Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

13 minut temu, 91maniek napisał:

Brak logo to coś, co przynajmniej moim zdaniem mocno definiuje Formmeistera. Z logiem to już niemal FF bez chrono i z innymi indeksami (tym bardziej, że FF występuje w podobnych kolorach). Wiem, że masa drobnych smaczków będzie inna, ale dwa zegarki w podobnych kolorach różniące się detalami i o podobnym stylu/zastosowaniu nie ma sensu trzymać w pudełku.

Widze potencjał na kremową tarcze i pójście w stronę vintage.

Co nie zmienia faktu, że taki zabieg stylistyczny kojarzy mi się głównie z chińskimi "no name". A brak logotypu nie sprawi, że wymienione przez Ciebie zegarki będą różnić się w formie. Nadal będą do siebie podobne (w stylu i zastosowaniu), bo i takie jest założenie - rozwinięcie istniejącej linii (w każdym razie, ja tak to zrozumiałem).

Pomysł z kremową tarczą i stylem vintage mi się podoba.

Edited by Jogi

Kto wie, nie mówi. Ten, kto mówi, nie wie.

32 minuty temu, Jogi napisał:

Pomysł z kremową tarczą i stylem vintage mi się podoba.

Pytanie jak będzie wyglądała koperta Panoramy i co na to QV.

Zastanawiam się też nad tym czy koperta Architekta nie byłaby odpowiedniejszym kandydatem.

Koperta Architekta była już w wielu modelach VC. Koperta Panoramy jeśli będzie taka jak na renderze daje powiew świeżości.

No to może konsensus ? Coś pomiędzy minimalizmem a jednak zegarkiem z logo. Logo byłoby tłoczone lub wykonane tą samą farbą co tarcza ale bez efektu metalicznego co spowoduje, że nie będzie oczojebne ale będzie wiadomo że sobie tam cichutko przycupnęło 🙂

1143368421_logotloczone.thumb.jpg.b7ac8da456c407a45fa0f5b401927a56.jpg1792348469_logotloczone2.thumb.jpg.ac9a00f726f080c8361262156f5c3840.jpg

To do mnie kompletnie nie gada - jakby tarcza miała wadę produkcyjną. 

A może tak jak u Krzyśka - zamiast indeksu na godz 9 delikatny napis Vratislavia Conceptum? Wtedy już bez napisu na dole.

1 minutę temu, Ralf58 napisał:

To do mnie kompletnie nie gada - jakby tarcza miała wadę produkcyjną. 

A może tak jak u Krzyśka - zamiast indeksu na godz 9 delikatny napis Vratislavia Conceptum? Wtedy już bez napisu na dole.

Zaburzysz świętą symetrię! na stos!

18 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał:

Zaburzysz świętą symetrię! na stos!

To na dziewiątej VRATISLAVIA a na trzeciej CONCEPTUM i będzie symetrycznie. 😁

Czcionka najlepiej jakaś niska i gruba żeby litery prawie się zlewały.

Aa i pokażcie chociaż wizualizację z logo jako przeciwwaga sekundnika, najwyżej nie przejdzie a może być ciekawie.

Edited by Odin

Formmeister = NO LOGO.

Dla mnie brak logo to zaleta Formmeistera.

Ten projekt jest świetny z uwagi na minimalizm.

Czysta i niezaburzona forma.

Szczególnie dla wersji porcelanowej i czarnej 🙂

A ja się nie zapisałem na pierwszego Formmeistera, bo nie miał logo :D logo musi być, bez tego wygląda jak kitajec. I normalne, nie jakieś wytłaczane ;)

To może 2 wersje zegarka jeden z logo drugi bez i kupując jeden drugi dostajesz gratis :D

No to jeszcze lepszy pomysł bez logo a samo logo w formie naklejki i kto będzie chciał to sobie doklei😜 a tak na serio to logo wytłaczane to fajny pomysł. 

11 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał:

No to może konsensus ? Coś pomiędzy minimalizmem a jednak zegarkiem z logo. Logo byłoby tłoczone lub wykonane tą samą farbą co tarcza ale bez efektu metalicznego co spowoduje, że nie będzie oczojebne ale będzie wiadomo że sobie tam cichutko przycupnęło 🙂

W tej wersji wilk syty i owca cała, przynajmniej patrząc na grafikę.  Jeśli wytwórca tarczy podoła realizacji zamysłu to powinno być ok.

Małżeństwo i zegarki.

imho lepiej bez logo, ale jak ma być - to może faktycznie delikatny nadruk zmieniający strukturę /logo wtedy mogłoby być mniejsze/

Edited by subarist

Ja czekam na info o średnicy. A niby jednozegarkowiec ze mnie...

1 godzinę temu, szuwi napisał:

Ja czekam na info o średnicy. A niby jednozegarkowiec ze mnie...

Really?  :lol:

9 minut temu, mario1971 napisał:

Really?  :lol:

No zasadniczo tak - jednozegarkowiec, więc jeden garniturowiec, jeden edc "miejski", jeden edc na imprezy, jeden diver, jeden na wszelki wypadek i jeden na wszelki wypadek, jakby tamten pierwszy na wszelki wypadek nie przypasował do danej okoliczności  🙂

52 minuty temu, szuwi napisał:

No zasadniczo tak - jednozegarkowiec, więc jeden garniturowiec, jeden edc "miejski", jeden edc na imprezy, jeden diver, jeden na wszelki wypadek i jeden na wszelki wypadek, jakby tamten pierwszy na wszelki wypadek nie przypasował do danej okoliczności  🙂

Taka definicja jednozegarkowca bardzo mi odpowiada. 👍

Też jestem za brakiem logo na tarczy. Tego zegarka nikt nie weźmie za chińczyka, a poza tym noszący ten zegarek będzie wiedział, co ma. A jakby zapomniał, to na dekielku będzie oznaczenie. 

Czy wiadomo już jaka będzie średnica? Oby 38mm.... 

Raczej idziemy w kierunku 39mm. Rolexy powiększyli z 39/40mm do 41mm więc idziemy w kierunku przeciwnym :D. Z resztą gusta co do rozmiarów zmieniają się co rok a proces tworzenia zegarka trwa często ponad rok więc trzeba przewidywać przyszłość.

39 koperta - l2l zmieścimy się w 48? I czy uszy będą zagięte na kształt FF?