Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jan1900

Ładowanie Eco Drive

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

szanowni użytkownicy, czy po zakupie citizena z systemem eco drive mogę spodziewać się problemów z ładowaniem?

Moje jedyne doświadczenie z solarem (casio DW 5600) wskazuje, że na jesieni i w zimie, gdy jest mało światła i gdy zegarek często jest schowany pod rękawem, jest problem z ładowaniem. 

Jak to wygląda w citizenach?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za podzielenie się doświadczeniami,

Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ecodrive dwa lata i nie było problemów jak i z resztą solarów. Te w których nie chodzę akurat stoją na półce na stojaku niedaleko okna wiec lapią co jest, i jeszcze żaden nie spadł poniżej H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW-5600 nie ma solara, więc nic dziwnego, że bateria się powoli rozładowuje ;)

GW-M5610, bo o tego zapewne chodziło, ma solar, ale ma także multiband, alarmy, podświetlenie, które prąd zużywają.

Wystaw go do słońca (balkon, ogród) na cały dzień jesienią, niech się na pełne 100% naładuje przed zimą i nie powinien mieć problemu.

Nosząc zegarek na ręce, schowany pod mankietem, nie będziesz go doładowywał.

Citizen, jeżeli będzie goły, bez synchronizacji, alarmów itp. na pewno pochodzi dłużej, ale tak samo warto go ze 3-4 razy w roku naładować na 100%.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen deklaruje po pełnym naładowaniu z pół roku pracy. Zakładam, że deklaracja wynika z pomiarów laboratoryjnym przy nowym kondensatorze.

Tydzień temu wymieniałem żonie kondensator w seiko, zegarek może 4 letni. Za często trzymała go w szufladzie. Teraz siedzi w przeszklonym pudełku blisko okna i powinno być ok.

W Twoim przypadku proponuje tak samo go przechowywać. Od światła sztucznego też się trochę doładowuje. Zawsze można wsadzić pod lampkę UV ;) 


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... z moich przemyśleń: jakby tak naraz wszystkie Citizeny Eco Drivery skierować na słońce - czy aby nie wyssałyby energi całego słońca i tym sposobem mogłoby zakończyć  życie na Ziemi ? Wtedy można byłoby sądzić że Citizen produkuje broń zagłady  !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
1 godzinę temu, unadarek napisał:

... z moich przemyśleń: jakby tak naraz wszystkie Citizeny Eco Drivery skierować na słońce - czy aby nie wyssałyby energi całego słońca i tym sposobem mogłoby zakończyć  życie na Ziemi ? Wtedy można byłoby sądzić że Citizen produkuje broń zagłady  !!!


Uuu, jakieś srogie piguły zapodałeś 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, maritimeeng napisał:


Uuu, jakieś srogie piguły zapodałeś 😆

a tak rozmyślam czyszcząc  i przecierając moje eco-drivery :) teraz one nie mają łatwo słoneczka mało wiec prądowa naturalna witaminka D musi być zastąpiona suplementem diety w postaci sztucznego światełka !!! 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogłoski o tym, że jakoby można było wyssać ze mnie całą energię są mocno przesadzone ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sol napisał:

Pogłoski o tym, że jakoby można było wyssać ze mnie całą energię są mocno przesadzone ;)

 

Hehehehehehehhe  👍   ..... a znacie mój najgłupszy kawał o zegarkach: przychodzi Citizen Eco Driver do Zegarmistrza a Zegarmistrz ......  to też Citizen Eco Driver ale Promaster  !!!! 🤣😂😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał do mnie dzisiaj jeden z modeli Citizena z tym systemem. Po wyjęciu zegarka z pudełka zegarek stoi w miejscu. Nie daje znaków życia. Jest całkowicie rozładowany czy jakoś specjalnie się go włącza?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, pazikk napisał(-a):

Przyjechał do mnie dzisiaj jeden z modeli Citizena z tym systemem. Po wyjęciu zegarka z pudełka zegarek stoi w miejscu. Nie daje znaków życia. Jest całkowicie rozładowany czy jakoś specjalnie się go włącza?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

 

na parapet na słońce go bez słońca nie ma życia na Ziemi - na wieczór pod lampkę a później patrz co dalej  - koronka wsunięta ? 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz go ładować.

Jak już ruszy, to nie zdziw się jak sekundnik zacznie szaleć.

Citizen stosuje taki trick by było wiadomo, że zegarek stanął, ruszył na nowo po jakimś czasie i że należy go ustawić.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka wsunięta. Stoi na parapecie teraz a jak wrócę do domu to pod lampkę trafi. Zobaczymy

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pazikk napisał(-a):

Koronka wsunięta. Stoi na parapecie teraz a jak wrócę do domu to pod lampkę trafi. Zobaczymy

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

wspomnę jeszcze że jak przeskakuje co drugą sekundę to znak ze trzeba doładować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już się podładował, sekundy śmigają już normalnie. Czas żeby ustawić go porządnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pazikk napisał(-a):

już się podładował, sekundy śmigają już normalnie. Czas żeby ustawić go porządnie

ładuj cały czas one to lubią słoneczko - to takie słoneczne pieszczoszki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Zostawię na noc pod lampką, a jutro na parapecie zostanie.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,

Odnalazlem mojego starego Eco-driva ,  nie byl noszony od pewnie 20 lat ,leżał  w szufladzie ,wystawilem go dzis na okno ,i tak sie  zastanawiam czy wogole po takim czasie jest szansa ze sie "obudzi "

Po takim czasie to lepiej koronke wyciagnac przy ladowaniu  czy nie ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie zostaw go teraz na następne 20 lat przy oknie :) żart oczywiście - próbuj - niech z pare dni poleży w oknie, nawet tak aby jak najwięcej światła dostawał - nie wyciągaj koronki - ciekawe jak tam smarowanie ruchomych elementów- czy smar nie zastygł - a jak nie do fachowca niech baterie wymieni i moze serwisik jakiś z smarowaniem - jak tyle leżał znaczy w dobrym stanie moze być - a z ciekawości jaki model - na kopercie są numerki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, unadarek napisał(-a):

według mnie zostaw go teraz na następne 20 lat przy oknie :) żart oczywiście - próbuj - niech z pare dni poleży w oknie, nawet tak aby jak najwięcej światła dostawał - nie wyciągaj koronki - ciekawe jak tam smarowanie ruchomych elementów- czy smar nie zastygł - a jak nie do fachowca niech baterie wymieni i moze serwisik jakiś z smarowaniem - jak tyle leżał znaczy w dobrym stanie moze być - a z ciekawości jaki model - na kopercie są numerki :) 

haha , dam znac za 20 lat czy sie udalo ;) podesle zdjecie jak tylko wroce z roboty .pozdrawiam ,no oko to kupilem go cos w 1996 roku pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tom1111 napisał(-a):

haha , dam znac za 20 lat czy sie udalo ;) podesle zdjecie jak tylko wroce z roboty .pozdrawiam ,no oko to kupilem go cos w 1996 roku pozdro

OK  dzięki - lubię starsze :) nowsze zresztą też - ogólnie ot Wszystkie Citizeny lubię :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, unadarek napisał(-a):

OK  dzięki - lubię starsze :) nowsze zresztą też - ogólnie ot Wszystkie Citizeny lubię :) 

Obudził sie ale jak za oknem zrobiło sie ciemno  to zatrzymał sie . Potrzymam go jeszcze kilka dni   Zobaczymy pozdro 

97922E8A-7869-4EA7-9272-FB8E4E2B743F.jpeg

94AF932C-3A87-4B42-97CB-81365E2E8B24.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tom1111 napisał(-a):

Obudził sie ale jak za oknem zrobiło sie ciemno  to zatrzymał sie . Potrzymam go jeszcze kilka dni   Zobaczymy pozdro 

97922E8A-7869-4EA7-9272-FB8E4E2B743F.jpeg

94AF932C-3A87-4B42-97CB-81365E2E8B24.jpeg

znaczy dobry - potrzymaj pare dni na wieczór weź pod lampkę i czy  jakieś inne światło co  się pali - spoko jest ! miałem podobnego tylko na baterie - też kupiony w latach 1998 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie pod lampą to strata czasu. Jak nie wstanie po kilku dniach na zewnątrz, to akumulator do wymiany. Po tylu latach ma prawo odmówić pracy :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.