Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
pływak_wodnik

Starszy Tissot

Recommended Posts

Myślę,że renowacja tarczy przekroczyła by wartość całego zegarka,chyba,że ktoś miałby bardzo duży sentyment do niego,żeby takową renowację przeprowadzić.

12 minut temu, ekskalibur napisał:

Myślę,że renowacja tarczy przekroczyła by wartość całego zegarka,chyba,że ktoś miałby bardzo duży sentyment do niego,żeby takową renowację przeprowadzić.

Co masz na myśli?

8 minut temu, sergius napisał:

Tarcza i koronka nie oryginalne ale w calosci zegarek przyjemny.(ja bym nosil).

Przed chwilą tu znalazłem podobny. Bardzo nie odstaje.

https://www.catawiki.com/l/13418767-tissot-antimagnetique-men-s-wrist-watch-no-623337-1935s

https://www.catawiki.fr/l/12858183-tissot-antimagnetique-black-dial-with-military-regulator-men-s-1942

Nieoryginalna koronka nie jest dla mnie problemem. Gorzej z tarczą. Jesteś pewien?

Edited by pływak_wodnik

Z tego co się dowiadywałem za renowację samej tarczy liczą sobie trzy stówki,a ceny które pokazałeś,no cóż chciałbym za swoje zegarki dostać tyle ile sobie życzą na przykład na chrono24.

Zgadza się - renowacja kilka stówek kosztuje. Tarcza rzeczywiście wygląda dobrze. Wskazówki z resztą też. A koronka pewnie wytarła się i ją zastąpiono.

Niejasność mam tylko co do tarczy.

Godzinę temu, ekskalibur napisał:

Z tego co się dowiadywałem za renowację samej tarczy liczą sobie trzy stówki,a ceny które pokazałeś,no cóż chciałbym za swoje zegarki dostać tyle ile sobie życzą na przykład na chrono24.

Nie baw sie w renowacje tarczy.Przy odrobinie cierpliwosci znajdziesz i kupisz za te pieniadze oryginalna tarcze a puki co nos ta.

Tarczy bym nie zmieniał, bo fajnie się prezentuje, pasuje. Tylko zastanawiające jest czy oryginalna czy kiedyś, ktoś ją odnowił.

Dwie sprawy. Po pierwsze, luma na wskazówkach, a tarcza bez niej. Po drugie, sprawdź czy tarcza sekundnika idealnie pokrywa się z wgłębieniem. Jeśli nie, to malowana. Jeśli tak, wymieniona. Moim zdaniem malowana.

Ogólnie, ceny Tissotów mnie dziwią, ale te, które pokazałeś na Catawiki są od dawna dość drogie.Pokazałeś stare aukcje, z 2017 i wtedy ceny były dużo niższe. Teraz te modele kosztują koło tysiaka, zależnie od stanu. 

Edited by renqien

18 minut temu, renqien napisał:

Dwie sprawy. Po pierwsze, luma na wskazówkach, a tarcza bez niej. Po drugie, sprawdź czy tarcza sekundnika idealnie pokrywa się z wgłębieniem. Jeśli nie, to malowana. Jeśli tak, wymieniona. Moim zdaniem malowana.

Czy zawsze luma na wskazówkach była w parze z lumą na cyfrach? Logiczne byłoby, że tak. Może wskazówki od innego, ale podobnego modelu? Zrobiłem wycinek zdjęcia. Pod subsekundą napis SWISS MADE.

19 minut temu, renqien napisał:

(...)

Ogólnie, ceny Tissotów mnie dziwią, ale te, które pokazałeś na Catawiki są od dawna dość drogie.Pokazałeś stare aukcje, z 2017 i wtedy ceny były dużo niższe. Teraz te modele kosztują koło tysiaka, zależnie od stanu. 

Przywołane linki były odnośnie modeli. Nie skupiałem się w nich na cenie, a na autentyczności w poszukiwaniu takiego samego lub podobnego modelu.

Zrzut ekranu z 2020-10-14 22-52-33.png

Edited by pływak_wodnik

Ewidentna malowanka. Na tarczy koło osi sekundnika widać dzioby, które zrobiły majstry przy kolejnych ściąganiach wskazówki, a potem ktoś to zamalował. Z resztą tarczka sekundnika powinna być z kolistą fakturą, a jest gładka.

Tutaj ktoś usiłował wykorzystać wzór jednej z tarcz Tissota:

1050227758_Zrzutekranu2020-10-15o09_39_43.png.5a6e7d518eb718961363d8d6c7b5113d.png

tylko zapomniał, że one były większe. Ty masz około 30mm średnicy koperty, a te miały prawie 35mm. 

Luma na wskazówkach zawsze idzie w parze z tą na tarczy. Inaczej krycie wskazówek nie ma sensu, skoro i tak nie widać, która godzina. Na tarczy zawsze indeksy, cyfry lub jakieś inne znaczniki są świecące. Przynajmniej te na 12, 3 i 9. Tissot nie robił odstępstw od tej zasady. Wskazówki masz od takiego modelu:

38646171_Zrzutekranu2020-10-15o09_37_27.png.e311b470cc7bb9a68bc38ec971a65b8d.png1757021440_Zrzutekranu2020-10-15o09_37_11.png.59755022bdef26af3d50e69026f5f4bf.png

z resztą przypuszczam, że pierwotnie to był taki właśnie zegarek.

Tu masz w miarę ładne tarcze pasujące do tego zegarka https://www.ebay.pl/itm/Job-lot-3-vintage-tissot-Bullseye-watch-Dials-25-5mm-Parts-and-repairs/203132517658

Edited by renqien