvany  to nadal to samo co Denon czy poszli w budżet?

Nowy model ma dużo gorsze opinie, niż ten starszy, ale ja nie miałem okazji porównać w jakichś normalnych warunkach (odsłuch tylko w sklepie). 


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, tego się obawiałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ta pierwsza wersja jest nadal w cenie na rynku wtórnym. Tylko podaż znikoma, bo kto ma, to już raczej się ich nie pozbywa
Postanowione, wymieniam kabel i pady,@lukebor, możesz coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w mp3store, tu: https://mp3store.pl/contact
W wa-się mają też serwis i robią takie rzeczy.

Ja wymieniałem u jakiegoś kolesia polecanego z forum (chyba z elektrody), ale nie pamietam już dokładnie, to było dosyć dawno). Jak znajdę jakiś ślad w poczcie, to wrzucę tu z poleceniem.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rekablowalem popularne AKG518dj, wywaliłem fabryczne pianki z padów i też grają świetnie ale teraz z nausznych używam Audioquest NightOWL + Audioquest Dragonfly Red zamienne z Mojo Chord. Również polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepozorny, ale zacny sprzęt,[mention=98603]disaster3[/mention] @lukebor, przypomniałeś mi, że właśnie na forum mp3store jest gigantyczny wątek o CAL, także o modyfikacjach, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.