Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
amatsukaze

Daytona vs Royal Oak

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżają się moje okrągłe (30) urodziny, stąd czas na nowy zakup!

 

Wybieram pomiędzy Rolex Daytona 116520 z czarną tarczą, a AP Royal Oak 15450 (wersja 37mm) ze srebrną tarczą. Daytonę szukałbym max. kilkuletnią - preferuję klasyczny wygląd stalowej wersji niż ceramic 116500, poza tym nie mam szans na 116500 w butiku. Z drugiej strony AP mógłbym dostać w salonie po kilku miesiącach oczekiwania, chyba że uparłbym się na wersję z niebieską tarczą. Zaznaczam, że mam mniejszy nadgarstek i Royal Oak 15500 (41mm) nie wchodzi w grę.

 

Oba zegarki fajnie leżą. Z jednej strony, Daytona to legenda i na pewno kiedyś chciałbym ją mieć w swojej kolekcji. Z drugiej strony, ten budżet pozwala na wejście na wyższą półkę haute horology z Royal Oak, który też reprezentuje kawałek historii zegarmistrzostwa. Biała tarcza i bransoleta w 15450 świetnie gra światłem i nawet bardziej przeciąga uwagę niż Daytona.

 

Moja aktualna kolekcja to:

- Rolex 116610LV, 14060m, 15200 (niebieska tarcza)

- Tudor BB Harrods

- Omega Speedmaster (hesalite)

 

Zamierzam dokonać ostatecznego wyboru w przeciągu najbliższych miesięcy.

 

Jak zawsze, dziękuję za pomoc.

 

image.thumb.png.0e9ed714d92473fd40db2690b53c29b0.pngimage.png.c53a297f8b40cce50bd2b99b6cde1199.png

   

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj Hulka, dołóż i zastanów się na Aquanautem może Nautilus :) a z tych dwóch to Daytona pod warunkiem, że z mechanizmem Zenitha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał:

Mierzyłeś już ten rozmiar RO?

Tak, wydaje mi się że leży dobrze.

8158C30B-18CA-49F0-93CE-9C1E895C80EA.jpeg

DE8ABCBB-FDD0-439E-B921-BE9D9E729D77.jpeg

2 minuty temu, Majk2 napisał:

Sprzedaj Hulka, dołóż i zastanów się na Aquanautem może Nautilus :) a z tych dwóch to Daytona pod warunkiem, że z mechanizmem Zenitha. 

Chyba nie jestem jeszcze gotowy na rozstanie z Hulkiem. ;) Poza tym do Nautilus by sporo brakowało, a Aquanaut wygląda, moim zdaniem, na dosyć niepozorny zegarek jak na tą półkę cenową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, leży idealnie. Daytona na większości nadgarstków także układa się dobrze. Masz już 4 zegarki z rodziny Rolexa. Pytanie, czy chcesz ją dalej powiększać, czy sięgnąć gwiazd. Patrząc na dotychczas uzbieraną kolekcję, nasze opinie i tak w niczym Ci nie pomogą, i nie zmienią Twojej. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar AP RO idealnie dobrany. Ja z tych dwóch wybrałbym AP, jednakże biała tarcza mnie zupełnie nie przekonuje. Jest to jednak kwestia gustu.
Poza tym jak zostało to już powiedziane kilka Rolexów już masz.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne chrono już masz, a jako posiadacz OP Date 34mm wiesz, przy Twoim nadgarstku, jak wygodne są małe zegarki. Do tego AP to jednak inna klasa niż Rolex.

Bierz białego RO. 

Zajefajna kolekcja 👍 ale brakuje w niej garniturowca, a 30 lat zobowiązuje, może dla odmiany VC albo ALS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przedmówcy, uważam że mając już kilka rolexów, powinieneś nabyć Royal Oak, tym bardziej, że rozmiar idealnie Ci pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, mario1971 napisał:

Faktycznie, leży idealnie. Daytona na większości nadgarstków także układa się dobrze. Masz już 4 zegarki z rodziny Rolexa. Pytanie, czy chcesz ją dalej powiększać, czy sięgnąć gwiazd. Patrząc na dotychczas uzbieraną kolekcję, nasze opinie i tak w niczym Ci nie pomogą, i nie zmienią Twojej. :)

Dzięki! AP Chrono w 38mm chyba leżał jeszcze lepiej, ale brak mechanizmu in-house z szafirowym deklem w tym zegarku go dla mnie dyskwalifikuje.

 

8 godzin temu, lort napisał:

Rozmiar AP RO idealnie dobrany. Ja z tych dwóch wybrałbym AP, jednakże biała tarcza mnie zupełnie nie przekonuje. Jest to jednak kwestia gustu.
Poza tym jak zostało to już powiedziane kilka Rolexów już masz.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki, srebrna tarcza na żywo prezentuje się dużo lepiej. W tej wersji jest też tarcza niebieska i ruthenium (grafit), ale dla mnie ta druga zbyt mocno zlewa się z resztą zegarka.

 

8 godzin temu, mroova napisał:

Czarne chrono już masz, a jako posiadacz OP Date 34mm wiesz, przy Twoim nadgarstku, jak wygodne są małe zegarki. Do tego AP to jednak inna klasa niż Rolex.

Bierz białego RO. 

Zajefajna kolekcja 👍 ale brakuje w niej garniturowca, a 30 lat zobowiązuje, może dla odmiany VC albo ALS ?

OP34 to najwygodniejszy zegarek jaki posiadam, poza tym mój pierwszy Rolex, więc ma wartość sentymentalną. :)

 

Mój aktualny gral-garniturowiec to PP 5205, ale w najbliższym czasie żeby zaokrąglić kolekcję może wrócę do JLC Reverso.

 

8 godzin temu, ziomek1988 napisał:

Jak przedmówcy, uważam że mając już kilka rolexów, powinieneś nabyć Royal Oak, tym bardziej, że rozmiar idealnie Ci pasuje :)

Bardzo dziękuję za wkład!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, amatsukaze napisał:

 

 

Chyba nie jestem jeszcze gotowy na rozstanie z Hulkiem. ;) 

Też mam Hulka i dostałem już dwie propozycje sprzedaży i nad żadna ani sekundy się nie zastanawiałem, odrazu odrzuciłem. Jedyna możliwość to jeżeli brakowało by mi do Nautilusa. 
RO leży dobrze a jak masz możliwość przymiarki to spróbuj z szara/srebrna tarcza fajnie wygląda na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam Hulka i dostałem już dwie propozycje sprzedaży i nad żadna ani sekundy się nie zastanawiałem, odrazu odrzuciłem. Jedyna możliwość to jeżeli brakowało by mi do Nautilusa. 
RO leży dobrze a jak masz możliwość przymiarki to spróbuj z szara/srebrna tarcza fajnie wygląda na żywo. 
Szara tarcza rules!!

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audemar Piguet, szlafrok, cygaro 😜

No murgrabia pełną gębą :)

Zacnie... zacnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, amatsukaze napisał:

Dziękuję jeszcze raz - zamykam temat. :) Na razie nie żałuję wyboru.

 

A co, marzenia trzeba spełniać. Gratuluję wyboru! :)

 

Po to w sumie żyjemy - bo bez nich (marzeń), bylibyśmy jak te kwiatki w ogrodzie... 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP bym brał. Tak jak ktoś już napisał to inna półka, do tego projekt G.Genty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Audemar Piguet, szlafrok, cygaro"

Obstawiam, że ten szlafrok to nie objaw ciągotek do zmanierowania, tylko (sądząc po wykładzinie i fotelu) pobyt w hotelu 🙂

 

 Przyłączam się do gratulacji !! Cieszę się że trafiłem (wpis z 2 października) w Twój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.