Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kor

EDC, bransoleta, ok. 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, szukam, szukam i nie mogę się doszukać. Ze swojego mini-zbioru (tego ze zdjęcia) planuje pozbyć się Borealisa - jest świetny, ale czuję, że nadszedł czas na zmiany.

Moim EDC jest obecnie Omega Seamaster Cosmic 2000. Jednak po sprzedaniu jedynego nurka będzie mi brakować czegoś co mogę założyć do grubego swetra lub bluzy (g-schocka traktuje jako zegar do tyrania przy sporcie).

 

Czego szukam?

- bransoleta - must have

- najlepiej nowy, ale używkę w dobrym stanie też przyjmę

- mechanizm - automat lub kwarc (jest pole do popisu)

- szkiełko - niekoniecznie szafir, ale byłoby miło

- koperta między 38-42

- l2l - nie więcej niż 48mm (nadgarstek 17,5cm)

- najlepiej czarna

- NIE musi to być diver

 

Co rozważam?

Obecnie najmocniejszy kandydat to Citizen AT8154-82e - link

Myślę również o Steinharcie Ocean 1 titanium 500 - link . Mocno Zniechęca mnie jednak łatka marki, która jest homarem + wielkość l2l. Obawiam się, że będzie za duży.

 

O czym myślałem?

Certina DS Action Diver - za duża

Dan henry 1970 i 1972 - nie gadają do mnie wystarczająco przekonująco

Baltic - ciekawe, ale chyba to jednak nie jest to

Lorier Neptun - byłem blisko, ale skandalicznie drogo wychodzą opłaty + shipping z US

Seiko -  myślałem o nowym SPB143j, ale jednak nie chcę wydawać 6k zł, inne divery z reguły są ponad 42mm

Phoibos - jednak nie to czego szukam

Boldr- to nie to

Undone - brak bransolety

Orient - wiem, że to świetna cena do jakości, ale nie znalazłem tego czego szukam

Vratka - to jednak nie to, brakuje mi "tego czegoś"

 

Zastanawiałem się nad odłożeniem na Omege SMP 300m lub na Tudora BB58, albo nawet dłużej na Rolka, ale niestety  w tej chwili jest jeszcze parę innych wydatków z wyższym priorytetem ;) 

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi i inspiracje.

 

kolekcja.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rozważałeś coś od Christophera Warda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zareklamuję się - na bazarku wisi mój ML Pontos z rezerwą chodu i świetną bransoletą, spokojnie spełnia wymagania.

IMG_3419.JPG

IMG_3400.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Christophera Warda kojarzę, ale rzeczywiście jakoś go pominąłem podczas poszukiwań. Rzucę okiem na ofertę, szczególnie, że mają aktualnie promocje.

2. Bardzo dobrze, że promujesz się z ML. Wygląda na zdjęciach naprawdę świetnie

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

A może?....
 
Screenshot_20201012_120014.jpg.4040d14539243d7e30e3f31a2fff17a3.thumb.jpg.254aacea34bbd44b9b8513fa5c4204c5.jpg
Hmm, patrzyłem na Oceanusa, ale.. Czy nie lepiej iść w Citizena, o którym wspominam? Odsuwajac na moment ocenę wizualna, czemu w tym wypadku Casio a nie Citizen?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kor napisał:

 

Hmm, patrzyłem na Oceanusa, ale.. Czy nie lepiej iść w Citizena, o którym wspominam? Odsuwajac na moment ocenę wizualna, czemu w tym wypadku Casio a nie Citizen?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dla mnie to rozmiar, wykończenie i ogólne odczucia jakościowe. Dla mnie to też Bluetooth ale razem z Radiem. W nocy sekundnik nie chodzi, bo oszczędza energię. Citizen szanuję, ale porównując zegarki w tym budżecie to Oceanus jednak ma to coś... Poza tym widziałeś ile Citek, który podajesz ma średnicy? Ocka możesz podobnego wybrać też z Tytanem. Rozglądnij sie za OCW S100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.