Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TimeWaitsForNoOne

Smiths W10

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Mam pełną świadomość, że:

- zakup zegarka vintage zawsze jest obarczony pewnym ryzykiem,

- zegarki vintage zazwyczaj mają rozmiary, które w dzisiejszych czasach są trochę za małe,

- firma Timefactors robi replikę/homage (Smiths PRS-29), która kosztuje o trzy czwarte mniej,

- ten konkretny egzemplarz nie jest żadną okazją życia, bo jest raczej na górnych poziomach cenowych tego modelu,

- w podobnej cenie jest całe mnóstwo bardziej racjonalnych wyborów zegarkowych,

ale jak wiadomo, kupowanie zegarków ogólnie nie jest racjonalne, zatem chciałbym mieć dokładnie taki, tj. Smiths W10.

W związku z tym mam prośbę o poradę:

- czy na moim nadgarstku wygląda on dobrze, czy jednak jest odrobinę zbyt mały?

- czy w tym konkretnym egzemplarzu bądź w tym modelu jest coś niepokojącego, co powinno ostudzić mój zapał i kazać mi przemyśleć sprawę jeszcze raz?

Z góry dziękuję za alternatywne propozycje w podobnym stylu (CWC, Hamilton, któryś z Dirty Dozen), ale nie biorę ich pod uwagę,

 

TimeWaitsForNoOne

 

DSC_0004_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0007_Easy-Resize.com.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zdjęcia nadgarstkowe przekłamują i robi się "rybie oko", ale wydaje mi się, że zegarek nie wygląda na za mały. Fajny wybór IMO. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zegarek mi się podoba ma taki fajny wintydżowy styl zatem i rozmiar jest w porządku. Ale przede wszystkim sam odpowiedz sobie na pytanie czy ten rozmiar leży dobrze na Twoim nadgarstku, jeśli tak to bierz bo wydaje się interesujący. Ciekawe jak prezentowałby się na skórzanym brązowym pasku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bodajże 36mm, więc wcale nie aż tak mało. Na zdjęciach, na nadgarstku wygląda to jak najbardziej OK. Uszy wydają się być dość długie i to go wizualnie powiększa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało to jest 28 mm. Kupiłem takie Laco ostatnio i serio to jest MAŁE ;) Tutaj jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć tylko odnośnie strony wizualnej - jest SUPER :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna sztuka, choć przydało by się zobaczyć dekiel. W wojakach ma on spore znaczenie ;)  Tutaj, co ważne, luma wskazówek jest oryginalna, choć w jednym miejscu na wskazówce godzinowej naprawiana. Nie umniejsza to znacząco wartości zegarka, ale daje pole do negocjacji ze sprzedającym. 

Luma na tarczy również wygląda dobrze, co daje nadzieję, że tarcza jest oryginalna. Niestety, musisz się liczyć z tym, że te tarcze są już podrabiane od jakiegoś czasu i trzeba na żywo bardzo dokładnie się przyjrzeć i porównać z chociażby zdjęciami z internetu. Naprawdę bardzo dokładnie, bo czasem bardzo trudno odróżnić podróbę czy tarczę "po renowacji".

Mechanizm cal.89 jest bardzo udany, nie musisz się go obawiać, pochodzi jeszcze wiele, wiele lat, a w razie koniecznego serwisu, każdy lepszy majster zrobi go bez problemu.

Koperta, jak zapewne zauważyłeś, ma długie ucha, co fajnie optycznie powiększa zegarek. Większość wojaków brytyjskich tak właśnie miała konstruowane koperty i jeszcze w czasie 2WŚ Omegi, Longinesy i Bravingtony tym wyróżniały się od cywilnych wersji. To taka sztuczka optyczna jak przy tankach, niby tylko 25mm, a 40mm L2L sprawia, że zegarek wydaje się większy ;) 

 

Generalnie to bardzo fajny zegarek, sam mam taki w odległych (finansowo) planach, ale obawiam się, że nie doczekam. Ceny tak szaleńczo poszły w górę, że nie widzę szans. Jeszcze dwa lata temu licytacje kończyłem na poziomie 500£, a sam wiesz, że teraz to cena nieosiągalna ;) Fajnie, że celujesz w oryginał, a nie idziesz z prądem mody w kierunku pseudo-replik. Na koniec zobacz http://ninanet.net/watches/others10/Mediums/msmiths.html bo masz tam kilka zdjęć makro, które pomogą porównać dekiel, mechanizm i tarczę z wybranym przez Ciebie egzemplarzem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie, w tym w szczególności dla @renqien za cenne uwagi.

Dekiel zegarka moim zdaniem też wygląda dobrze. Powinienem był w pierwszym poście w tym temacie wstawić link do oferty, a nie tylko zdjęcia zegarka na swoim nadgarstku, bo na zdjęciach z oferty widać jednak więcej: https://www.chrono24.pl/all/smiths-w10-british-military-issue-wristwatch-1968--id14807982.htm

Wiem, że tarcze bywają podrabiane lub poddawane nieudolnej renowacji. Przykładem jest ta, na której cyfry zostały namalowane zupełnie inną czcionką niż powinny być: https://www.chrono24.pl/all/smiths-gents-military-wristwatch--w10--id16751022.htm Tym niemniej trochę mnie uspokaja fakt, że sprzedawcą upatrzonego przeze mnie egzemplarza jest firma, która istnieje nie tylko w internecie, lecz działa od ponad 40 lat, z tego, co wiem, pod tym samym adresem, i ma dobre opinie.

Decyzja została (prawie) podjęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wybór i z tych, które są na dzień dzisiejszy dostępne na rynku, chyba najlepszy. O cenie dżentelmeni nie rozmawiają :)  Szkoda jedynie tej naprawianej wskazówki, ale jeśli Ci to nie przeszkadza i wolisz mieć szybciej, niż czekać na jeszcze lepszy stan, to nie ma się co zastanawiać.

 

Tylko jedna sprawa. Poszukaj oryginalnego paska, bo grzechem jest nosić takie cacuszko na zwyklaku i to nie bardzo zgodnym z zegarkiem stylem i rozmiarem. Tu masz oryginalny wątek https://www.mwrforum.net/forums/showthread.php?31733-Correct-strap-for-a-Smiths-W10 a jak będziesz chciał, to Rob Fraser robi bardzo zgrabne repliki AF0210 i z tego co wiem, również w oliwkowym kolorze, z taką charakterystyczną szlufką, jak na zdjęciach w podlinkowanym wątku. Kiedyś przysyłał mi maila z taką informacją, więc chyba nadal je robi. Jest jeszcze opcja zamówienia skórki z tej strony https://www.vintagewatchstraps.com/customers.php Gość bardzo się przykłada do zgodności z pierwowzorem, tylko pamiętaj, że ten zegarek ma w uszach mniej, niż 18mm. To podstawowy błąd wielu użytkowników, że wkładają te zegarki na osiemnastki i wygląda to marnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecierpliwość niestety nie popłaca... Niedługo po tym jak wpłaciłem zaliczkę za ten egzemplarz z pierwszego wpisu pojawiły się jeszcze trzy, przez które zacząłem się zastanawiać, czy "mój" nadal jest najlepszym dostępnym na rynku. Po pierwsze ten: https://www.ebay.co.uk/itm/Smiths-1969-Military-W10-Watch-Serviced-And-Guarenteed/402541932780 który jest wystawiony przez firmę specjalizującą się w Smithsach. Po drugie jest ta licytacja na eBayu: https://www.ebay.co.uk/itm/Smiths-W10-British-Military-Watch-1967/254779099686. A wczoraj na Chrono24 wystawiono w jeszcze jeden w atrakcyjnej, może nawet zbyt atrakcyjnej cenie: https://www.chrono24.pl/all/smiths-w10-british-military--id17324467.htm.

Przewagą pierwszego jest oprócz wpłaconej zaliczki, która w razie rezygnacji by przepadła, jest fakt, że widziałem go nie tylko na zdjęciach, ale przymierzałem i z bliska wygląda bardzo dobrze. Jest najdroższy, ale pytanie, czy nadal jest najlepszy? A jeśli nie, to czy w którymś z tych trzech stosunek ceny do stanu zegarka jest na tyle lepszy, by odpuścić ten zaliczkowany.

Dodatkowo, ten, który początkowo wybrałem i ten z pierwszego linka z eBay mają 12-miesięczną gwarancję od sprzedawcy. To ważny argument.

Szczególnie byłbym wdzięczny za opinię od @renqien

Edytowane przez TimeWaitsForNoOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy, ten z ebaya, ma wskazówki do bani. Drugi, nie jestem do końca pewien, luma na dwunastce uzupełniana i chyba wymienione wskazówki. Koperta polerowana jakąś szmatką czy czymś i się błyszczy, powinna być mocno matowa.Trzeci, ten z chrono, wskazówki wymienione, a nie jestem pewien, czy cała luma nie przemalowana. Nadal, jeśli chodzi o jakość, ten który wybrałeś, najlepszy. 

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze. Bardzo mnie cieszy ta odpowiedź. W takim razie najprawdopodobniej jeszcze przed końcem miesiąca, zgodnie z forumowym obyczajem, zamieszczę zdjęcie nadgarstkowe po zakupie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zatem jest :)

Do rozmiaru i wagi będę się musiał przyzwyczaić, ale ogólnie jest świetny. I bardzo dobry stan jak na 52-letni zegarek.

DSC_0074.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.