Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wojtek91

Biała tarcza i niebieskie wskazówki

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli przymierzam się do do kolejnego zakupu.

W tym momencie trzon mojego zbioru tworzą Tudor BB36 i Oris Divers 65 (40mm). Do tego posiadam kilka klasyków vintage (Constellation, DS, Tudor Greenland Expedition).

 

Podjąłem decyzję o sprzedaży Longinesa Conquest Heritage i szukam czegoś co będzie nieco mniej eleganckie i bardziej na co dzień.

 

Zachcianki:

- biała tarcza, indeksy arabskie lub rzymskie,

- niebieski wskazówki, najlepiej barwione termicznie,

- chętnie bez daty,

- idealnie z dolną sekundą i manualnym mechanizmem,

- do 40mm średnicy (20mm w uszach).

 

Na używany zegarek chciałbym wydać max 2500zł (stąd odpadają Nomosy i manualna Stowa Marine).

Ze względu na wymagania wielkościowe odpada również Steinhart Marine, który spełnia pozostałe założenia.

Płaski nadgarstek 18,5cm, jednak nie lubię przerośniętych zegarków.

 

Miałem Tissota Petite Seconde na Unitasie, i niestety okazał się te 2mm za duży - gdyby nie to, to pewnie dalej byłby u mnie.

spacer.png

 

W tym momencie rozważam:

- Tissot Heritage Sovereign (3k nowy więc musiałbym nieco nagiąć budżet lub poczekać, aż gdzieś wypłynie chociaż jedna używka)

spacer.png

 

- Stowa Marine Roman 40 (manual/automat, koniecznie bez daty):

spacer.png

 

Tak jak wspomniałem ideałem byłaby Stowa Marine Roman w manualu z dolną sekundą - jednak to nie ten budżet.

Będę wdzięczny za Wasze sugestie - ew. podsunięcie modeli, o których nie pomyślałem.

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos 3408, 

39 mm, 5,6 mm grubości. Peseux 7001.

ref-3408.jpg.6b465b508eb387f86d6ae6256c9624ce.jpgpobrane.png.1ba0138fa5785ac172780a055a660ea5.png

Sorki, nie doczytałem budżetu.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, wojtek91 napisał:

Miałem Tissota Petite Seconde na Unitasie

Najpiękniejszy Tissot jakiego widziałem 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak @Nocny Jastrząb pisze. Dekla z bardzo możliwością indywidualnej konfiguracji na Unitasie. Tutaj dla odmiany z arabskimi indeksami i koronką "cebulką". Wskazówki barwione termicznie.

 

obraz.png.e5d1d3a70ef1cd1232d27624d634ae64.png

 

obraz.thumb.png.f85ac07d1939b90c21acf84d15aaa66d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mnie ubiegł z rzymianką OS. Miałem kiedyś i byla fajna. Do znalezienia znacznie poniżej budżetu (przynajmniej kiedys) ale nie spełnia wszystkich kryteriów 

 

tKZEIuM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpiękniejszy Tissot jakiego widziałem 
Niestety wielkość mechanizmu Unitas wymogła średnicę koperty 42 mm. Dla mnie trochę za dużo jak na eleganta. A szkoda, bo zegarek naprawdę wygląda świetnie

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Nocny Jastrząb napisał:

A taka Dekla, można ją sobie jeszcze skonfigurować np czerwona 12 są wersje arabskie i rzymskie, na Unitasie tylko, że trochę drożej. 

 

 

Dekla spełnia wszystkie wymagania - wygląda to atrakcyjnie, ale budżet nieco przekroczony.

Obawiam się też mocnej utraty wartości na rynku wtórnym. Niestety przy moim zegarkowym ADHD muszę brać pod uwagę, że zegarek prędzej czy później pójdzie dalej do ludzi...

 

54 minuty temu, ziomek1988 napisał:

Może nie spełnia wszystkich wymagań ale... Orient Star SEL09004W0

 

 

40 minut temu, denver47 napisał:

Kolega mnie ubiegł z rzymianką OS. Miałem kiedyś i byla fajna. Do znalezienia znacznie poniżej budżetu (przynajmniej kiedys) ale nie spełnia wszystkich kryteriów 

 

 

Orient Star bardzo ładny, jednak w tym momencie szukam czegoś "szwajcarskiego", niemieckiego lub nawet polskiego.

Doceniam jakość wykonania OS, jednak to nie do końca to. Dodatkowo ma chyba szkło mineralne.

 

9 minut temu, Hogg napisał:

Niestety wielkość mechanizmu Unitas wymogła średnicę koperty 42 mm. Dla mnie trochę za dużo jak na eleganta. A szkoda, bo zegarek naprawdę wygląda świetnie

Hogg
 

Dokładnie, ten Tissot był piękny i do tej pory żałuję jego sprzedaży. Niestety 42mm to trochę za dużo. Nie wyglądało o u mnie źle, jednak krótkie wąskie uszy powodowały wrażenie, że na nadgarstku nosi się samą tarczę. Teraz ten model stał się mniej dostępny, a ceny poszły do góry.

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wojtek91 napisał:

Dekla spełnia wszystkie wymagania - wygląda to atrakcyjnie, ale budżet nieco przekroczony.

Obawiam się też mocnej utraty wartości na rynku wtórnym. Niestety przy moim zegarkowym ADHD muszę brać pod uwagę, że zegarek prędzej czy później pójdzie dalej do ludzi...

 

 

Orient Star bardzo ładny, jednak w tym momencie szukam czegoś "szwajcarskiego", niemieckiego lub nawet polskiego.

Doceniam jakość wykonania OS, jednak to nie do końca to. Dodatkowo ma chyba szkło mineralne.

 

Dokładnie, ten Tissot był piękny i do tej pory żałuję jego sprzedaży. Niestety 42mm to trochę za dużo. Nie wyglądało o u mnie źle, jednak krótkie wąskie uszy powodowały wrażenie, że na nadgarstku nosi się samą tarczę. Teraz ten model stał się mniej dostępny, a ceny poszły do góry.

 

spacer.png

Ja miałem takiego z szafirem, są dwie wersje, może wkleiłem ref od tej drugiej... Ale to nie szwajcar tak czy inaczej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może! Wygooglowałem podany ref i w którymś sklepie była informacja o szkle mineralnym - ale w sklepach też często wpisują błędnie 😉

 

A co myślicie o Tissocie Sovereign, którego wkleiłem na górze?

Przeszkadza mi w nim jedynie datownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tak prosty technicznie zegarek jak deck watch trchę szkoda kasy imo

41mm, podwójny szafir, 6498 swiss z kieszonki, barwione termicznie wskazówki, emaliowana tarcza - koszt części 170 usd

a można sobie powybrzydzać co do tarczy/wskazówek, ect

albo pójść dalej i poszukać czegoś z bałaganem na tarczy?

 

 

 

_DSC3001.JPG

_DSC3015.JPG

DSC02217.JPG

IMG_6072_edit_large.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bofff a gdzie można znaleźć takie cuda?

Przykład ze zdjęcia nr. 2, ale w stali byłby idealny.

Tylko jak mechanizm z kieszonki to i średnica pewnie większa niż 40mm?

 

Edit: doczytałem, że 41 a mechanizm to ten sam unitas co w Petite Seconde.

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem takich gotowych, są podobne ale na chińskim anitasie, z malowanymi wskazówkami i z prostymi białymi tarczami

tak właściwie to tylko koperta 40mm się nadaje :D

te sam składałem z wybranych części

jeśli nie znajdziesz czego szukasz, możesz zamówić sobie części, a konstrukcyjnie to jest tak proste że każdy zegarmistrz to ogarnie w 30 minut

 

edit, ta koperta to miala być 40, ale jest 40,5mm

chociaż krótkie uszy powodują, że wydaje sie malutka

Edytowane przez bofff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ciekawa sprawa! PRzy czym obawiam się, że kupiłbym niepasujące do siebie części i więcej by było z tym problemu niż korzyści :D

Ale pierwsze i drugiej z Twoich zdjęć to mniej więcej to czego szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, ale Seiko odpada 😉

Szukam bardziej marine/deck watch produkcji szwajcarskiej, niemieckiej lub nawet samoróbkę na Unitasie.

Coctaile miałem już dwa i pomimo, że to fajne zegarki to raczej nie zakładam trzeciej próby :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej możesz napisać o Cocktail? Myślałem, - mimo tych 42mm-o Tissot, ale teraz mam zagwozdkę, czy nie kupić Seiko Cocktail Time

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Sakura Fubuki oraz Blue Moon - oba w 40mm. Blue Moon miał dodatkowo w zestawie bransoletę.

Bardzo ładne zegarki - niebieski optycznie wyglądał na nieco mniejszy od białego, ale to standard 😉

Ciekawe tarcze, dobrze wykonane wskazówki, przyjemne duże koronki.

Minusem jak dla mnie było mineralne szkło - wolałbym plastik lub szafir - no ale minerał to standard w tych Seiko.

Mechanizm też potrafił mieć odchyłki, nie był za stabilny.

Jeśli poprzez Tissota rozumiesz Petite Seconde - to oba Seiko nie mają do niego startu 😉 Oczywiście odzwierciedla to też cena.

 

Tutaj fotki jaki odgrzebałem obu zegarków:

spacer.pngspacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Petite kolego. Dziękuję za odpowiedź. Byłem seikofanem swego czasu, ale kilka razy się naciąlem na niedoróbkach w diverach

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @cordi7, przyglądałem się im wczoraj 😉

Pewnie wybrzydzam, ale bardziej mi podchodzą marine/deck watch, stąd pilot odpada. Nie pasuje mi też w nim koronka 😞

Do rzymianki nie pasuje font nazwy producenta, no i data. Inspiracja bauhausem też raczej odpada - chociaż z tych podesłanych przez Ciebie to chyba najspójniejszy projekt.

Patrzyłem jeszcze na Laco (za duże) i Archimede (za drogie).

11 minut temu, Hogg napisał:

Tak, Petite kolego. Dziękuję za odpowiedź. Byłem seikofanem swego czasu, ale kilka razy się naciąlem na niedoróbkach w diverach

Hogg
 

 

Przerobiłem chyba kilkanaście Seiko i prawie zawsze czułem jakiś drobny niedosyt (nawet w SPB051). Oczywiście obiektywnie patrząc to świetne zegarki warte swojej ceny i oferujące w swoich przedziałach cenowych bardzo dużo.

Jeśli miałbym wybierać między Coctailem a Tissotem - to wolałbym jednak dołożyć i wziąć Tissota. Oczywiście jeśli rozmiar będzie dla Ciebie okej.

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to siądzie dobrze 😉

U mnie 183 i waga w porywach do 70kg więc było gorzej :D

 

Rozglądam się i widzę, że ciężko znaleźć coś w tym budżecie co będzie miało max te 40mm i nie straci od razu na wartości.

Idąc tym tropem rozważam jeszcze Omegę vintage w 36mm b/k.

Cyfry arabskie i dolna sekunda:

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojtek91 napisał:

Dzięki @cordi7, przyglądałem się im wczoraj 😉

Pewnie wybrzydzam, ale bardziej mi podchodzą marine/deck watch, stąd pilot odpada. Nie pasuje mi też w nim koronka 😞


Glupie pytanie może ale poza tym, że z niejasnych przyczyn ten Tisell jest na stronie europejskiego dystrybutora w kategorii ‚pilot’ i ma fatalny pasek to czym różni się od Stowy Marine, która ci się podoba?


E80B0040-D670-4513-B318-ACCBFB96F609.jpeg.c59cb131e20822072c9769b5610a1961.jpeg

 

57A88CA4-2562-48A9-8127-C601F13BC0E5.jpeg.b9a5f37232f277f5352793a781e793e2.jpeg

 

Pytam serio bo wg mnie w wersji bez logo producenta i daty spełnia wszystkie twoje wymagania.

Przy cenie ~300€ masz w budżecie spory zapas na fajny pasek a i tak zostanie jeszcze :)

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.