Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wojtek91

Biała tarcza i niebieskie wskazówki

Rekomendowane odpowiedzi

Wkleiłeś inną Stowę niż ja - bardziej podoba mi się jako rzymianka, a ideałem byłaby jeszcze dolna sekunda. 😉

 

U Tissela cała koperta jest szczotkowana - to trochę przybliża go do pilota. Nie podoba mi się też wskazówka sekundowa (trochę masywna w porównaniu do pozostałych wskazówek) oraz koronka. Również przeszklony dekiel ukazujący Miyotę (bardzo dobry mechanizm zresztą) nie jest szczytem marzeń.

 

To są wszystkie drobiazgi i tak jak napisałem wyżej wybrzydzam, ale jeśli zaczynam się doszukiwać takich niuansów to znaczy, że ten zegarek nie posiedziałby u mnie długo i lepiej odpuścić 😉

 

Dodam jeszcze raz fotki tego co byłoby dla mnie najbardziej odpowiadające:

spacer.png

 

Fota kolegi bofff (tylko tutaj szukałbym w stali):

_DSC3015.JPG

 

No i ewentualnie Omega Vintage gdzie mógłbym ponosić dolną sekundę w rozmiarze 36mm, przekonać się do niej lub nie i ewentualnie sprzedać bez straty pieniędzy 😉

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - jasne. Jak coś mi wpadnie do głowy to podrzucę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Longines Heritage 1940, L2.767.4

Niestety posiada date i jest automatyczny, ale poza tym w miare pasuje do oczekiwan.

LHeritage.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Longines wygląda jakby na siłę wciśnięto do niego i datę i mała sekundę,która nawiasem mówiąc mogła by być umieszczona tak jak w Tissot kilka postów wyżej. Tylko kukulki w tym Longinesie brakuje

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj budżet zdecydowanie nie ten 😉

Idąc aż tak do góry z budżetem to już niedaleko znajduje się Sector Dial 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzet sie zgadza, uzywki sa tanie i pojawiaja sie czasami na ebayu. Nie zwracaj uwagi na ceny katalogowe, bo te sie chyba zatrzymaly w dniu premiery...

 

Hogg, sekunda jest umiejscowiona wysoko, tak jak chyba w wiekszosci Longinesow z serii Heritage, nic nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny Chińczyk. Na ręcznie nakręcanym mechaniźmie ST17, czyli szału nie ma. Ale wizualnie dość blisko opisu.

 

obraz.thumb.png.c9fd93479c79ac2ffda1fac57e6ef0e3.png

 

Za to na ST2130 (czyli prawie szwajcar 😉) jest jeszcze takie takie chińskie cudo, ale bez małej sekundy.

 

obraz.thumb.png.95e0aec09e867a8ddb47c48999de9a01.png

 

Obie te propozycje, to Seagull'e z oficjalnego sklepu Seagull, więc to raczej dobre i sensowne zegarki, ale wiadomo, że jak ktoś szuka Szwajcara to się na Seagulla raczej nie skusi. Taka raczej ciekawostka w tym wątku - skoro już jakieś chińskie propozycje wypłynęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedynie z pl w budżecie z niebieską wskazówka. http://gerlach.org.pl/24,.html 

A ten mógłby być tylko dla ciebie wyprodukowany :) 

https://www.lip.fr/en/134-himalaya-40-mm-automatique.html 

no dobra, może niekoniecznie. https://allegro.pl/oferta/zegarek-lip-671581-himalaya-automatyczny-5-atm-9570196369?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_MD_GD_pla_bizuteria_i_zegarki(zegarki)&ev_adgr=Zegarki+męskie&gclid=Cj0KCQjw59n8BRD2ARIsAAmgPmIm4xevatzLr7v_8UVIwhudt9iEPar6hcPj81PeWsczeP4S3ugBEAMaAkPEEALw_wcB

Wiem że nie Swiss made ale Europa made :) i mocne serce. Plusem u nich jest że wyglądają na mniejsze na nadgarstku. 

Edytowane przez lejdipik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mysle i mysle i jesli masz az tak sprecyzowane wymagania i skupiasz sie na szczegolach to szczerze?

Jak nie kupisz tego, co chciales (Nomos albo Stowa) to skonczy sie na szukaniu przyslowiowej dziury w calym.

Pogonisz ten nowy zegarek szybciej niz sie spodziewasz i ostatecznie stracisz na tym czas, nerwy i pieniadze.

 

Substytuty z mojego doswiadczenia koncza sie zle, nie daja pelnej satysfakcji i pozostajacy niedosyt pcha cie ku dalszym zakupom.

 

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie propozycje, zgadzam się z Tobą cordi7 całkowicie 😉 dogrywam już szczegóły zamówienia i pewnie niedługo o nim napiszę. Niektórzy pewnie będą zaskoczeni obrotem spraw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to nie będę kombinował bo zbuduję napięcie i potem pojawi się rozczarowanie :D

Przeanalizowałem sobie wszystkie opcje, modele dostępne na rynku w tym budżecie i też moje wymagania. 

W trakcie tego procesu i pod wpływem kilku rozmów podjąłem decyzję, że chcę wrócić do Tissota Petite Seconde.

Jego jedyną wadą (w moim mniemaniu) była średnica 42mm oraz L2L na poziomie 52mm. 

Jest to bardzo dużo, ale mam płaski nadgarstek i wydaje mi się, że sam Tissot nie wyglądał na nim karykaturalnie (fotka na poprzedniej stronie). 

 

To co mnie przekonało to:

- wypukły szafir bez milky ring (mam uraz po Omedze FOIS),

- dekorowany UNITAS pod przeszklonym deklem,

- wielowymiarowa koperta łącząca powierzchnie polerowane i szczotkowane (ciekawy szlif pionowy na boku koperty),

- wskazówki leaf hands i ciekawa wskazówka sekundowa,

- pionowy szlif na tarczy,

- dobrej jakości pasek i wygodny logowany motylek. 

 

Udało się znaleźć egzemplarze w zadowalającej cenie od polskiego dystrybutora - trochę ponad budżet. 

Niestety nie byłbym w stanie dorzucić więcej do Stowy, czy jeszcze więcej do Nomosa. Ale wiem czego się spodziewać po Tissocie i nie żałuję.

A piszę egzemplarze, bo pociągnąłem za sobą jeszcze kolegę Hogg :D 

Fotek jeszcze nie wrzucę bo zegarek jedzie dopiero ze Szwajcarii, ale jakoś za półtora tygodnia będę mógł się pochwalić. 

 

Dzięki za wszystkie komentarze i propozycje - nie wybrałem żadnej z nich, ale wszystkie pozwoliły mi w jakimś stopniu podjąć finalną decyzję 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym kowadełku wiem, że mój nadgarstek jest w stanie dużo udźwignąć 😂

spacer.png

 

A tak serio to ten Tissot jest straszniejszy na papierze niż w rzeczywistości, chociaż rzeczywiście u mnie jest na granicy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... pozostaje mi tylko zacytować samego siebie 😉

 

W dniu 24.10.2020 o 10:49, arckx napisał:

Najpiękniejszy Tissot jakiego widziałem 👌

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest.

Wiedziałem czego się spodziewać więc wrażeń nie ma co opisywać 😉

Uznajmy go za taki 'guilty pleasure' jeśli chodzi o wielkość zegarka u mnie - jest to totalny max.

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, wojtek91 napisał:

No i jest.

Wiedziałem czego się spodziewać więc wrażeń nie ma co opisywać 😉

Uznajmy go za taki 'guilty pleasure' jeśli chodzi o wielkość zegarka u mnie - jest to totalny max.

 

 

Trochę długie te uszka ale dobrze to wygląda. Niech się nosi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tofiks_th napisał:

Trochę długie te uszka ale dobrze to wygląda. Niech się nosi. 

52mm, totalny max.

Na co dzień nie wychodzę ponad 50mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 az? Nie widac tego, wyglada blisko granicy ale nadal po wlasciwej stronie. Jak duzy nadgarstek masz?

Ja przy 18 - 18,5 cm najwiekszy sikor mam z L2L 51-52 mm i to tez absolutny maks tego, zebym czul sie dobrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał:

52 az? Nie widac tego, wyglada blisko granicy ale nadal po wlasciwej stronie. Jak duzy nadgarstek masz?

Ja przy 18 - 18,5 cm najwiekszy sikor mam z L2L 51-52 mm i to tez absolutny maks tego, zebym czul sie dobrze.

 

Mam 18.5cm ale dosyć płaski, ogólnie chudy raczej jestem 😉

Normalnie odrzuciłbym zegarek z L2L 52, ale ten konkretny już znałem i wiedziałem, że nie będzie tak źle. Chociaż gdyby urwali po 1mm z każdego ucha i zrobili trochę grubszą lunetę to byłoby lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.