Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Deus

Które bambino wybrać, proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję eleganckiego zegarka w złotej kopercie pod mankiet, do garnituru ale też do codziennego użytkowania i tutaj się waham pomiędzy tymi bambino:

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-2nd-generation-bambino-version-2-automatic-fac00007w0-mens-watch-10623.html

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-bambino-version-4-automatic-fac08002f0-mens-watch-11546.html   (zielona tarcza) mój faworyt na ten moment.

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-bambino-version-4-classic-automatic-fac08001t0-ac08001t-mens-watch-9322.html

Ewentualnie klasyka kremowa tarcza niebieskie wskazówki z rzymskimi liczbami na tarczy, ewentualnie jakieś sensowne alternatywy? budżet do 700zł, czy ewentualnie poczekać tydzień dłużej i poszukać jakiejś certiny DS1 może? to ma być mój pierwszy zegarek z troszke wyższej półki jak narazie jestem w posiadaniu jedynie seiko 5 vintage z lat 70 kupionego de facto od jednego z forumowiczów - świetny zegarek. Pozdrawiam i dzięki za porady, co do tego zielonego mam wątpliwości jak on będzie się prezentował na żywo, czy nie będzie wyglądał zbyt "badziewiarsko", "festynowo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadgarstek mam raczej średni 19.5cm

dodam, że jestem dość szczupły przy 170cm wzrostu ważę ok. 70kg (ćwiczę sztuki walki) nie jestem jakoś ulany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, średni? 😄 Raczej niemożliwe przy tej wadze i wzroście, zmierz raz jeszcze.

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19,5 to DUŻY nadgarstek, Bambi 40mm będzie ok.

 

Z europejskiej dystrybucji masz bez cła i podatku i z 2-letnią gwarancją:

 

https://orotime.pl/orient/2576-orient-classic-fac08003a0.html
 

https://orotime.pl/orient/3132-orient-classic-fac08002f0.html
 

https://orotime.pl/orient/3130-orient-classic-fac0000dd0.html

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy twoim nadgarstku to zegarek 40mm w górę. Sam posiadam takie Seiko i czasem zakładam do koszuli. Co prawda to kwarc ale niecałe 7mm grubości i niebieskie wskazówki. Są też złote

IMG_20201011_220926.jpg

IMG_20201011_220655.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 21:21, Deus napisał:

...budżet do 700zł, czy ewentualnie poczekać tydzień dłużej i poszukać jakiejś certiny DS1 może?

 

...raczej zwiększyć budżet, bo wszak zegarek kupuje się na lata.

Ewentualnie poczekać dłuuużej na okazję. Prawdziwe obniżki to tydzień pomiędzy Bożym Narodzeniem, a Nowym Rokiem

 

Bambino zresztą słabo spełniają Twoje wymagania. Może lepiej poszukać kwarca?

:)

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad bambino ale w wersji small second. Chociaż ostatnio bardziej podoba mi się Orient Esteem z racji płaskiego szkła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 22:10, cordi7 napisał:

19,5 to DUŻY nadgarstek, Bambi 40mm będzie ok.

 

Mam nadgarstek 20cm i nie uważam swoich łapek za duże...

 

Wracając do tematu, na pewno chcesz złoty? Kiedyś kupiłem seiko SGEE48P1 i od ponad dwóch lat leży nieużywany. Zastanów się nad orient maestro lub symphony.

 


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do koperty to faktycznie ta złota może zbyt "cygańska" ale w takim razie co byście polecili tak do powiedzmy.. 1200-1300zł zaszalejmy to ma być mój drugi zegarek do kolekcji, co byście polecili z automatów, ewentualnie na co polować na jakieś zniżki coś. W grę wchodzą tylko i wyłącznie automatyczne zegarki, wyrosłem z kwarców, i tak btw. w tym przedziale cenowym niczego z płynącą sekundą się nie znajdzie prawda? Jak narazie mam na oku Certine DS-1 którą polecił mi ktoś dawno dawno temu, jakieś inne propozycje? Divery odpadają potrzebuje zegarka uniwersalnego i na kolacje i do codziennego uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Divery odpadają potrzebuje zegarka uniwersalnego i na kolacje i do codziennego uzytkowania.


W tej cenie orient star, seiko presage, wspomniana certina. Zobacz co wizualnie Ci się podoba. Osobiście wziąłbym Seiko.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, BlackT napisał:

Mam nadgarstek 20cm i nie uważam swoich łapek za duże...


Jestes w górnych 20% jeśli idzie o rozmiar nadgarstka ;)


The Average Wrist Size for a Man, Based on 1563 Answers:

 

The average wrist size of a man is 7.25 inches or 18.42 cm – 50% of men have a wrist that is bigger than 7.25 inches and 50% have a wrist that is smaller. 80% of men have a wrist size bigger than 6.75 inches or 17.5 cm and 20% of men have a wrist size bigger than 7.75 inches or 19.67 cm.

 

 

Ewentualnie z innego źródła:

 

44EC9906-F049-4166-A0A3-49C91F095858.thumb.jpeg.7962729822860cd2dddf23bdd242e0d7.jpeg

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

21 godzin temu, Deus napisał:

w tym przedziale cenowym niczego z płynącą sekundą się nie znajdzie prawda?

 

Jeżeli jeszcze odrobinę pogmerasz w portfelu, to się znajdzie. 😉

Glycine Combat 6 na mechaniźmie ETA-2824 (jakkolwiek Glycine by nazywała swoją wersję). To świetny zegarek i na Twój nadgarstek to właśnie wersja 43mm (jest jeszcze 36mm).

Jak go wrzucisz na pasek, to będzie całkiem elegancki zegarek. Nie "garniturowiec" pełną gębą ale całkiem elegancki. Dokładnie jak napisałeś:

 

21 godzin temu, Deus napisał:

potrzebuje zegarka uniwersalnego i na kolacje i do codziennego uzytkowania

 

W tej cenie poniżej, po kosztach wysyłki i po wszystkich opłatach importowych powinien kosztować +/- 1500 PLN

Sprzedwca (ashford.com) to sprawdzona firma i sporo osób kupowało już od nich zegarki Glycine.

 

obraz.thumb.png.fb77cbfa90bb2e61918a574d87da2d69.png

 

obraz.png.9ce52c7c175ffc4bf4090655b87337a0.png

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2020 o 22:26, Perpetuum Mobile napisał:

 

 

Jeżeli jeszcze odrobinę pogmerasz w portfelu, to się znajdzie. 😉

Glycine Combat 6 na mechaniźmie ETA-2824 (jakkolwiek Glycine by nazywała swoją wersję). To świetny zegarek i na Twój nadgarstek to właśnie wersja 43mm (jest jeszcze 36mm).

Jak go wrzucisz na pasek, to będzie całkiem elegancki zegarek. Nie "garniturowiec" pełną gębą ale całkiem elegancki. Dokładnie jak napisałeś:

 

 

W tej cenie poniżej, po kosztach wysyłki i po wszystkich opłatach importowych powinien kosztować +/- 1500 PLN

Sprzedwca (ashford.com) to sprawdzona firma i sporo osób kupowało już od nich zegarki Glycine.

 

obraz.thumb.png.fb77cbfa90bb2e61918a574d87da2d69.png

 

obraz.png.9ce52c7c175ffc4bf4090655b87337a0.png

dzieki wielkie wybor padl na tego glycina, pytanie tylko czy ta promocja bedzie dostepna za tydzien/dwa bo wtedy bede mial fundusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Deus napisał:

dzieki wielkie wybor padl na tego glycina, pytanie tylko czy ta promocja bedzie dostepna za tydzien/dwa bo wtedy bede mial fundusze.

 

Trudno powiedzieć. Combat 6 się na Ashford często przewija, ale na przykład rozmiaru 36mm teraz już od kilku tygodni nie widzę. A długo był.

Jak ten się wyprzeda, to potem może być przerwa, a  potem może być tylko w wersji na pasku itp... Nie ma reguły. Co do ceny, to jego cena tak oscyluje koło 300 USD. Obecne 269 USD, to jest najniższa cena jaką widziałem, ale nawet jeżeli będzie drożej, to o 30 USD a nie o 130 USD. Taniej to już raczej nie.

Możesz też poszukać na e-bay u użytkownika watchgooroo - to ten sam sprzedawca co Ashford i mogą być drobne różnice w cenie lub w koszcie wysyłki.

Ten model był też bardzo niedawno dostępny na Dropie. Pewnie co jakiś czas będzie tam się pojawiał.

 

Na Jomashop jest teraz dostępna wersja na pasku. Też za 269 USD.

 

obraz.png.ddb1429c40a3bd02a9527591a16cf080.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.