Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
acinr_PL

Zerwany gwint w kopercie z tworzywa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy macie jakiś sposób na naprawę zerwanego gwintu w otworze w kopercie z tworzywa gdzie przykręca się dolny dekiel??

Można czymś zalać otwór i na nowo zrobić gwint czy tylko i wyłącznie zastosować grubsze śrubki?

Zwymiarowałem śrubki:

 

 

 

 

srubki.jpg

zerwany gwint.JPG

Edytowane przez acinr_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbować któryś z preparatów Loctite? Ale nie wiem jak to zadziała przy plastikowym gwincie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można przegwintować i zastosować większe śrubki ale trzeba znaleźć kogoś kto ma czym to zrobić. 

 

Weź pod uwagę, co napisał Tarant, nie tak łatwo zerwać gwint w kopercie, częściej się go zrywa przy śrubkach. Próbowałeś inne wkręcić? 

 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wkręcałem grubszych bo musiałbym gdzieś zakupić. Te oryginalne są grubości 1,3mm otwory ma śrubki w metalowym deklu mają średnicę 1,6mm więc żeby nie rozwiercać otworów w deklu musiałbym max zastosować 1,5-1,6mm grubości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym wypadku, dość nieoczekiwanie może pomóc optyk. 

Kiedyś miałem inny przypadek, potrzebowałem śrubek z dziwnym skokiem, wszystkie jakie miałem i zegarmistrzowie w mojej okolice nie pasowały i pomógł właśnie optyk. 

 

Choć wydaje mi się, że stosując z szerszym gwintem nie powinieneś jej wkręcić, wymagane będzie poszerzenie średnicy gwintownicą, no chyba, że większą śrubką trochę nagwintujesz ale w to wątpię.

Edytowane przez Lukas84

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zastosować grubsze śrubki (jak coś takiego znajdę) w ostateczności zdemontuje stary telefon i wyciągnę małe śrubki wraz z ich gwintowanymi otworami i na gorąco wtopie je w kopertę dokładnie tak jak na zdjęciu będzie na wieki.

Screenshot_2020-10-25-00-12-00-898_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasowało... Nie doczytałem, że to tworzywo a nie stał, sorry

 

Pewnie ze większą śrubka powinna pomoc. Nigdy nie testowałem wtapiania gwintu. Daj znać czy się udało


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtapiane metalowe gniazdo jest najlepszym sposobem. Można również włożyć w otwory gwintowane nieco tworzywa i w takie coś włożyć na gorąco wkręty, a potem je wykręcić i zmontować całość. Wkręty naoliwione należy lekko wciskać chociażby podgrzewanym gwoździem, podpiłowanym tak aby pasował do wkręta. Potrzebne akcesoria można zamawiać u kolegów na forum, którzy mają odpowiednie możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten problem z gwintami w obudowach pilotów i to dość często, ale mam też na to prosty sposób. Wkładam śrubkę w roztrajbowany otwór, lutownicą podgrzewam śrubkę. Ta rozgrzewa i spęcznia tworzywo, które zalewa gwint tworząc nowe rowkowanie. Proste i działa, zwłaszcza że tutaj chyba jest metalowy dekiel, który bardzo ładnie przytrzyma śrubkę w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jeszcze sposób na "kropelkę"

Zalewasz otwór jakimś klejem typu "kropelka"

Wkładasz w to lekko naoliwioną śrubę i czekasz aż zaschnie klej. 

Wykręcasz śrubkę i powinno być w porządku.
Sposób modelarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.