Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

FORMMEISTER 39

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, 91maniek napisał:

Brak logo to coś, co przynajmniej moim zdaniem mocno definiuje Formmeistera. Z logiem to już niemal FF bez chrono i z innymi indeksami (tym bardziej, że FF występuje w podobnych kolorach). Wiem, że masa drobnych smaczków będzie inna, ale dwa zegarki w podobnych kolorach różniące się detalami i o podobnym stylu/zastosowaniu nie ma sensu trzymać w pudełku.

 

Widze potencjał na kremową tarcze i pójście w stronę vintage.

 

Co nie zmienia faktu, że taki zabieg stylistyczny kojarzy mi się głównie z chińskimi "no name". A brak logotypu nie sprawi, że wymienione przez Ciebie zegarki będą różnić się w formie. Nadal będą do siebie podobne (w stylu i zastosowaniu), bo i takie jest założenie - rozwinięcie istniejącej linii (w każdym razie, ja tak to zrozumiałem).

 

Pomysł z kremową tarczą i stylem vintage mi się podoba.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Jogi napisał:

 

Pomysł z kremową tarczą i stylem vintage mi się podoba.

Pytanie jak będzie wyglądała koperta Panoramy i co na to QV.
 

Zastanawiam się też nad tym czy koperta Architekta nie byłaby odpowiedniejszym kandydatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta Architekta była już w wielu modelach VC. Koperta Panoramy jeśli będzie taka jak na renderze daje powiew świeżości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może konsensus ? Coś pomiędzy minimalizmem a jednak zegarkiem z logo. Logo byłoby tłoczone lub wykonane tą samą farbą co tarcza ale bez efektu metalicznego co spowoduje, że nie będzie oczojebne ale będzie wiadomo że sobie tam cichutko przycupnęło 🙂

 

1143368421_logotloczone.thumb.jpg.b7ac8da456c407a45fa0f5b401927a56.jpg1792348469_logotloczone2.thumb.jpg.ac9a00f726f080c8361262156f5c3840.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do mnie kompletnie nie gada - jakby tarcza miała wadę produkcyjną. 

 

A może tak jak u Krzyśka - zamiast indeksu na godz 9 delikatny napis Vratislavia Conceptum? Wtedy już bez napisu na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ralf58 napisał:

To do mnie kompletnie nie gada - jakby tarcza miała wadę produkcyjną. 

 

A może tak jak u Krzyśka - zamiast indeksu na godz 9 delikatny napis Vratislavia Conceptum? Wtedy już bez napisu na dole.

 

Zaburzysz świętą symetrię! na stos!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał:

 

Zaburzysz świętą symetrię! na stos!

To na dziewiątej VRATISLAVIA a na trzeciej CONCEPTUM i będzie symetrycznie. 😁

Czcionka najlepiej jakaś niska i gruba żeby litery prawie się zlewały.

Aa i pokażcie chociaż wizualizację z logo jako przeciwwaga sekundnika, najwyżej nie przejdzie a może być ciekawie.

Edytowane przez Odin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formmeister = NO LOGO.

 

Dla mnie brak logo to zaleta Formmeistera.

Ten projekt jest świetny z uwagi na minimalizm.

Czysta i niezaburzona forma.

 

Szczególnie dla wersji porcelanowej i czarnej 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zapisałem na pierwszego Formmeistera, bo nie miał logo :D logo musi być, bez tego wygląda jak kitajec. I normalne, nie jakieś wytłaczane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może 2 wersje zegarka jeden z logo drugi bez i kupując jeden drugi dostajesz gratis :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze lepszy pomysł bez logo a samo logo w formie naklejki i kto będzie chciał to sobie doklei😜 a tak na serio to logo wytłaczane to fajny pomysł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał:

No to może konsensus ? Coś pomiędzy minimalizmem a jednak zegarkiem z logo. Logo byłoby tłoczone lub wykonane tą samą farbą co tarcza ale bez efektu metalicznego co spowoduje, że nie będzie oczojebne ale będzie wiadomo że sobie tam cichutko przycupnęło 🙂

 

W tej wersji wilk syty i owca cała, przynajmniej patrząc na grafikę.  Jeśli wytwórca tarczy podoła realizacji zamysłu to powinno być ok.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho lepiej bez logo, ale jak ma być - to może faktycznie delikatny nadruk zmieniający strukturę /logo wtedy mogłoby być mniejsze/

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szuwi napisał:

Ja czekam na info o średnicy. A niby jednozegarkowiec ze mnie...

Really?  :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał:

Really?  :lol:

No zasadniczo tak - jednozegarkowiec, więc jeden garniturowiec, jeden edc "miejski", jeden edc na imprezy, jeden diver, jeden na wszelki wypadek i jeden na wszelki wypadek, jakby tamten pierwszy na wszelki wypadek nie przypasował do danej okoliczności  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, szuwi napisał:

No zasadniczo tak - jednozegarkowiec, więc jeden garniturowiec, jeden edc "miejski", jeden edc na imprezy, jeden diver, jeden na wszelki wypadek i jeden na wszelki wypadek, jakby tamten pierwszy na wszelki wypadek nie przypasował do danej okoliczności  🙂

 

Taka definicja jednozegarkowca bardzo mi odpowiada. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za brakiem logo na tarczy. Tego zegarka nikt nie weźmie za chińczyka, a poza tym noszący ten zegarek będzie wiedział, co ma. A jakby zapomniał, to na dekielku będzie oznaczenie. 

Czy wiadomo już jaka będzie średnica? Oby 38mm.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej idziemy w kierunku 39mm. Rolexy powiększyli z 39/40mm do 41mm więc idziemy w kierunku przeciwnym :D. Z resztą gusta co do rozmiarów zmieniają się co rok a proces tworzenia zegarka trwa często ponad rok więc trzeba przewidywać przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.