Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

FORMMEISTER 39

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej rendery zegarków. Zdjęcia pojawią się jeszcze dziś.

 

Specyfikacja:

Koperta ze stali szlachetnej o średnicy 39mm, polerowana

L2L: 49,9mm ( mocno dogięte uszy, ładnie układające się także do niewielkich nadgarstków )

Grubość: 12mm

Koronka sygnowana ze specjalnym podcięciem w dolne części koperty aby łatwo można ją było odciągać celem ustawienia czasu

Mechanizm automatyczny Miyota 9015 z dopasowanymi kolorystycznie do tarcz dyskami daty.

Dekielek z dedykowaną grafiką przygotowaną przez arch. Piotra Trojniela ( nick forumowy: subarist ). Grafika wykonana techniką lustrzaną na szarym tle pod nieprzeziernym szkłem przedstawiająca jedną z ikon miasta Wrocławia i modernizmu XX wieku czyli Dom Handlowy Kameleon, dawniej: Dom towarowy Rudolfa Petersdorffa.

Specjalna wewnętrzna konstrukcja bez śrubkowa z podwójnym uszczelnieniem stalowym i podwójną uszczelką.

Metaliczne tarcze z laserowo wycinanym okienkiem datownika w kształcie trapezu, indeksy na tarczy nakładane rodowane polerowane. Logo marki wycinane laserowo na tarczach, nie zaburzające minimalistycznego charakteru projektu.

Wskazówki w wersji VC.F39.1 ( biało-srebrnej, powstało 150szt ) ogniowo barwione na kolor granatowy

Wskazówki w wersji VC.F39.2 ( granatowej, powstało 100szt) i VC.F39.3 ( burgundowej, powstało 100szt ) rodowane polerowane o przekroju półokręgu redukujące sytuacje gdzie odbijające się światło utrudnia ich czytelność ( ma to miejsce przy płaskich wskazówkach ), te są czytelne pod każdym kątem padania światła.

Paski Made in EU z wysokiej jakości czarnej końskiej skóry Shell Cordovan z przeszyciami dopasowanymi do koloru tarczy, punca z logo VC na spodniej części paska. Wszystkie paski szyte dla nas na zamówienie o zwiększonej długości i zwiększonym zakresie regulacji ( 9 otworów zamiast standardowych 6 ).

W zestawie plastikowa karta gwarancyjna, instrukcja obsługi oraz drewniane sygnowane czarne pudełko produkowane w Polsce.

 

Cena detaliczna 1860zł

Cena dla forumowiczów 1760zł ( kod rabatowy do wykorzystania w naszym sklepie dla zapisanych będzie rozesłany na PW )

 

Dostawy VC.F39.1 oraz VC.F39.2 od 10 Listopada, data dostawy VC.F39.3 zostanie podana w ciągu 3 tygodni.

 

silver-bez tla.jpg

red-bez tla.jpg

blue-bez tla.jpg

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być minimalistycznie to wersja z gładką tarczą byłaby najlepsza.

Dla mnie jednak najlepsza wydaje sie ta ze szlifem słonecznym, który będzie pięknie się eksponował w granatowym kolorze tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja. Minimalistyczna forma.

Za mną  wersja A najbardziej przemawia.

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B i C. 

B- struktura tarczy jest intrygująca; C - pasuje do minimalistycznego stylu. Indeks godziny 12 podwójny na plus.

 

Gorąca prośba - niezależnie od wersji którą wybierzecie finalnie, nie umieszczajcie na tarczy napisu "designed...". 

 

Jaki rozmiar koperty planujecie? 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to, kolejna Vrartka do pudełka?
Pierwszy wybór C, na drugi rzut oka i po opisie wersja B może być bardzo ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też B i C wyglądają najlepiej. Podwójny indeks jest bardziej czytelny. Ciekawi mnie jak na żywo wyglądała by ta tarcza z A i B. Ktoś już gdzieś coś takiego robił? Są gdzieś w necie zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu coś okołoniebieskiego? Malowane indeksy? Słabo.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również wersja B i C wyglądają lepiej. O ile do wersji C wydaje mi się, że malowane indeksy mogą pasować (jak w Hamiltonie Intra-Matic) to do wersji B bardziej bym widział polerowane nakładane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede chyba malkontentem w tym watku ale powiem szczerze, ze widzac nazwe Formmeister spodziewalem sie sam nie wiem czego.

 

Oryginalny projekt byl obledny, minimalistyczny, elegancki, dla mnie obok Pan Africa jeden z najlepszych autorstwa Vratislavia Conceptum.

Tu jakos mi tego czynnika WOW brakuje, fajny zegarek ale Architekt V3 juz obecnie tez takowym byl a wisi jakos w sferze projektow nadal.

 

Ciekawym zabiegiem sa pasy na tarczy i na zywo to moze wygladac swietnie - jestem ciekaw musze przyznac.

Natomiast czemu znow niebieski kolor? Ja rozumiem, ze nie chcecie czarnego bo to najbardziej typowy ale moze warto pojsc w cos mniej oczywistego?

Malowane indeksy w wersji C jeszcze mi jakos pasuja i jesli dzieki nim ma byc 0,5 mm mniej to spoko ale jesli nie ma to wplywu na grubosc to nakladane wygladaja bardziej elegancko.

Czarny dysk kola daty to trzeci kolor poza bialym na indeksach i wskazowkach oraz granatowym na tarczy, ktory nie gra w sumie z niczym, nawet z paskiem - bo ten jest brazowy.

A skoro juz o pasku mowa - jak ma byc elegant to takie przeszycia mi nie pasuja, ja bym widzial bardziej jakis fajny gladki pasek podkreslajacy minimalistyczny charakter.

 

Jakie planowane wymiary?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica w wysokości będzie wynikała przede wszystkim z różnicy mechanizmu: 9130 (5,52mm) kontra 9015 (3,90mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dodac, że nakladane indeksy nie mogą byc tak cienkie jak mogą byc malowane. Jesli ma byc naprawde monimalistycznie to powinny byc cieniutkie jak w koszernych projektach bauhausowych Junghansa. 

Ale nie upieramy sie. propozycja malowanych indeksow i bialych wskazowek to odpowiedz na zarzuty o brak perfekcyjnej czytelnosci poprzednich wersji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed twe oltarze zanosim blaganie 38-39 mm srednicy racz nam dac panie :D

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał:

Przed twe oltarze zanosim blaganie 38-39 mm srednicy racz nam dac panie :D

 

Aaaaammeeennn!!!


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, QuadrifoglioVerde napisał:

jeszcze pytanie czy zostawiamy srednice 40mm czy zmniejszamy do 39mm ?

 

Pewnie, że 39mm. Zdecydowanie.

 

Byłbym bardzo za nakładanymi, srebrnymi indeksami i srebrnymi wskazówkami. To nadal minimalistycznie, ale do tego jeszcze elegancko. Nawet, jeżeli indeksy będą odrobinę grubsze niż malowane kreski. Tak ma na przykład Epos Originale.

Myślę, że drukowane indeksy i białe wskazówki znacząco mogą ograniczyć krąg odbiorców. Bo będzie aż za bardzo minimalistycznie.

Niebieska tarcza - OK. I szlif słoneczny czyli wersja C.

Rozumiem, że brak logo VC jest decyzją świadomą ze względu na minimalizm formy. OK.

Pytanie, czy ewentualnie nie chwyciłby pomysł logo tłoczonego na tarczy. Bezbarwnie. Tylko tłoczenie - tak jak to ostatnio robi Christopher Ward w swoich zegarkach. To nie jest sugestia, bo sam mam wątpliwości, ale tylko luźny pomysł z kategorii "burza mózgów". Może się zresztą bardziej sprawdzić przy innym modelu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja B.

Ciekawe jak wyglądałby inny kolor tarczy, nakładane indeksy, rozmiar maksymalnie do 39, tło datownika nawiązujące do koloru tarczy?... oj rozmarzyłem się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 mm byłoby genialne.

Nakładane indeksy również.

Wskazówki srebrne do kompletu.

Kolor tarczy: czarny ze szlifem słonecznym lub... BIAŁA PORCELANA.

 

Marcin pokazywał kiedyś bardzo, bardzo dawno temu czarną tarczę. Nazywał to chyba "liquid carbon". Było mega.

 

Indeksy malowane wyglądają bardzo słabo. Zobaczcie projekty mikrobranda Sternglas np. Naos. Niby wszystko fajnie, ale niebieski szlif słoneczkowy, i biały print na tarczy wyglądają bardzo słabo. Nie idźcie tą drogą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja C, tarcza z gradientem albo i nie, wskazówki feuille (nad indeksami można pomyśleć) i mamy coś na miarę Mosera...może w tą stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Sławek W napisał:

38 mm byłoby genialne.

Nakładane indeksy również.

Wskazówki srebrne do kompletu.

Kolor tarczy: czarny ze szlifem słonecznym lub... BIAŁA PORCELANA.

 

Marcin pokazywał kiedyś bardzo, bardzo dawno temu czarną tarczę. Nazywał to chyba "liquid carbon". Było mega.

 

Indeksy malowane wyglądają bardzo słabo. Zobaczcie projekty mikrobranda Sternglas np. Naos. Niby wszystko fajnie, ale niebieski szlif słoneczkowy, i biały print na tarczy wyglądają bardzo słabo. Nie idźcie tą drogą...

czarny formmeister juz byl. Czarny bedzie za chwile Architekt II wiec nie bedziemu mu robic konkurencji. Popularnosc F&F Red Grape byla tylko forumowa bo sprzedaz w swiecie pozaforumowym wciaz mówi niebieski niebieski niebieski... nic na to nie poradzimy. Projekt musi sie sprzedac wiecej niz 20osobom. Nie wykluczam powstania bialej wersji Formmeistera Panorama ale na razie trzymajmy sie tej. Akurat takich naprawde granatowych zegarków nie mielismy w ofercie dotychczas. Jesli nie liczyc Chronografu S.7 Falcon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się aż tak nie zamykał na malowane indeksy w wersji C. Przywołam jeszcze raz Intra-Matica gdzie moim zdaniem nakładane indeksy by nie pasowały. Ale to w połączeniu z tarczą że szlifem słoneczkowym. Dla tarczy w wersji B chyba jednak wciąż nakładane. Rozmiar 38-39mm zdecydowanie na plus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Intra -Matica w rozmiarze 38mm. Świetny zegarek ale jednak był dla mnie za mały i poszedł w świat. Poprostu źle się czułem z tym rozmiarem a nadgarstek mam 18-18,5, (a może jeszcze nie dorosłem do takich mikrusów 🤔 ) Marcinie ja oddam głos na 40mm - było by idealnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał:

czarny formmeister juz byl. Czarny bedzie za chwile Architekt II wiec nie bedziemu mu robic konkurencji. Popularnosc F&F Red Grape byla tylko forumowa bo sprzedaz w swiecie pozaforumowym wciaz mówi niebieski niebieski niebieski... nic na to nie poradzimy. Projekt musi sie sprzedac wiecej niz 20osobom. Nie wykluczam powstania bialej wersji Formmeistera Panorama ale na razie trzymajmy sie tej. Akurat takich naprawde granatowych zegarków nie mielismy w ofercie dotychczas. Jesli nie liczyc Chronografu S.7 Falcon

 

Czarna wersja nie miała datownika i miała malowane indeksy minutowe. Na tarczy zrobił się bałagan.

Przez indeksy minutowe właśnie nie kupiłem tego zegarka. Tak samo jak edycji Sport.

 

Tutaj jest czarne koło datownika. Aż się prosi o czarną tarczę. Byłby bardzo spójny projekt.

Klasyka się zawsze obroni.

 

Jeżeli chodzi o sprzedaż, to uważam, że biała porcelana/emalia (z białym kołem daty) byłaby hitem.

Nie ma za wiele dobrze dopracowanych eleganckich zegarków w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 - 39 mm

Szlif słoneczny 

Indeksy koniecznie nakładane 

Kolor tarczy - proponuję 2: ciemny burgund i perłowy 

 

A tak dla odmiany - a może zamiast typowych indeksów postarać się o tryt? Będzie wtedy cienko, minimalistycznie i ciekawie. Pytanie ile drożej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncert życzeń trwa więc i ja coś dodam od siebie...

- mechanizm z naciągiem ręcznym,

- tarcza srebrna względnie szara,

- złota koperta... ehh chyba jednak za daleko się rozpędziłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.