Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
CatchyName

Diver - Seiko, Davosa czy Certina?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.10.2020 o 21:11, CatchyName napisał:

Stoję przed wyborem divera. Waham się pomiędzy tymi 3 modelami. Każdego z nich przymierzyłem na żywo i każdy mi odpowiada. 

  1.  Davosa Ternos - https://dolinski.pl/davosa-ternos-automatic-161.555.40
  2.  Seiko 5 Sports - https://dolinski.pl/seiko-5-sports-automatic-srpd51k1/
  3. Certina DS Action - https://dolinski.pl/certina-ds-action-diver-automatic-c032.407.11.041.00

 

Tak jak wspomniałem z wyglądu podoba mi się każdy model. Każdy z nich ma swoje wady i zalety - Davosa ma ceramiczny bezel, do Certiny mam sentyment i nigdy na ich zegarkach się nie zawiodłem, a Seiko kusi ceną (obawiam się trochę braku szkła szafirowego). Jeśli chodzi o porównanie davosy i certiny główne obawy mam co do mechanizmu zastosowanego w Certinie tzn. sławne syntetyczne części w powermaticu vs. sprawdzona eta w davosie. Jak to wygląda w przypadku awaryjności i późniejszego serwisu?

Seiko - nigdy nie miałem zegarka tej marki, ale słyszałem o nich dużo dobrego (stosunek cena do jakości wydaje się bardzo korzystny). Zastanawiam się czy miedzy Seiko, a Certiną i Davosą jest taka przepaść jakościowa, która usprawiedliwiałaby różnice w cenie, czy w przypadku szwajcarskiej pary dopłacam za "swiss made" i idący z tym iluzoryczny "prestiż"?

Pomoże ktoś rozwiązać wątpliwości? 

Miałem taką Certinę ale w kwarcu (jest 1mm mniejsza) i był to jeden z zegarków, których sprzedaży żałuję. Świetny desing i wykonanie jak na ten budżet, lekko stonowana a przez to bardzo uniwersalna.  Ja brałbym Certinę, jeśli masz czas to czekaj na wersję 38mm. 

 

Wiadomo idąc dalej i dokładając nieco miałbyś Longinesa HydroConquesta ale czy ja wiem czy warto... Moim zdaniem nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, ziomek1988 said:

Miałem taką Certinę ale w kwarcu (jest 1mm mniejsza) i był to jeden z zegarków, których sprzedaży żałuję. Świetny desing i wykonanie jak na ten budżet, lekko stonowana a przez to bardzo uniwersalna.  Ja brałbym Certinę, jeśli masz czas to czekaj na wersję 38mm. 

Przymierzałem dziś Certine DS action w automacie i trochę za duża. W zasadzie jestem zdecydowany na mniejszą certine, więc pozostaje czekać. Zastanawiałem się nawet nad wersją w kwarcu i w sumie sam nie wiem - jest ladna, tańsza i ma wszystkie zalety kwarca (praktycznie bezobsługowe działanie, dokładność). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, CatchyName napisał:

Przymierzałem dziś Certine DS action w automacie i trochę za duża. W zasadzie jestem zdecydowany na mniejszą certine, więc pozostaje czekać. Zastanawiałem się nawet nad wersją w kwarcu i w sumie sam nie wiem - jest ladna, tańsza i ma wszystkie zalety kwarca (praktycznie bezobsługowe działanie, dokładność). 

Tak jak pisałem. Ja miałem bo na mnie automat był za duży :)

 

Kupiłbym używanego kwarca i czekał na mniejszą w automacie :D

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2020 o 20:38, CatchyName napisał:

Jestem otwarty na inne propozycje, ale właśnie zależy mi na czymś mniejszym tzn. Max 42 mm (chociaż wolałbym mniej).

 

Może Glycine? Sub 42 automat. Nie za duży i nie za gruby, bo 11mm. Jest duży wybór różnych wersji kolorystycznych, acz polecałbym na bransolecie w tym przypadku. Taki "mały" zegarek wygląda konkretnie na tej bransolecie 22/20mm. A pasek, na przykład pofałdowany w stylu Seiko, czy Citizena, możesz sobie dokupić z wysyłką na Amazonie za 12e, świetnej jakości, w jakim kolorze chcesz.

 

spacer.png

 

https://www.amazon.co.uk/High-Grade-Polyurethane-Divers-ND-Limits/dp/B01MXI27M8/ref=mp_s_a_1_4?dchild=1&keywords=nd+limits+watch+straps+22mm&qid=1603522871&sprefix=nd+limi&sr=8-4

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co kombinować? 😀 Mam Action Diver'a od dwóch lat. Żadnych problemów z mechanizmem. 80 godzin Dokładność -5/+5s trzyma, nawet jak zabrałem go raz do pracy rowerem na ręce. Wygląda klasycznie, nie narzuca się ostentacyjnością. Bransoleta z fajnym systemem przedłużania. Davosa nie ma jakiejś szczególnej przewagi ani jakości, ani prestiżu, ani wykonania. Co do Seiko to faktycznie może być ciekawa alternatywa ale i tak bym wolał Certinę. Jakoś taki poważniejszy zegarek dla mnie... Ale to już opinia zupełnie osobista i argumentów na to nie mam.😁🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą certine 1.5 roku i moge polecić...te mechanizmy już troche są na rynku ì mają dobrą opinie ...rezerwa chodu 80h jest naprawde wygodna a zegarek bardzo ładny szczególnie z niebieską tarcząb14b6c7a5ff09fd414014f4e8e44fa71.jpg

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćmy uwagę że Seiko nie jest tu certyfikowanym diverem. Jako fan Seiko poszukał bym innych modeli a tak to Certina zdecydowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2020 o 18:40, CatchyName napisał:

W zasadzie jestem zdecydowany na mniejszą certine, więc pozostaje czekać. 

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to jest właśnie dobry moment. Do salonów trafi w styczniu, ale kupić można teraz, w promocji czarnotygodniowej za 2511zł.

https://dolinski.pl/certina-ds-action-diver-c032.807.11.041.00


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.