Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

FORMMEISTER 39

Rekomendowane odpowiedzi


ostatnim żyjącym mechanizmem nie manufakturowy z recznym naciagiem byl ten w modelu Avantgarde. Zostal wycofany z produkcji. Nie produkuje sie juz takich mechanizmow no chyba ze by upić wlasciciela Nomosa i podwedzic mu z magazynu jego modyfikacje Paseaux. Tryt - niemal przy kazdym projekcie ktoś wyskakuje z trytem i przy kazdym musze tlumaczyc ze sa priblemy natury prawnej poniewaz jest materialem radioaktywnym dlatego tylko pare marek na swiecie go stosuje.

takie bardziej sportowe jeszcze propozycje ponizej

10CEDC14-81DD-4D48-9933-FFEC7CC92014.jpeg

B37414EF-E9B4-415A-8229-73C905D77B17.thumb.jpeg.6eb55c29b9fb4cb2b76195c868b4fb8c.jpeg

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA Peseux juz nie sa dostepne? Jesli nie to moze warto spytac Nomosa, czy by nie sprzedal tych 100 czy 200 mechanizmow.

Z tego co gdzies czytalem Nomos sprzedaje komus swoje mechanizmy (Wempe?), DUW bylby pewnie drogi ale Alpha - czemu nie?

Tryt do eleganta mi osobiscie nie pasuje, pomijajac juz problemy natury prawnej, o ktorych piszesz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce ryzykowac wlasnym portfelem i zalatwic do tych zegarkow drogie mechanizmy Paseaux to chetnie nawiąże współprace kapitałową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał:

takie bardziej sportowe jeszcze propozycje ponizej

 

Takie bardziej sportowe do mnie przemawiają. Szczególnie ta druga bez datownika. I chyba lubię jak jest logo producenta.

 

23 minuty temu, cordi7 napisał:

Tryt do eleganta mi osobiscie nie pasuje,

 

Nic dodać, nic ująć.

 

50 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał:

ostatnim żyjącym mechanizmem nie manufakturowy z recznym naciagiem byl ten w modelu Avantgarde. Zostal wycofany z produkcji. Nie produkuje sie juz takich mechanizmow

 

Aevig robi model Thor na nakręcanym ręcznie werku Miyoty 8N33. Nawet ładnie on wygląda pod przeszklonym denkiem. Miyota już go nie produkuje?

A mechanizmy ręcznie nakręcane z rynku chińskiego? Tam chyba jest wciąż jakiś wybór w różnych przedziałach jakościowych i cenowych. Czy też jednak chiński werk zabiłby projekt marketingowo?

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jakoś tak te sportowe wersje, hmmm, mniej pociągające/przyciągające niż pokazane już wersje B i C... I ten nieszczęsny "designed in..."

 

Automat ok, niebieski ok, data - obojętne. Rozmiar 38-39... i będzie super!!!


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sam nie wiem, co do końca myślę. Chcialbym Formmeistera, a osobiscie na polowania na ogłoszenia po prostu nie mam chęci i przede wszystkim czasu.


Liczylem trochę bardziej na biały lub czarny z wywaloną rezerwą chodu (jeśli jest "upierdliwa serwisowo" to spoko - mnie prawdę mówiąc ani nie ziębi, ani nie grzeje). Poczekam na zdjęcia prototypów - 2 z 5 moich VC nie miałem zamiaru kupować - do momentu pojawienia się zdjęć i od tego czasu podchodzę do renderow z dużą rezerwą, tym bardziej, że o ile rozumiem koncepcję, to cały efekt ma robić wykończenie tarczy, a tego na renderze pokazać się do końca nie da.


Kolor... liczyłem na biały. Obecnie mam niebieskiego FF i nie wiem czy jest sens posiadania tak podobnych zegarków. Bialego mam Archiekta, ale tutaj już jest wyraźną różnica koncepcji. Czarny też by mi podszedł (czy nawet szary), ale tutaj robienie konkurencji Architektowi 3 to faktycznie może być średni pomysł.


Rozmiar - obecnie mam Junkersa z 40 mm i jest ok. Jesli chodzi o rozmiar koperty jestem za, ale mamy tutaj następny milimetr (jak nie więcej) z każdej strony na lunetę, a to z kolei zmniejszy tarcze. Nie wiem w jakiej fazie jest projekt koperty, ale zastanowiłbym się nad wciśnięciem większej tarczy kosztem szerokości lunety.


Szklo - dla mnie największa niewiadoma, a w tego typu projektach kluczową. Jaki kształt?


Poki co jestem na tak, ale budżet nie jest z gumy. Albo nowy Formmeister, albo Architekt 3. Sie zobaczy :)


Dziwi mnie natomiast to, że FF red grapę się tak słabo sprzedaje. Cos czułem, że 200 sztuk to za dużo, ale że aż tak? 😮

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A burgund?? :)

 

Jeszcze jedno - a gdyby przerobić wskazówkę sekundową tak, żeby na końcówce było logo vc? Wskazówka w typie Ball Fireman albo Krzyśka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 91maniek napisał:

 


Dziwi mnie natomiast to, że FF red grapę się tak słabo sprzedaje. Cos czułem, że 200 sztuk to za dużo, ale że aż tak? 😮

 Chopie, ich nie jest 200szt! Nie jestem szaleńcem aby topić swoje pieniądze. Red Grape i Racing Green dzielą limitacje z niebieskim LE200. Razem wszystkich 3 kolorów jest 200 🙂 . Potencjał sprzedażowy nie jest duży. Mamy ogrom zegarków na rynku i wszyscy walczą o ten sam portfel. Dopiero od 3 miesięcy jesteśmy dostępni stacjonarnie. Pandemia także nie pomaga bo znacząco mniej ludzi kręci się po galeriach. Wiadomo, że Pandemia nie będzie trwać wiecznie bo albo będzie szczepionka albo lek albo zwyczajnie wszyscy do konca przyszłego roku się zarażą i problem pandemii się sam rozwiąże. Ale jest niepewność na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, QuadrifoglioVerde napisał:

Jesli ktos chce ryzykowac wlasnym portfelem i zalatwic do tych zegarkow drogie mechanizmy Paseaux to chetnie nawiąże współprace kapitałową.

 

Peseux sa az tak drozsze od Miyoty 90XX? Jesli tak to w pelni rozumiem, powyzej pewnego pulapu cenowego sprzedaz bedzie trudniejsza.

Na szczescie 9015 czy 9039 sa tak cienkie, ze nie powinno byc problemu ze stworzeniem zgrabnego eleganta na ich bazie, trzymam kciuki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zegarek straci na grubości minimum 1mm a to sporo w zegarku.

16 minut temu, Ralf58 napisał:

A burgund?? :)

 

Jeszcze jedno - a gdyby przerobić wskazówkę sekundową tak, żeby na końcówce było logo vc? Wskazówka w typie Ball Fireman albo Krzyśka.

 

Burgund ok. Można spróbować z 50szt takich zrobić. Zakonczenie wskazówki nie pasuje do tego zegarka i koncepcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burgund brzmi fajnie :)

 

A co do Peseux sam sobie juz odpowiem :D

 

image.thumb.png.48820dde06175632e47d33b454b22791.png

 

Miyota chodzi w detalu cos w okolicy 100 USD wiec mamy 2,5 razy wiecej za sam mechanizm - i wszystko jasne juz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał:


ostatnim żyjącym mechanizmem nie manufakturowy z recznym naciagiem byl ten w modelu Avantgarde. Zostal wycofany z produkcji. Nie produkuje sie juz takich mechanizmow no chyba ze by upić wlasciciela Nomosa i podwedzic mu z magazynu jego modyfikacje Paseaux. Tryt - niemal przy kazdym projekcie ktoś wyskakuje z trytem i przy kazdym musze tlumaczyc ze sa priblemy natury prawnej poniewaz jest materialem radioaktywnym dlatego tylko pare marek na swiecie go stosuje.

takie bardziej sportowe jeszcze propozycje ponizej

 

 

"Bardziej sportowa" wersja bez datownika wygląda najlepiej ze wszystkich dotychczas zaprezentowanych.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja miał decydować ( :rolleyes: ) to:

- wersja B z 1. postu najlepsza, data koniecznie

- 38 mm 

- nie malowane, tylko nakładane stalowe indeksy i wskazówki

- bez logo marki

- nie niebieski... i jeżeli też odpada czarny to biały/ szary szlif/ coś takiego: 

 

2052715104_2020-06-1017-34-16(BRadius19Smoothing3).thumb.jpg.3490a549f2bd766da8a2c706477534ca.jpg

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko 115USD (~450zł) drożej za mechanizm z naciągiem ręcznym... no bez przesady proszę :) zegarek pewnie kosztowałby w okolicy strzelam 2500zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CW Malvern 595 na ETA Peseux kupowalem w promocji za jakies 700 EUR przy katalogowej cenie w granicach 800-900 EUR.

Obstawiam, ze to za duzo aby zegarek sprzedal sie masowo a samo forum to za mala baza klientow aby produkcja byla oplacalna.

Aha, Malvern nie ma nakladanych indeksow co jak mniemam tez ma jakis wplyw na cene, na plus - Peseux jest w wersji Top.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, QuadrifoglioVerde napisał:

 Razem wszystkich 3 kolorów jest 200 🙂 .

No to widocznie cos zle zrozumialem.

Z reszta temat ile ich jest, ile sie sprzedalo i ile zostalo to nie moja sprawa. Nie wnikam temat, bo to sprawa producenta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał:

granatowy datownik. Znalazlem dostawce ktory to ogArnie za ok 50zl dodatkowo od zegarka.

 

To niech będzie albo z tą granatową tarczą datownika albo całkiem bez datownika. Ja bym te 50 zł dopłacił za tę odrobinę "luksusu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

To niech będzie albo z tą granatową tarczą datownika albo całkiem bez datownika. Ja bym te 50 zł dopłacił za tę odrobinę "luksusu".

 

+1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja bez logo zdecydowanie jest lepsza (układ na tarczy C w pierwszych wizualizacjach).

 

Może posypią się gromy, ale co mi tam. Jestem za dołożeniem kilku złotych i wykonania Formmeistera w wersji premium obok planowanego modelu. Może nawet zapisy dla zapaleńców z forum na lepszą tarczę czy wersję kolorystyczną przed puszczeniem na produkcję za pełną przedpłatą? Koperta jest ta sama, mechanizm ten sam, wskazówki te same. Można zagrać rodzajem tarczy i zrobić kilka sztuk premium. Tyle ile będzie osób gotowych zapłacić z góry za taki zegarek. Jak będzie porcelana/emalia to płacę z góry i poczekam ile trzeba. Czarny z czarnym datownikiem też byłby ciekawy, ale u mnie porcelana wygrywa.

 

Inna sprawa - jak słusznie zauważył jeden z kolegów - obecna wersja kolorystyczna to trochę powtórka z rozrywki. Mam trzy pierwsze Formmeistery (w tym niebieski), F&F niebieski i jak Panorama będzie podobna to trzeci taki sam zegarek jest średnim pomysłem... W moim odczuciu Formmeister to zegarek klasyczny, a wszelkiego rodzaje sportowo-casualowe zmiany wpływają niekorzystnie na projekt. A klasyczne kolory są dwa: biały i czarny.

 

Oczywiście to tylko pomysł, pod rozwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał:

 Chopie, ich nie jest 200szt! Nie jestem szaleńcem aby topić swoje pieniądze. Red Grape i Racing Green dzielą limitacje z niebieskim LE200. Razem wszystkich 3 kolorów jest 200 🙂 . Potencjał sprzedażowy nie jest duży. Mamy ogrom zegarków na rynku i wszyscy walczą o ten sam portfel. Dopiero od 3 miesięcy jesteśmy dostępni stacjonarnie. Pandemia także nie pomaga bo znacząco mniej ludzi kręci się po galeriach. Wiadomo, że Pandemia nie będzie trwać wiecznie bo albo będzie szczepionka albo lek albo zwyczajnie wszyscy do konca przyszłego roku się zarażą i problem pandemii się sam rozwiąże. Ale jest niepewność na rynku.

 

 

Marcin czy to oznacza, że jak ktoś kupi powiedzmy zielony to może się z Tobą dogadać na dokupienie samej niebieskiej tarczy? Bo rozumiem, że jest 200 niebieskich, do których dorobiłeś później inne kolory? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Ralf58 napisał:

 

 

Marcin czy to oznacza, że jak ktoś kupi powiedzmy zielony to może się z Tobą dogadać na dokupienie samej niebieskiej tarczy? Bo rozumiem, że jest 200 niebieskich, do których dorobiłeś później inne kolory? 

sporo niebieskich odpadło na kontroli jakości. Skladamy w miare zamowien. Musze sprawdzic ile zostalo na magazynie kopert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.