Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ellondur

Automat a rzadkie noszenie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Potrzebuję porady odnośnie wyboru czasomierza. Upatrzyłem już sobie pilota z serii Seiko 5, na mechanizmie 7s36, ponieważ budżet którym dysponuje to do 1000zl. I tu pojawia się moje pytanie, czy 40h rezerwa chodu starczy w moim przypadku? Pracuje w taki sposób że dwa dni jestem w pracy a dwa mam wolne, w dni kiedy jestem w pracy nosilbym zegarek tylko po pracy przez około 3h, w wolne dni cały czas. Czy takie noszenie w dni pracujące wystarczy żeby podtrzymać chód? Wychodząc z założenia że zegarek po dwóch wolnych dniach nieustannego użytkowania jest całkowicie nakręcony a w dni pracujące te 3h to dokręcanie na podtrzymanie. Dodam jeszcze że chętnie kupiłbym taki z mechanizmem umożliwiającym dokręcanie, ale z tego co patrzyłem to nie znajdę nic w moim budżecie. Ewentualnie biorę pod uwagę mechanika nakręcanego ręcznie, ale jest ich bardzo mały wybór, i mimo wszystko wolałbym automat, kwarc wogóle odpada. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się tym przejmowałem. Obecnie jak większość - jak się zatrzyma, ustawisz od nowa w parę sekund.

W skrajnym wypadku kupisz rotomat, używany na jeden zegarek nie kosztuje fortuny.

Podoba Ci się to seiko, bierz i ciesz się z nabytku :) 


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wymieniony przez Ciebie model ale możesz poszukać automata z funkcją dokrecania ręcznego koronka np. Coś z Orienta. 

Edytowane przez adrian1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budżecie 1.000 PLN można już kupić Seiko 5 Sport na mechaniźmie 4r36 z dokręcaniem koronką i ze stop sekundą.

https://www.zegarek.net/przewodnik/marki-i-kolekcje-zegarkow/powrot-seiko5-sports.html

Co jest dobrym rozwiązaniem. Tylko, że raczej kupując za granicą.

Podobnie jak Orient - również ma spory wybór fajnych automatów do kwoty 1.000 PLN.

Jeżeli ma być pilot to przykład z niemieckiego Amazona:

 

obraz.png.e3ee26b9dfec941099e895d63d3647ac.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne Seiko, Orienty, Citizeny to zazwyczaj typowe woły robocze, solidne i nie kosztują majątku. Bierz, który Ci się podoba i nie przejmuj się, jeśli się zatrzyma to ustawiasz i dalej nosisz.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, szczególnie tobie @Perpetuum Mobile ponieważ zdecydowałem się na jedną z tych nowych piątek, a konkretnie SRP513K1. Co prawda jest trochę bardziej przekombinowana niż model SNZG13K1 ale mechanizm przeważył, nie chce żeby zegarek zatrzymywał mi się regularnie więc dopłacę te parę stów do mechanizmu z dokręcaniem. Czy mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie za granicą warto go zamówić? Nie musi być konkretnie ten model, chce pilota Seiko na 4r36.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Ellondur napisał:

Czy mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie za granicą warto go zamówić? Nie musi być konkretnie ten model, chce pilota Seiko na 4r36.

 

Z reguły taniej, szybciej i lepiej.

https://www.amazon.de/s?k=Seiko+4r36&ref=nb_sb_noss_2

Może coś wybierzesz. Sprawdź tylko nr mechanizmu gdzieś indziej, wyszukiwarka amazonu jest taka sobie w szczegółach.

 

tu działa po mechanizmie:

https://novotime.pl/tra-pol-868-Automatyczny-Caliber-4R36.html

Edytowane przez BlackT

Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ellondur napisał:

Czy mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie za granicą warto go zamówić?

 

Na przykład Creation Watches poniżej. Ale wyprzedany. Możesz też przeglądnąć Jomashop lub dutyfreeisland za podobnymi modelami. Pamiętaj tylko, że często dochodzą koszty wysyłki i opłaty importowe i czym generalnie zegarek tańszy, tym mniejsza różnica cen na końcu. Cena tych modeli w Polsce, czyli około 1.000 PLN to jest dobra cena. Po takiej cenie jak poniżej, to jeszcze będzie jakaś oszczędność, ale tak koło 150-180 EUR to już lepiej kupować w Polsce lub w Europie z pewną gwarancją. Czym zegarek droższy, tym bardziej się opłaca sprowadzać (pod kątem finansowym, nie mówię o gwarancji i o zwrotach).

 

obraz.png.0d839a68e86a7f62390f35b50a1bf277.png

 

Możesz też dopytać w Crazy Time, kiedy będą mieli znowu na stanie:

 

obraz.thumb.png.2aee5c47f1d2571bf4ef6720e21c409c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy zakupie stacjonarnym. Co za różnica odesłać do polskiego sklepu czy do amazona?

Pomijam inne zagraniczne sklepy, tam najczęściej można kupować nowy towar jako nieserwisowalny. Dodatkowo, US coraz bardziej ciśnie na kontrole i za trochę regułą będzie opłacenie minimum vatu. Nie wiadomo co jeszcze wymyślą w ramach łatania budżetu.


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Flapi
      Dzień dobry, witam serdecznie.
       
      Chciałbym przedstawić forumowiczom, swoje prace, prosić o opinię co sądzicie o takim pomyśle, a może ktoś chciałbym mieć takie cacko... Do sedna.
       
      Jako pasjonat zegarków, uzbierałem już swoją jakaś kolekcję i stwierdziłem, że fajnie byłoby mieć również w niej takie zegarki,  które wiem że albo nigdy u nikogo innego nie spotkam, albo ktoś ma taki sam gust jak mój 😉
       
      A może mieliście kiedyś tak jak ja, że bardzo podobał Wam się dany model zegarka, ale jeden mały detal bym zmienił...
       
      Zacząłem budować od 0, jak również przerabiać gotowe już zegarki, ulepszając je i dostosowując do swoich upodobań...
       
      Wstawiam kilka zdjęć, niezbyt skomplikowanych modów.
       
      Pozdrawiam.
      F.



    • Przez oprzemyslaw
      Mam takie Seiko 5 ze zintegrowaną bransoletą, a właściwie to zegarek syna.
      Czy ktoś spotkał się z problemem zintegrowanej bransolety, a mianowicie pękło mocowanie (pin?) przy uszach bransolety, czy ktoś spotkał się z takim problemem? Nie mogę tego wyciągnąć mocowania z koperty...
      A może ktoś by się podjął wyciągnięcia mocowania i połączenia z bransoletą. Niestety mój zegarmistrz się poddał, a ja nie mam pomysłu...

    • Przez k_strzelec
      Mam Seiko 5 na bransolecie. 
       
       
      Jestem z niego zadowolony, nigdy mnie nie zawiódł. 
       
      Niedawno zamówiłem chińskiego Cadisena, w którym siedzi podobno seiko  NH36A 
       

       
       
      Przytrafiła się okazja, można wydać trochę pieniędzy ... do 1500.
      Chcę automat na pasku skórzanym, ze szkiełkiem szafirowym. Nie chcę kolejnego seiko, bo chcę odmiany :-)
      Uniwersalny z możliwością założenia do garnituru. 
      Ma być trochę większy niż seiko 5 (37mm), ale rękę mam niegrubą (chyba 17,5cm)
      Nie musi być zupełnie nowy, ale ma być w  stanie b dobrym.
      Nie podobają mi się niedrogie Tissoty, Citizeny. Tanie szwajcary podobno gorsze od japończyków.
       
      Skierowałem się w stronę orientów (tak, wiem, seiko).
      Z uwagi na szafir odpadły tańsze stary. Droższe stary za drogie (chyba nie chcę białych ze złotem).
      Chciałem curatora z szarą tarczą, ale nie mogę znaleźć. 
       
      Jakie są za i przeciw Orient Titanium vs Polaris?
       
      Titanium sporo tańszy, jak wypada tytan w użytkowaniu?
      Polaris z rezerwą chodu, GMT mi nie potrzebne.
       
      Jest coś, co powinienem wiedzieć?
      Czy macie jakieś miejsca, gdzie można je kupić? (poza allegro :-) ) Tzn są dostępne, a nie polowanie na in stock :-)
       
        
       
       
      Ew używana certina ds-1 ??
      Tissot Visodate ?
    • Przez buk
      Cześć,
       
      Od kilku miesięcy mam Seiko 5 model SNXS77K. Kupiony jako nowy w polskiej dystrybucji. Fajny zegarek, cieszy oko i daje radę jako moje EDC.
      Problem jest następujący - dziś rano ustawiając czas zauważyłem, że wskazówki nie reagują na kręcenie koronką. Tak jak to robię zazwyczaj, ponieważ moje Seiko spieszy się kilkanaście sekund na dobę, chciałem delikatnie (o niecałą minutę) cofnąć wskazówki i ustawić poprawny czas, oczywiście robiłem to poza godzinami pracy mechanizmu kalendarza (czytałem na forum, że takie cofanie wskazówek jest dopuszczalne). Po chwili kręcenia koronka odkręciła się z gwintu i została mi w palcach... Ściśle rzecz ujmując odpadła ta okrągła, zewnętrzna część, cały wewnętrzny "wałek" (tak się to nazywa?) został wewnątrz koperty. Próbowałem ją włożyć z powrotem i kręcić nią zgodnie z ruchem wskazówek zegara - koronka weszła na miejsce, wskazówki zaczęły "iść" do przodu, koronka "wskakuje" także na pozycję 0 i pozycję do szybkiej zmiany daty. Jednak przy ruchu "wstecznym" koronka ponownie odkręca się i zostaje mi w dłoniach.
       
      Zegarek jest prawie nowy, mam go 4 miesiące, noszony z poszanowaniem. Kupiony jako nowy w polskiej dystrybucji. Był już raz w serwisie, ponieważ wydawało mi się, że rezerwa chodu jest daleka od deklarowanej przez producenta. Serwis gwarancyjny uznał, że z mechanizmem było wszystko OK, a przy moim użytkowaniu (praca biurowa) sprężyna nie jest w pełni nakręcana.
       
      Co robić? Wysyłać na gwarancję? Jest ryzyko, że uznają, że to uszkodzenie z winy użytkownika i nie podlega naprawie gwarancyjnej?
       
      A może oddać go do solidnego zegarmistrza? Tylko, czy tego typu usterka to drobnostka, czy też wymaga poważniejszej (i droższej) naprawy?
       
      PS. Jeśli temat znajduje się w złym miejscu, proszę o przeniesienie. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.