Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pajabrava

przystawka balansowa francuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Szanowni.

 

Proszę o wsparcie, radę pomoc...

Nabyłem taki oto zegar z mechanizmem bez żadnych oznaczeń. Z charakterystycznej budowy i elementów istotnych wnoszę,że "francuz". pojęcia nie mam w jakim okresie wykonany i przez kogo?. to jednak nie jest problemem. Problemem jest uszkodzona ośka koła balansowego w przystawce dość nietypowe(jDŁUGOŚĆ  3,5 CM SZEROKOŚĆ 2,3 CM  ) ( . Znalazłem niemal identyczną w archiwum allegro:  https://archiwum.allegro.pl/oferta/przystawka-balansowa-oryginalna-francuska-kompletn-i7224867233.html       . Brakuje spodniej części ośki z paletami,czy paletą. Ułamana, zgubiona ..?? Nie mam pojęcia jak mogła wyglądać brakująca część. Czy można to naprawić, czy jedynie zakup kompletnej przystawki załatwiłby sprawę? Proszę doradźcie pomózcie ,jestem w kłopocie,czy szukać nowego mechanizmu do obudowy (średnica robocza ok.7cm.) czy dać sobie spokój z rekonstrukcją?. Dołączam fotki i bardzo liczę na sygnały z podpowiedzią. Nie jestem zegarmistrzem,jedynie miłosnikiem zegarów. Pozdrawiam 

IMG_1345.JPG

IMG_1346.JPG

IMG_1347.JPG

IMG_1348.JPG

IMG_1349.JPG

IMG_1350.JPG

IMG_1351.JPG

IMG_1352.JPG

IMG_1345.JPG

IMG_1346.JPG

IMG_1347.JPG

IMG_1348.JPG

IMG_1349.JPG

IMG_1350.JPG

IMG_1351.JPG

IMG_1352.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, ale może się myle- za cieńki jestem-

Ale to wychwyt cylindrowy...

image.png.b2a5bd56f45389cce99aff10254ca77b.png

 

 Poszukiwania takiego balansu moga potrwać-- niestety.

u mnie kilka kieszonek czeka na dawcę, ale to trudno, bo właśnie najczęściej cylindry sa przełamane.. :(

 

 No chyba, ze kupisz na zatoce kompletny, lub przynajmniej os z cylindrem i przełożysz...

 

Może ktoś z forum ma cylindry na zbyciu to Cię poratuje, ale pewnie będziesz musiał co-nieco pomierzyć( srednice cylindra długosć osi... średnicę czopów... itp..

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkl1 dzięki piękne za odp. nie pocieszyłes mnie za bardzo :(  poczekam co sie rozwinie dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pajabrava napisał:

mkl1 dzięki piękne za odp. nie pocieszyłes mnie za bardzo :(  poczekam co sie rozwinie dalej...

 

Nie wierz temu co mówi "mkl1" są osoby w tym kraju które potrafią to zrobić.

Jedyny problem cena ;) .

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kieszonkowe napisał:

Nie wierz temu co mówi "mkl1" są osoby w tym kraju które potrafią to zrobić.

Jedyny problem cena ;) .

 Czy ja pisałem, że NIE,  lub NIKT ???

 

 

 No chyba,że miałeś na myśli, że jestem osobą, .......niewiarygodną?

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Roman

 

Dzięki za zabranie głosu i zasianie ziarna nadziei. W linku do arch aukcji allegro  cała oryginalna przystawka kosztowała 99 zł. Nie została sprzedana. Większych pieniedzy raczej nie przewiduję na uruchomienie mechanizmu. jeśli mozesz pomóc w temacie ,daj znak

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na zatoce...

 to tylko cena za cylinder ( lista wymiarowa w ofercie)

 dodja całą robociznę za zrobienie kompletnego balansu.

4 godziny temu, pajabrava napisał:

W linku do arch aukcji allegro  cała oryginalna przystawka kosztowała 99 zł. Nie została sprzedana. Większych pieniedzy raczej nie przewiduję na uruchomienie mechanizmu.

   Policz czy się zmieścisz w 99 pln ?

 no chyba, że potrafisz to zrobić...

 Jak masz okazję kup komplet...

image.thumb.png.966223d74bf75f99e3220dfc33004bb5.png


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mkl1 napisał:

 Czy ja pisałem, że NIE,  lub NIKT ???........

 No chyba,że miałeś na myśli, że jestem osobą, .......niewiarygodną?

 

Witam, czy ja napisałem gdzieś że jesteś osobą niewiarygodną ? 

Chociaż nie wiem czy miał być to dowcip, sarkazm czy niewiarygodność ? 

Bo widząc takie koło wychwytowe 

IMG_1350.thumb.JPG.1c637957276a0237c7135a9656f9dac4.jpg.dea8aae38c62adbea71127f989d14c8a.jpg

 

Zadałeś pytanie

  

17 godzin temu, mkl1 napisał:

Mam wrażenie, ale może się myle- za cieńki jestem-

Ale to wychwyt cylindrowy...

 

Ja chciałem tylko podnieść na duchu naszego Kolegę bo chyba po Twojej wypowiedzi był trochę zdołowany ;) 

 

17 godzin temu, pajabrava napisał:

mkl1 dzięki piękne za odp. nie pocieszyłes mnie za bardzo :(  poczekam co sie rozwinie dalej...

 

  

13 godzin temu, pajabrava napisał:

Witam Roman

Dzięki za zabranie głosu i zasianie ziarna nadziei. W linku do arch aukcji allegro  cała oryginalna przystawka kosztowała 99 zł. Nie została sprzedana. Większych pieniedzy raczej nie przewiduję na uruchomienie mechanizmu. jeśli mozesz pomóc w temacie ,daj znak

Marek

 

Marku zwróć uwagę że aukcja na którą się powołujesz była ponad dwa i pół roku temu i że nie było napisane że jest to sprawna przystawka balansowa. 

Tak jak napisał powyżej Kol. "mkl1" aktualnie ciężko będzie znaleźć cylinder z dostawą w cenie 20 € a to jest praktycznie cały Twój budżet.

Obawiam się też że mało kto podejmie się naprawy przystawki cylindrowej za 100 PLN. Ale też raczej w tym budżecie nie dostaniesz sprawnego

werku do Twojego zegara. A ten co pokazujesz ma trzy zalety: ma ładną tarczę, pasuje do zegara i już jest :) .

Podeślij wymiary balansu (średnicę, grubość nie złamanej osi, dobrze by było też wysokość /między mostkiem a płytą) popytam wśród

znajomych może coś znajdą.

 

Miłego poranka

Roman

 

p.s. Sprawdziłem "zatokę" na którą powoływał się Kol. "mkl1" i dobrze pamiętałem to co podał to są ceny za małe osie :) . Przy Twojej przystawce raczej potrzebna jak się znam duża/gruba oś a tu cena jest nie 13 ale 26 € plus wysyłka (trzeba z Niemcem negocjować wysyłkę) :( 
 

Edytowane przez Kieszonkowe
dodanie p.s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzięki serdeczne za pomoc. Na tę chwilę jestem przez 12 h. w batalii z koroną, sprawą cylindra zajmę się jutro:)

Roman Tobie szczególne Bóg zapłać. Zwymiaruję jutro. pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiam takie przystawki balansowe, mam cylindry, koszt naprawy 250 złotych... 

 

Jeśli kolega chce kupić sam cylinder,DSC_1379.thumb.JPG.f505e3161dd14b4b847f6c98f4e28699.JPG trzeba podać: średnicę, wysokość całkowitą, oraz początek pasażu. 

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 16.10.2020 o 09:42, kiniol napisał:

Naprawiam takie przystawki balansowe, mam cylindry, koszt naprawy 250 złotych... ...

 

Też czasami zdarza mi się nie popsuć jakiegoś cylindra czy przystawki ;) 

 

W dniu 16.10.2020 o 09:42, kiniol napisał:

 ........Jeśli kolega chce kupić sam cylinder, trzeba podać: średnicę, wysokość całkowitą, oraz początek pasażu.....

 

Mam też ja :D 

 

20201018_101958.thumb.jpg.97ac0a5008343ce6919e3e8dfdf9fed8.jpg

 

Ale jak znam życie to jak dojdzie coś do czego to okaże się że zabraknie szukanego rozmiaru

 

20201018_102008.thumb.jpg.9f88dcf1f0dee590a0ad195e615e6031.jpg

 

Ostatnio szukałem osi dla Kolegi który robił przystawkę balansową drugiemu Koledze ;) 

który się poddał z jej naprawą przejrzałem 10 pojemników znalazłem 4 osie 1,1 mm

ale i tak żadna nie pasowała wysokością :( .

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież cylinder można podszlifować albo wstawić dłuższy tampon... ;)

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kiniol napisał:

Przecież cylinder można podszlifować albo wstawić dłuższy tampon... ;)

 

 

Tak :) własnie cylinder który jest własnością naszego Kolegi  (i jest na górze na moim pierwszym zdjęciu )

tak był zrobiony - po pół roku walki z nim doszedłem do tego że poprzedni naprawiacz popodmieniał cylinder

i koło wychwytowe i dopiero dobranie właściwych spowodowało że zegarek ożył. Koszty naprawy już dawno

przekroczyły cenę którą ustaliliśmy za naprawę - ale właściwie to chyba powinienem jeszcze dopłacić właścicielowi

bo przecież nauka kosztuje :D :D :D .

 

Pozdrawiam

Roman

 

p.s. A miało być tak prosto, tylko dobranie włosa, czyszczenie, regulowanie, uzupełnienie brakujących wskazówek.

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gotowe... ale cylindry duże już mnie się kończą... 

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wicie drodzy "Miłośnicy"

Cuda chyba się zdarzają.

Czy to ta aura zbliżających sie świąt ,czy refleksja  jakowaś targneła człekiem i sprawiła ,ze Kolega Kiniol, nie dość że przemawia ludzkim głosem ,to gesty jakoweś empatyczno -sympatyczne, pełne altrulizmu i empatii przejawiać zaczął. Dość tego wstępu chyba. Post wypada zakończyć za chwilę . Mechanizm mam, cud cykający i wypucowany, ale tera uwaga. ..... Musiałem mu zapłacić za wszystko koszty przesyłki ...i tyle. Myślałem,ze takie rzeczy nie zdarzaja się, a jednak. Jak poskładam pokaże jeszcze efekt końcowy. Fajne jesteście Chopy, a ten rzeczony szczególnie. Zdrowia wszystkim.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem kareciaka kompletnego z uszkodzonym cylindrem. Przeczytałem temat i znalazłem Kolegę (jeżeli tak mogę się zwrócić) z Puszczykowa. Może pomoże - jestem z Poznania. Jak dobrze zmierzyłem oś ma średnicę 1,18 mm.

Dziękuję i Pozdrawiam

Ryszard

20210710_233402.jpg

20210712_231910.jpg

20210712_231916.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, brido napisał(-a):

Witam.

Kupiłem kareciaka kompletnego z uszkodzonym cylindrem. Przeczytałem temat i znalazłem Kolegę (jeżeli tak mogę się zwrócić) z Puszczykowa. Może pomoże - jestem z Poznania. Jak dobrze zmierzyłem oś ma średnicę 1,18 mm.

Dziękuję i Pozdrawiam

Ryszard

@kiniol to do Ciebie :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem i cylindry mam... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.