Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ptakug

Myjka ciśnieniowa

Rekomendowane odpowiedzi

Niec nie jest na wieczność niestety. Mój karcher zakończył swój żywot. No i takie pytanie macie coś godnego do polecenia? Zaciekawiły mnie modele kerchera HD, miał ktoś z nimi styczność?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od jakichś 5 lat myjkę HD 5/15 zimnowodną i nie mam z nią żadnych problemów. Używam jej zawodowo wiec nie na lekkiego życia. Tylko raz w roku przegląd warto robić przy każdej myjce, która trochę więcej pracuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę lekcje odrobić z Stihla i Kranzle. Choć przyznam że patrzyłem po tej od kolegi HD 5/15. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonując research'u nie pomiń firmy Nilfisk, moim zdaniem warta uwagi, budują min. myjnie samochodowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś używa poniższy model i może podzielić się opinią?

Czy lepiej wybrać K7 ?

IMG_20201024_125130328.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie K7 na 230v i taki sprzęt nadaje się najwyżej do umycia auta. Trzeba robić przerwy w pracy,bo wszystko grzeje się niesamowicie. Umycie kostki na podwórku to wyzwanie. Do takich prac najlepsze myjki na 400v. Trzeba się określić do czego ma służyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystkie karchery z serii K są bardzo słabe.Ja używam na codzień  Karcher HD 6/15 M CAGE  i w porównaniu z nim urządzenia z serii K to zabawki. Zależy kto do czego potrzebuje myjki ale uważam, że  mocna myjka musi mieć ok 200 barów ciśnienia roboczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mocna myjka musi miec ok 200 barow cisnienia roboczego" - i to jest bardzo wazne, poza tym chodzi o lance, ktore ksztaltuja wode wyrzucana z dyszy lancy. Poza tym jakosc i jeszcze raz jakosc, prostota i brak zbednych gadzetow.

w poscie #7 pokazalem zdjecie starej myjki Kraenzle, jest nie do zdarcia. Wlasciwie to ona jak widac na zdjeciu nie ma zadnyc plastikow, tylko mala oslonka z gory. 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w lancy nie jest najważniejsze.Ważna jest też wydajność.Co z tego,że będziesz nieć wysokie ciśnienie przy małym przepływie.Poleci tylko mgiełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam myjkę z Lidla, model najsilniejszy z ich myjek i do umycia auta czy kostki nie trzeba nic lepszego. Za cztery stówy. Jasne można kupić hiper super itp ale to jak ze wszystkim, zawsze możesz kupić coś lepszego a ta z Lidla to badziewie i kto to kupuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, mandaryn44 napisał:

Ja mam myjkę z Lidla, model najsilniejszy z ich myjek i do umycia auta czy kostki nie trzeba nic lepszego. Za cztery stówy. Jasne można kupić hiper super itp ale to jak ze wszystkim, zawsze możesz kupić coś lepszego a ta z Lidla to badziewie i kto to kupuje...

A ta z Lidla to jakaś markowa czy też no name? Czy dostępne są/będą do niej części zamienne oraz serwis gwarancyjny/pogwarancyjny?  Jak z żywotnością?

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ich marka Parkside, nie pamiętam jaki model dokładnie ale sprawdzę w domu. Kosztowała 399 zł, są co jakiś czas ale jeśli są tańsze to jest słabszy model, który wygląda tak samo. Serwis - w Lidlu mają chyba najlepszy serwis jaki znam, serio, dzwonisz na infolinię i kurier odbiera urządzenie, po kilku dniach masz naprawione lub nowe. Serwis jest w Niemczech, reklamowałem tam jakąś przecinarkę, pojechała do Bochum i za kilka dni przyszła nowa. Gwarancja 3 lata /popsuła się miesiąc przed końcem, bo mój ojciec obchodził się z nią dość obcesowo - naprawdę obcesowo/. Więc ja narzekać nie mogę.  

Generalnie mam kilka narzędzi z Lidla i - zapewne zaraz usłyszę, że syf - ale nie zgodzę się. Tak kiedyś myślałem też, ale za namową kolegi kupiłem wkrętarkę akumulatorową i opierdykałem na niej budowę i wykończenie domu. Takie mam doświadczenia własne.

To chyba taki model PHD 150 G4

Edytowane przez mandaryn44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arkgra

 

niestety naklejka z modelem myjki, ktora byla naklejona na gorze na plastiku sie odkleila i praktycznie nie wiem co mam 🙃

faktury chyba nie znajde, a myjke mam ponad 10lat i pracuje bez zarzutu

w internecie znalazlem, ze powinienem miec model HD 10/122 TS o parametrach : cisnienie robocze 120  bar wydajnosc 600l/h

czyli nie 200 barow 😞, a jak pisalem rodzaj lancy ma znaczenie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany to obecnie są myjki w Lidlu po 399. 2 Modele w tej samej cenie - ja mam ten silniejszy 2400 W PHD 170 A1. U mnie spokojnie daje radę. 

41a200573143e25b75a2e6282d2247ca.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam możliwość zakupu myjki ehrle kd523 2x2  w bardzo fajnym rabacie. Miał ktoś z was do czynienia  z myjką tej firmy, lub ma ją w domu i używa?

Muszę coś kupić bo żona pupe truje mnie. Kostka do umycia i powoli elewacja jest do mycia. Chciałbym kupić raz a porządnie.

Jeszcze w oko wpadła mi kranzle 2160tst.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Robert. napisał(-a):

Chciałbym kupić raz a porządnie

tylko markowe i do tego drogie.. 

Mniej markowe co prawda również pracują, ale pojawiają się problemy z osprzętem (u brata np z myjka ok, natomiast węże nieszczelne i woda ucieka zanim do dyszy dojdzie..)

Nie sposób później dokupić takie drobiazgi jak wąż z przyłączem.. 

moim zdaniem jakaś standaryzacja i możliwość wymiany uszkodzonych elementów tylko w sprzętach uznanych marek które można u nas kupić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, zadra napisał(-a):

tylko markowe i do tego drogie

Czyli jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Robert. napisał(-a):

Czyli jakie?

to inaczej:

ile chcesz wydać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zadra napisał(-a):

to inaczej:

ile chcesz wydać?

ehrle buduje myjnie samochodowe więc jeśli wstawiają tam własny sprzęt, można wyjść z założenia że co nieco wiedzą i jakaś marka to jest - nawiązując do pytania Roberta. U mnie wsród znajomych znajomych same Karchery, jeden znajomy ma spalinowego Karchera - zamienił z wersji na siłę. Niby wydajniejszy. Modelu nie znam ale wygląda jak zwykła myjka - nie ten duży jak buda dla bernardyna na kołach (tego tez miał na siłę ale nie potrzebował tak dużego więc zamienił na mniejszy spalinowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.