Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zdrwariat

Który g-shock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym jakiegoś g-shocka, nie za drogiego, żeby serducho nie bolało jak się straci, czy rozwali, a nie sorry, g-shocki są niezniszczalne.

 

Najlepiej zielony, wyświetlacz, tarcza, czy wskazówki, bo myślę, że ten kolor idealnie pasuje do g-shocka, a poza tym to taki kolor retro.

 

Znalazłem jeden model, który jest skromny, nieprzeładowany, nie za duży i nie za drogi, bo można go mieć za mniej niż 400 zł.

 

Tylko, które, a może są ciekawsze modele, o których nie słyszałem?

 

spacer.png

 

vs

 

spacer.png

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modelem które pokazałeś to jedne z nielicznych G-shocków które mi się podobają... Albo inaczej - byłbym w stanie je zaakceptować :P

Sam mierzyłem ostatnio, tylko całego czarnego i czerwonego. 

Nie wiem jak szkło mineralne w tych zegarkach. Szybko się rysuje? 

 

DSC_5874.JPG

DSC_5876.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko się prezentuje, ja nie chciałbym wszystkich zegarków w podobnym kolorze, pilota mam czarnego z czerwonymi akcentami, divera srebrnego z niebieskim paskiem, więc pomyślałem, że g-shocka wezmę zielonego. W grę wchodzi jeszcze ten, bo też nie jest za drogi, a posiada termometr i kompas, tylko dlaczego te g-shocki takie duże są?

 

spacer.png

 

Jest też taka wersja:

 

spacer.png

 

Niezły jest jeszcze ten, no ale ponad 1000zł, czyli dwa razy tyle co ten wyżej, a to już dużo:

 

spacer.png

 

A co do szkiełka mineralnego, wiadomo że bardziej się rysuje od szafirowego, ale najbardziej te wypukłe, w g-shockach jest trochę schowane.

 

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szkło to o ile bezel mocno wystaje jak np. w Romanie to spoko bo ma dodatkowa ochronę ale jeśli jest na równi to raczej zalecalbym ostrożność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie zielony. ale za to właśnie teraz w dobrej promocji na Amazon. To solar i komunikuje się radiowo z zegarem atomowym korygując na wskazanie czasu, wiec jest super dokładny.

Poza tym to klasyczna "kostka" z WR200. Kostkę trzeba mieć.

 

obraz.png.85d5721d3ee9aa446691a8ee33d69bda.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał:

Modelem które pokazałeś to jedne z nielicznych G-shocków które mi się podobają... Albo inaczej - byłbym w stanie je zaakceptować :P

Sam mierzyłem ostatnio, tylko całego czarnego i czerwonego. 

Nie wiem jak szkło mineralne w tych zegarkach. Szybko się rysuje? 

 

DSC_5874.JPG

DSC_5876.JPG

 

 Jest jeszcze:

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna cena za kostkę! Moim zdaniem jak G to tylko z solarem i vc. Przynajmniej można automaty ustawiać do niego:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Co prawda nie zielony. ale za to właśnie teraz w dobrej promocji na Amazon. To solar i komunikuje się radiowo z zegarem atomowym korygując na wskazanie czasu, wiec jest super dokładny.

Poza tym to klasyczna "kostka" z WR200. Kostkę trzeba mieć.

 

obraz.png.85d5721d3ee9aa446691a8ee33d69bda.png

 

 

Kostkę mam, ale to już kolejny czarno-czerwony zegarek, więc chyba się jej pozbędę na rzecz czegoś zielonego, jest kostka z zielonym wyświetlaczem, ale już raczej nie do zdobycia, a to moja:

 

spacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zdrwariat napisał:

 

 Jest jeszcze:

Widziałem, ale z tych wszystkich zdecydowanie najlepiej prezentował się cały czarny lub ten zielony moro (akurat go nie było w salonie). Czerwony ciekawy, jako zegarek na lato. Na plus, brak skaczącego sekundnika.

 

Ja jednak odpuściłem: do ciorania i charatania mam nowe Sumo z szafirem :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało tego zielonego w tych zegarkach, chciałem żeby trochę jak z Matrixa wyglądał, żeby dużo zielonego się działo na tarczy. Przejrzałem też wszystkie protreki i też nic nie znalazłem, więc może jakiś military? Chodzi mi o zegarek na wszelkie wycieczki, żebym nie musiał się o niego martwić. Mile widziany kompass. Dzięki za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no te niektóre protreki są super, tylko dlaczego takie drogie:

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Ten jest boski, trzeba kasę odłożyć:

 

spacer.png

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zdrwariat napisał:

Ten jest boski, trzeba kasę odłożyć:

Radziłbym przymierzyć jak już kasę odłożysz bo jest on "ciutkę" większy od tego "G" z pierwszego postu... ;)

 

 

3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

Jest trochę zielonego koloru. Jest kompas. Jest nawet poziomica. Tylko cena "troszkę" ponad budżet. 😂

 

 

Oczy mi pękły... :lol::lol::lol:  to zegarek który wziąłbym jedynie jakby była okrutnie wysoka dopłata do niego...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Daito napisał:

Oczy mi pękły... :lol::lol::lol:  to zegarek który wziąłbym jedynie jakby była okrutnie wysoka dopłata do niego...

 

Też tak mam 😂

Ale nie ma dopłat do niego. Odwrotnie - choć trudno w to uwierzyć, to ten "zegarek Ben 10" kosztuje prawie milion dolarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

to ten "zegarek Ben 10" kosztuje prawie milion dolarów.

 

No cóż, cena nic tutaj nie zmieniła  - nadal mi się cholernie nie podoba :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu znalazłem swój wymarzony outdoor zegarek, jest cudny i posiada wszystkie funkcje, a i nie za drogi, ale boję się, że będzie za duży:

 

spacer.png

 

No i pojawił się dylemat:

 

spacer.png

 

Ale plus jest taki, że to jeden z mniejszych i slim. Chyba jednak ten.

 

A jednak nie, ostatecznie i tak pewnie wybiorę minimalizm:

 

spacer.png

 

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki dylemat to żaden dylemat - obojętnie którego wybierzesz będziesz narzekał ze mało czytelny wyświetlacz. Negatyw to taki zegarek który świetnie wygląda na zdjęciach, zwłaszcza tych "podkręconych". Jeśli już bym szedł w tego PRW i chciałbym zegarek który będzie używany na co dzień to brałbym któryś model 3100 z pozytywnym wyświetlaczem. 3100 od 3000 właśnie wyświetlaczem się różni... 

Miałem kilka zegarków z "negatywnym" wyświetlaczem - ale wszystkie bardzo szybko przechodziły w inne ręce albo miały wymieniony wyświetlacz.

Edytowane przez Daito
Edit: rozmiaru nie musisz się bać - ten model nosiła moja Szanowna a ona bynajmniej nie ma nadgarstka rodem z drewutni i zegarek był w sam raz.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gd-350 nie będzie narzekania na wyświetlacz. 

Tyle, że on nie ma nic zielonego koloru, a taki jest tu poszukiwany. 

 

Mnie w tym protreku przeszkadzał przycisk na 3 o dłoń, ale ja noszę dość luźno. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Daito napisał:

Taki dylemat to żaden dylemat - obojętnie którego wybierzesz będziesz narzekał ze mało czytelny wyświetlacz. Negatyw to taki zegarek który świetnie wygląda na zdjęciach, zwłaszcza tych "podkręconych". Jeśli już bym szedł w tego PRW i chciałbym zegarek który będzie używany na co dzień to brałbym któryś model 3100 z pozytywnym wyświetlaczem. 3100 od 3000 właśnie wyświetlaczem się różni... 

Miałem kilka zegarków z "negatywnym" wyświetlaczem - ale wszystkie bardzo szybko przechodziły w inne ręce albo miały wymieniony wyświetlacz.

 

Posłucham rady, dzięki. Ten jest spoko, uwielbiam taki minimalizm, a i ma troszkę zielonego:

 

spacer.png

 

31 minut temu, johndeacon napisał:

W gd-350 nie będzie narzekania na wyświetlacz. 

Tyle, że on nie ma nic zielonego koloru, a taki jest tu poszukiwany. 

 

Mnie w tym protreku przeszkadzał przycisk na 3 o dłoń, ale ja noszę dość luźno. 

 

Myślałem, że negatyw negatywowi nierówny, i że jest coś zielonego w miarę dobrze widocznego. No ale już chyba po temacie, bo ten u góry mi się podoba.

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.