Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marre

Wahnik w Sellita SW200-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich fanów zegarków.

Zwracam się do Państwa z prośbą o opinię odnośnie pracy wahnika w mechanizmie SW200-2.

W innych moich zegarkach mechanicznych z innymi mechanizmami wahnik kręci się luźno bez oporów.

Tutaj kręci się, ale zauważalnie z jakimś dziwnym sprężynującym oporem. Czy jest to normalne?

Dodam, że zegarek pracuje prawidłowo i po dziennym noszeniu spokojnie naciąg wystarcza na kolejny dzień pracy.

Zegar kupiony w czerwcu 2020.

Jeden zegarmistrz wydał opinię, że wszystko jest w porządku drugi zaś, że nie jest to prawidłowa praca.

Bardzo proszę więc o Państwa opinię.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam tak w Orisie, identycznie i też SW200-1 

 

Jeżeli zegarek trzyma rezerwę i chodzi zgodnie z tolerancją wskazaną przez producenta, trudno coś zarzucić producentowi. 

 

Moim skromnym zdaniem biorąc pod uwagę powyższe, zegarek jest sprawny 

Edytowane przez Lukas84

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Wolałem zapytać bo wahniki ETA i Seiko w moich zegarkach kręcą się dużo swobodniej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam tak samo w tissocie le locle na Powermaticu 80. Też myślałem, że to wada ale zegarek chodzi bez zarzutu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ferencz89

A sprawdzałeś czy ma rezerwę chodu 80 godzin (bez nakręcania ręcznego koronką).


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, evilym napisał(-a):

@Ferencz89

A sprawdzałeś czy ma rezerwę chodu 80 godzin (bez nakręcania ręcznego koronką).

No właśnie nie sprawdzałem, ale chyba ma bo nakręca się po krótkim spacerze i do tej pory mi się nie zatrzymał. Swoją drogą wahnik płynnej chodzi po naprawie w serwisie. No ale nie tak płynnie jak w oriencie bambino czy zeppelinie lub junkersie z Miyota 821a. Tani japoński mechanizm a chodzi lepiej od szwajcara. Jedno wiem na pewno, zero zegarków Swiss Made . Ostatnio chciałem kupić drugiego Tissota, identycznego i okazało się jeszcze w sklepie, że wskazówki się nie zgrywają na godz 6. W moim poprzednim też tak było a potem było coraz gorzej. Badziewie za 2 tys. I ta dokładność 6 s/24h. Tyle to ja w zeppelinie mam a w bambino 3s na dobę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.