Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
brucewayne14

Oznaczenia producenta na szkle ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie cześć Wszystkim na forum 🙂 a teraz do meritum. Dostałem w prezencie Roamera Swiss Matic Swinging Heart Automatic (dokładnie model 550661496205). Podczas oględzin okazało się, że na szkle (szafirowe) widoczna jest literka "R" na wysokości godziny 9-ej z minutami, przy samej krawędzi szkła. Dodatkowo, w dwóch innych miejscach jest jakby litera "C" (bliżej centralnej części szkła i nieopodal godziny 6-ej). Wskazane oznaczenia nie są wyczuwalne pod palcem, a widoczne pod kątem. Nie wydaje mi się, żeby mogło to być zwykłe zarysowanie (te "C" to może jeszcze, ale to "R" jest nazbyt wyraźne). I tu pojawia się pytanie, czy producenci zegarków mają praktykę sygnowania szkieł zegarków swoimi oznaczeniami, tak jak czynią to niektórzy producenci szkieł od okularów ? Być może pytanie jest banalne, a odpowiedź oczywista, jestem jednak laikiem w tych kwestiach. Jeśli post zamieszczam w nieodpowiednim dziale proszę o jego stosowne przeniesienie, bądź udzielenie nagany za pisanie nie tam gdzie trzeba 🙂

 

edit: udało mi się uchwycić owe "R" na zdjęciu. Nie jest mega ostre, ale ciężko było ją złapać. 

 

Przemek 

IMG_20201022_162634.jpg

Edytowane przez brucewayne14
dodanie zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dobrze że tylko tyle a nie ktoś wyrył "Love Joanna" jak na drzewie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym tak nie strofował, zwłaszcza będąc debiutantem na forum. Szkiełko do relatywnie taniego zegarka sygnowane w trzech miejscach to rzecz osobliwa.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem zegarków by miały jakieś loga na szkiełkach - chodź jak robią szkła z soczewką na datownik to może ktoś zrobił i logo - trzeba by porównać ze zdjęciem takiego samego zegarka w Internecie i wtedy się wyjaśni. Poszukać po modelu - znaleźć jak najlepsze zdjęcie i zobaczyć - może to osobny przypadek. za mały żarcik - proszę się nie obrażać. 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie nic nie daje, ale to może być kwestia padania światła na szkło. Patrząc na wprost jest to niewidoczne. Na filmikach z youtube'a tego nie widzę, co nie znaczy, że nie ma przykładowo w innym miejscu. Dla mnie też sprawa jest dziwna, stąd zapytanie na forum. Niestety oficjalnego przedstawiciela Roamera w Polsce nie ma (ja przynajmniej nie znalazłem). Trzeba się chyba będzie przejść do jakiegoś salonu i porównać, ew. pisać do Szwajcarii.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąć lupę i się dokładnie przyjrzeć - może to wada szkła i robi coś takiego ? ewentualnie tak wysłać zapytanie ze zdjęciem do producenta - porządna marka na pewno odpisze.

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% wygląda mi to na literę "R". Oznaczenie wydaje się zbyt wyraźne, jak na wadę. Maila właśnie wysłałem z załączonym zdjęciem. Sam jestem ciekaw co odpiszą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybkiego w powiększeniach  przejrzałem trochę zdjęć pod różnymi kątami w miarę dobrej jakości i tam nic nie ma - niemożliwe żeby nie było widać w innych - mniej lub więcej byłoby to widać  - ale wydaje mi sie że taki producent w takim zegarku bo tego nie robił bo zwyczajnie zaburza szyk i elegancje tego zegarka

wycinek.jpg

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nigdzie indziej tego nie widziałem. Szkło powiększające mam takie sobie, ale w powiększeniu może i nie jest to "R" a po prostu jakiś (...... - wpisać co komu przychodzi do głowy), co po prostu jest wadą. "R" wydawało się po prostu najbardziej logicznym wytłumaczeniem z uwagi na markę. Także te pozostałe dwa "ślady" to też strzał, że akurat wyglądają jak "c". Wada jest w normalnym użytkowaniu niewidoczna, tu raczej chodzi o to, czy to nie fake. Cena była bardzo dobra, więc akurat jestem w stanie to zaakceptować pod warunkiem, że to oryginał.  

 

edit: Dodam, że zakup był dokonywany w Zalando w ramach kampanii Roamera i szczerze mówiąc wątpię, aby akurat ten sklep pozwolił sobie na sprzedaż zegarka nieoryginalnego.

Edytowane przez brucewayne14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakby to był portal aukcyjny to można mieć  wątpliwości tutaj raczej to niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paweł Bury. napisał:

On nie ma czasem folii ochronnej na szkle?

 

To by było odkrycie :) Czemu nie?

Bo w sygnowanie szafirowego szkiełka trudniej jest uwierzyć.

BTW. Czy omegi z szafirem mają znakowanie tak jak te z plexi?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegi z tego co wiem nie mają już oznaczeń na środku szkła ale na godzinie 6 Rolex sygnował laserowym znakiem - ledwo widocznym

Czy dalej tak robi nie wiem bo tych nowych zegarków to nawet w rękach nie miałem

O tutaj znalazłem - omega też jak widać

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/113511-sygnatury-na-szkle/?do=findComment&comment=1338276

 

A tutaj pewien fajny gość napisał też o Roamerku      https://zegarkiclub.pl/forum/topic/113511-sygnatury-na-szkle/?do=findComment&comment=1338807

 

W sumie to szkoda że Jody nie ma już on lubił wykopywać takie ciekawostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Paweł Bury. napisał:

On nie ma czasem folii ochronnej na szkle?

Nie, folia zdjęta 🙂 debiutant na forum, debiutantem, ale nie blondynka 😄 

Edytowane przez brucewayne14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, brucewayne14 napisał:

Nie, folia zdjęta 🙂 debiutant na forum, debiutantem, ale nie blondynka 😄 

W takim razie jak nie blondynka, nie folia, to musi być sygnowane szkło...nie ma innej możliwości tym bardziej że tam już było wspomniane w  podlinkowanym temacie że Roamer sygnuje

Pozdrawiam Batmana

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, tarant napisał:

 

 

BTW. Czy omegi z szafirem mają znakowanie tak jak te z plexi?

 

Nie maja

14 godzin temu, unadarek napisał:

to dlaczego w innych takich samych nie ma - na zdjęciach ?

 

A tak naprawde to co za roznica...? Jesli jest to widoczne R to masz sygnowane szkielko i tyle - moim zdaniem to jakas zaleta, producent zlecil wykonanie graweru za co zaplacil wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
17 hours ago, tarant said:

 

 

BTW. Czy omegi z szafirem mają znakowanie tak jak te z plexi?

 

Zdecydowana większość nie ma. Seamaster i Railmaster z "Trilogy" miały szafir ze starym logo, jeszcze jakiś jeden wcześniejszy model miał, ale zapomniałem co to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najproście podejść chyba do butiku swiss w jakimś centrum handlowym i zobaczyć czy inne też mają. Ten model widziałem chyba w każdym swiss w któym byłem. Roamer ma tam swoją wystawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.