Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
ziomek1988

Rolex czy Rolex czy Omega

Recommended Posts

Panowie i Panie, 

Który spośród trzech i dlaczego? 

1. Rolex Explorer 1 36mm 

2. Rolex Oyster Perpetual 36 

3. Omega Aqua Terra 38.5mm

Ma to być jedyny zegarek, głównie do smart casual. 

Zdjęcia zapożyczone :)

rolex+14270+explorer.jpeg

4NKbjnI.jpg

OMEGA_220.10.41.21.03.004_amb-1920x2400.jpg

Żaden. Najbliżej mi do Ex36, ale ceny są horrendalne.

Jako smart casual wybrałbym któregoś z niebieskich. Dla mnie czarny wygląda trochę "pogrzebowo" ponadto wygląd mają bardzo klasyczny bez zbędnych udziwnień (komplikacji). Oba są b.czytelne a jakość i cena są porównywalne. Tak czy owak wybrałbym dwóch kandydatów i porównał na nadgarstku (nie wiem jak z dostępnością szczególnie Rolexa). Daj znać na co się zdecydowałeś. Mam takiego Rolexa i Omegę (z białą tarczą - tytan) i noszę na zmianę. Trudny wybór.

Ja bym wybrał Ex39 z lumą w 3,6,9.

A jeżeli koniecznie 36mm, to chyba OP niebieskiego, choć ja wolałbym poszukać dj 🙂

ja też wybrałbym ex I 39mm lub dj36mm niebieski z karbownikiem + jubilee

Na razie mam wewn. blokadę wyjść poza 20k PLN za zegarek, w tym roku osiągnałem bariere ~ 15k PLN  (bb58 navy blue) (a granica była na 10k), zobaczymy jak sie temat będzie rozwijał :P 

Na razie mam wewn. blokadę wyjść poza 20k PLN za zegarek, w tym roku osiągnałem bariere ~ 15k PLN  (bb58 navy blue) (a granica była na 10k), zobaczymy jak sie temat będzie rozwijał  

O, Kolego, przekroczenie budżetu o 50% to bardzo ładny wynik ;-)
Przyrost przewiduję niestety geometryczny ;-)

A w temacie - bez dwóch zdań, z podanych: Ex1.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

5 godzin temu, disaster3 napisał:

Na razie mam wewn. blokadę wyjść poza 20k PLN za zegarek, w tym roku osiągnałem bariere ~ 15k PLN  (bb58 navy blue) (a granica była na 10k), zobaczymy jak sie temat będzie rozwijał :P 

Przy moich 16cm nadgarstka ex 39mm będzie za duży ale po pierwszym zachwycie nad niebeiskim OP, coraz bardziej doceniam ten konserwatyzm i pozorną nudę exa, wydaje się bardziej ponadczasowy. 

mam AT i bardzo go lubię

zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

Z tej trojki wybralbym OP 36. Dlaczego? Przez niebieska tarcze oraz nakladane logo Rolexa na tarczy.
Jestes pewien czy rozmiar 36mm bedzie ok? Moze zobacz Exa 39mm czy OP41.
Czy tylko ta trojka wchodzi w grę?

a ja dla odmiany wybrałbym omegę , a niby czemu ma być gorsza od tych Rolków , to świetny zegarek z piękną tarczą i nie taki nudny jak dwa pozostałe 

Edited by rafio77

Szczerze mówiąc wszystkie trzy są bardzo fajne, gdybym miał wybierać to Aqua-Terra najszybciej się zmieścisz w budżecie, bo EX 36mm w ładnym stanie teraz do 20k bardzo, bardzo trudno dostać, a OP jest nudny w porównaniu do AT.

ng6mnrm.png

Z tych 3 Omega A/T albo ... Nomos Club Neomatik :)

Omega AT. Bardzo ładny zegarek i fajna bransoleta na żywo. Mierzyłem wczoraj - co prawda 41, ale to już jak komu na nadgarstku leży.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.