Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sitos.lol

Chronograf do 10k

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Jestem czytelnikiem od dłuższego czasu, ale pierwszy raz odważyłem się coś napisać :)

 

Nadszedł czas w mojej kolekcji na pierwsze chrono. Natknąłem się sam na jedną czy dwie propozycje, ale zastanawiam się czy znacie jakieś perełki które może mi umkneły :)

 

Wymagania:

- do 10 000 zł

- na bransolecie

- raczej nowy, albo w bardzo dobrym stanie

- chronograf

- rozmiar od 40mm w górę

 

Wiem, że wiele osób poleca Seagull 1963, i Sinn 103. Ale czy są inne opcje?

 

EDIT: troche spoźniony, ale chyba wszyscy się zorientowali: tylko automaty mnie interesują :)

 

Edytowane przez sitos.lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżynka od Ch. Warda, jeszcze ciepły model i ciężko o recenzję ale IMHO kozak.

Ch. Ward.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem pw


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A szkoda, bo to piękny zegarek jest 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Też ładny, nawet jak rozciagnięty 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

18 hours ago, Ralf58 said:

Jak dobrze poszukać to może Omega Speedmaster używka. 

Mam duży problem z Omegą. Historia jest piękna, zegarek który był na księżycu itd. Ale trochę się boję że kupiłbym go dla historii, a nie dla wyglądu. Jest trochę płaski - de facto tylko 2 kolory - same białe wskazówki na czarnej tarczy. Pewnie niepopularna opinia.

 

20 hours ago, Szyszkops said:

To ja bym brał tegorocznego spirita emoji6.png

 Chyba się przejdę do Kruka zobaczyć czy mają na miejscu żeby przymierzyć. Widzę, że Longines ma sporo chrono w tym przedziale.

 

Ogólnie moim marzeniem jest Tudor Black Bay Chrono. Ale to dwukrotność mojego przedziału. Pomyślałem, że może na razie kupię coś tańszego, a za jakiś czas sprzedam i właśnie przejdę na Tudora.

image.png.b7a45ed5231a7feb20e636417dccf0f6.png

Edytowane przez sitos.lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzę Ci z mojego doświadczenia - jeżeli Twoim marzeniem jest Tudor, to teraz nic nie kupuj, oszczędzaj i kup wymarzony zegarek. Cokolwiek innego kupisz, to będzie gorszy substytut... Sprzedając to, co teraz kupisz, raczej na tym stracisz, więc będziesz miał więcej do zaoszczędzenia. 

BTW - Moonwatch ma w dodatku wskazówki z plastiku... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tomek, co do pierwszej części Twojej wypowiedzi, zgoda. Co do drugiej... To ...hmmm... Zakładam, że to taki żart, żeby troszkę Koledze zochydzić ten zegarek, bo Moonwatch nie ma wskazówek z plastiku 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, fidelio napisał:

Tomek, co do pierwszej części Twojej wypowiedzi, zgoda. Co do drugiej... To ...hmmm... Zakładam, że to taki żart, żeby troszkę Koledze zochydzić ten zegarek, bo Moonwatch nie ma wskazówek z plastiku 😉

Masz rację - oczywiście to był żart, stąd mrugnięcie na koniec mojej wypowiedzi 🙂

Nie jestem fanem chrono - za dużo w nich dzieje się na tarczy. Miałem jednego - kostkę Zenitha, którego kupiłem używanego i dałem radę sprzedać tracąc na nim 1k pln. Taki ze mnie biznesman  😉 

Teraz skupiam się na zegarkach z dwoma lub maks trzema wskazówkami, bez oznaczeń na bezelu i o średnicy poniżej 40mm - nawet mój Ball wydaje mi się za duży, choć noszę go codziennie od kilku dni, żeby się przekonać co do jego przyszłości w moim małym zestawie... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, sitos.lol napisał:
 
 Chyba się przejdę do Kruka zobaczyć czy mają na miejscu żeby przymierzyć. Widzę, że Longines ma sporo chrono w tym przedziale.
 
Ogólnie moim marzeniem jest Tudor Black Bay Chrono. Ale to dwukrotność mojego przedziału. Pomyślałem, że może na razie kupię coś tańszego, a za jakiś czas sprzedam i właśnie przejdę na Tudora.

 


Spiritów raczej jeszcze nie ma w salonach.

Poszedłbym obejrzeć, kiedy już będą, ale chyba zbierałbym na Tudora - pod warunkiem, że faktycznie tak Cię na niego wzięło, bo mnie chyba jednak bardziej podoba się Lonżin

 

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Tudor Chrono jest świetny, jeśli faktycznie o nim marzysz jak pisali koledzy, wszystko inne to substytut z którego nie do końca będziesz zadowolony, znane z doświadczania ;)

Warto jednak sprawdzić na łapce w Kruku jak możesz (widywałem go na witrynach) by być pewnym na przykład rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dawid82 napisał:

Ja polecę używanego Taga na cal.1887

 

Jak autor ma spory nadgarstek to jest naprawdę dobra propozycja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na bransolecie, ale zaskakująca nowość i mieści się w budżecie :

 

https://ch24.pl/aquastar-deepstar-2020-re-edition-dostepnosc-cena/

 

Zrobiony ze stali zegarek ma 40,5 mm średnicy (2 mm więcej niż pierwowzór), 14,8 mm grubości, klasę wodoszczelności 200 m, pełny dekiel z wytłoczoną gwiazdą i logo marki oraz zakręcaną koronkę i przyciski (funkcjonalne również pod wodą). 

 

Pod dekiel koperty trafił automatyczny chronograf autorstwa La Joux-Perret, dysponujący 55 h rezerwy chodu i taktowaniem na 4 Hz.

 

spacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.