Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

FORMMEISTER 39

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni mnie nie było a tutaj taka ciekawa dyskusja i takie meandry zmian...

 

Sam jestem zaskoczony, ale burgund środkowy spodobał mi się bardzo (choć na dziś z oczekiwanych VC no.1 to niezmiennie Manometr).

 

Trzymam kciuki też za próby z inną kolorystyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin skoro znalazłeś 200 kopert do Formmeister'a i planujesz burgund to może 100 szt takiego i 100 szt w złotej kopercie, czarna tarcza i złote indeksy? Skoro zahaczasz o złoto w F&F to i tu warto w to wejść jako typowego eleganta? Bo jeśli ma być typowy Formmeister to faktycznie niebieski już niepotrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim Panorama się pojawi będzie po 100szt Formmeistera w starej kopercie, na starym werku. 100szt burgundowych i 100szt z tarczą białą perłową i barwionymi termicznie wskazówkami. Pozostaje wybór paska do białej wersji. Wrzucam wstępne wizualizacje. Należy kliknąć na grafikę aby wyświetliła się w dobre jakości. Uprzedzam pytania. Nie wiem kiedy one będą to zależy od dostępności mechanizmów. Muszę wszystko sprawdzić. Ale szacunkowo okolice Marca/Kwietnia 2021r

 

1639642543_Formmeister2021.thumb.png.90715733d8615f930c33c3ae5f1f5d40.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że jak idziesz w klasycznego Formmeister'a to Panoramę już odpuszczasz? Burgund będzie miał datownik w kolorze? Pomyśl o tym czarno-złotym ;)

A jeśli biały to może snowflake na wzór GS? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zapytał mnie o zdanie to bym podpowiedział, aby burgund miał czarne okno daty i czarny pasek, a wersja biała pasek brązowy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek gładki bez szycia pasowałby tu najlepiej.

 

Czy biała tarcza będzie wykonana z połyskiem (coś na zwór emalii)?

W białym Formmeisterze v1, tarcza jest trochę za bardzo matowa.

Może to nie kartka z drukarki, ale nie ma tu efektu porcelany.

 

Snowflake to szczyt marzeń. Byłoby pięknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Sławek W napisał:

Pasek gładki bez szycia pasowałby tu najlepiej.

 

Czy biała tarcza będzie wykonana z połyskiem (coś na zwór emalii)?

W białym Formmeisterze v1, tarcza jest trochę za bardzo matowa.

Może to nie kartka z drukarki, ale nie ma tu efektu porcelany.

 

Snowflake to szczyt marzeń. Byłoby pięknie...

 

Nie wiem jaka ta tarcza wyjdzie, ma być perłowa matowa. Będzie miała taką micro strukturkę jak w zegarkach klasy premium. Taki jest plan a jak wyjdzie to zobaczymy. Na pewno nie będzie taa jak w Formmeisterze 1. Acha zapomniałem wskazówki nie będą już płaskie tylko z półokrągłym profilem co zapewni im fajniejsza pracę w świetle i lepszą czytelność. To taki będzie Formmeister premium 🙂 drobne poprawki ale znaczące przy tak minimalistycznym projekcie. Burgund wobec tego nie pojawi się w Panoramie aby projekty się nie kanibalizowały. Czarny ze złotem będzie CHRONOHISTORIA. No dla każdego coś miłego. Nie mogę powtarzać tych samych kolorów we wszystkich projektach bo pójdę z torbami to ekonomicznie mnie dobije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie,

 

proszę o odłożenie jednego białego 🙂

 

Kiepski ze mnie fotograf, ale tak na szybko wklejam zdjęcie białego Formmeistera v1. Mam akurat na nadgarstku.

Zdjęcie telefonem, na szybko w biurze, więc jest jakie jest, ale chodzi o pokazanie zestawienia kolorów.

Ten bielszy odcień bieli jest aż agresywny w zestawieniu z porcelaną. OK, to też nie jest śnieżnobiała porcelana, ale zegarek zyskałby klasę z porcelanopodobną tarczą.

formmeister_white.jpg

Edytowane przez Sławek W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do efektu klasy dążę, będzie głębia. Teraz gdy już bierzemy gotowy projekt w obroty i nie musimy się zastanawac nad kopertą i proporcjami bo te są doskonałe to można doprecyzować inne detale które umknęły w pierwotnym projekcie ze względu na goniący czas itd.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym modelu tradycyjnego logo nie będzie - taki urok Formmeistera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał:

 

Burgund wobec tego nie pojawi się w Panoramie aby projekty się nie kanibalizowały.

Będzie jedna wersja Panoramy, czy coś wskakuje w miejsce Burgundu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wskoczy....mam pomysł na pewien nieoczywisty kolor. Ale na razie trzeba ogarnąć technicznie kopertę a później zabawa w kolorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy z głowy Formmeistera w starej kopercie bo okazało się, że jednak ich nie ma. Chiński burdello bum bum.

No nic skupmy się zatym nad Formmeisterem Panorama który zmieni nazwę na Formmeister 39.

Poniżej przedstawiam ostateczne wersje. Proszę nie proponowac już innych wariantów. Logo będzie tłoczone na tarczy. Proszę o wybór wersji czy tłoczone ma być całe logo czy tylko sygnet VC. Proszę wpisywać wybrane finalne 3 wersje w postach poniżej. Czas przejść do działań!

KLIKNIJCIE NA ZDJĘCIE ABY WYŚWIETLIĆ JE W PEŁNEJ JAKOŚCI.

 

formmeister39.thumb.png.6978cbe4d89fb555c9539cf7981bde69.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MZ zdecydowanie z tłoczonym samym VC, bez pełnej nazwy. Chyba mi się monitor zepsuł, bo czarnego nie wiedzę ;)

 

EDYTA:

Chociaż kurcze, po głębszym zastanowieniu, z pełnym logo też wygląda świetnie. W sumie to sam nie wiem. Może po prostu zaskocz nas :)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, clusca napisał:

MZ zdecydowanie z tłoczonym samym VC, bez pełnej nazwy. Chyba mi się monitor zepsuł, bo czarnego nie wiedzę ;)

 

EDYTA:

Chociaż kurcze, po głębszym zastanowieniu, z pełnym logo też wygląda świetnie. W sumie to sam nie wiem. Może po prostu zaskocz nas :)

 

No ja także nie mogę się zdecydować, obie wersje są akceptowalne. Dlatego Was pytam, bo może widzicie jakieś zalety jednego rozwiązania nad drugim.

zwracam uwagę na doskonałą spójność, tłoczone logo będzie miało podobny efekt jak datownik w tym samym kolorze który także będzie zagłębiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje A,B,D wyglądają dobrze. Jeśli ma być bardzo minimalistycznie, czyli samo logo VC, to zrezygnował bym z napisu pod datą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TRobert napisał:

Wersje A,B,D wyglądają dobrze. Jeśli ma być bardzo minimalistycznie, czyli samo logo VC, to zrezygnował bym z napisu pod datą.

 

Rozwinięcie marki musi się pojawić na tarczy albo w głównym logo albo na 6tej. Nie dyskutujemy z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak skłaniałbym się ku samemu VC - tylko dlatego, że ma to być z założenia projekt minimalistyczny. Poza tym nie jestem pewien, jak będą wyglądać przetłoczenia drobną czcionką, czy nie będą się "zlewać". A napis Vratislavia Conceptum na "6" może by zrobić tylko lakierowanym wypukłym napisem w kolorze tarczy, coś jak na wizytówkach premium. Tylko wtedy na białym będzie to bardzo słabo czytelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, clusca napisał:

Chyba jednak skłaniałbym się ku samemu VC - tylko dlatego, że ma to być z założenia projekt minimalistyczny. Poza tym nie jestem pewien, jak będą wyglądać przetłoczenia drobną czcionką, czy nie będą się "zlewać". A napis Vratislavia Conceptum na "6" może by zrobić tylko lakierowanym wypukłym napisem w kolorze tarczy, coś jak na wizytówkach premium. Tylko wtedy na białym będzie to bardzo słabo czytelne.

 

Chinczyk dosyc precyzyjnie robi te przetłoczenia. Nie wiem czy wiecie ale tarcze Royal Europe czy Panafrica były tłoczone. Nie dałoby sie wykonać gładkich napisów na tak ryflowanej tarczy. Więc tam gdzie są napisy są one nałożone na wytłoczone płaskie powierzchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.