Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
petruss

Zegarkowe Obserwacje

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli taki temat już był, to proszę o połączenie/ przeniesienie do właściwego działu.

 

Swoimi zegarkami się chwalimy, ale też zerkamy na zegarki obcych (ludzi oczywiście). Może podzielmy się naszymi obserwacjami. Zacznę ja, jako autor😉:

Pracując w laboratorium widuję personel szpitalny i mam, wątpliwą, przyjemność spędzać zmianę na punkcie pobrań. Co widuję

- Lekarze: bardzo często droższe majtkowce (może ulubione zegarki są w domu, żeby nie razić?), młodsza część- wszelkiej maści smartwatche

-Pielęgniarki: nie często mają zegarki, czasem jakiś miband (czy jakoś tak)

- Noszowi: króluje Casio Edifice i Lorusy (z subtarczami)

-Koleżanki z labu: kwarce (DW, Fosill, Biset, Adriatica i Swatch)

-Koledzy z labu: Timex, Gino Rosi i Garmin (szefa)

-Pacjentki: Perfect, Casio i głównie majtkowce

-Pacjenci: zdecydowanie wymiata Perfect (tylu różnych wersji w żadnym sklepie nie widziałem- niektóre tak ściorane-że aż wintydż;)  ), Casio (sporo różnych, a młodsi często G-Shock obowiązkowo wersje wskazówkowe), Czasem jakiś Lorus się trafi, trochę majtkowców. Z automatów to widuję Atlantic (obowiązkowo czarna tarcza), ale król automatów wśród pacjentów jest tylko jeden Orient Cesarski- bardzo lubiany model- pewnie sentyment...

Na ulicach, był taki czas, że zegarki znikały- teraz ponownie widuję... najczęściej Edifice lub G-Shock... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z obserwacji najbardziej rozwalił Rolex sąsiada który jest w wieku około 70 lat, pytam go widząc że ten rolex to nie rolex a rolniks, "gdzie sąsiad kupiłeś takiego zajebifajnego rolexa" a on   "na rynku" kiwnąłem głową okazując podziw.

Miałem też przyjemność poznać dwóch dość zamożnych ludzi jeden nosił Omegę seamaster a drugi Breitlinga navitimer-a, obu pytam

" wiesz że to podróbka?"  odpowiedz "Tak"

Więc fakt że zegarków jest coraz więcej na nadgarstkach ale duża część z nich to śmieci. 

 

I prawdę mówiąc to wielu rozmówców widząc że noszę fajny zegarek też napala się kupić coś fajnego, ale analizując rynek kupują głównie podróby. 

Edytowane przez arek1a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej obserwuję nadgarstków w pracy. Duże centrum dystrybucji. Wśród pracowników królują mi bandy, smartwatche. Kadra najczęściej nosi casio, diesle i perfect. Kierowcy ciężarówek najczęściej różne podróbki, edifice, lub Gshocki. Mój szef nosi na przemian urodzinowego Edoxa Grand Ocean i Aztorina Mój dyro Orisa ale nie wiem jakiego dokładnie. Przez ostatni rok udało mi się kilku kolegów zarazić pasją do zegarków Jak ktoś się zamierza z zakupem to najpierw przychodzi do mnie po radę. Zegarkowy guru

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak mówicie, głównie opaski i smartwache a jak już pojawia się zegarek to w większości są to modówki i podróbki ale zdążają się wyjątki. Kilka osób już zaraziłem dobrym zegarkiem. 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród klientów często widzę smartwatche lub Casio w różnych odsłonach. Najczęściej jednak w ogóle nie noszą zegarków. Zwyczajową odpowiedź : "Po co, skoro mam komórkę?".

Na przestrzeni lat obdarowałem na różne okazje: Żonę, Synka, Rodziców (jednych i drugich), Siostrę i szwagrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wśród lokalnych dziadków, których przeszłość nie każdy zna, króluje Orient patelnia. 

Edytowane przez snajperrr9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, snajperrr9 napisał:

U mnie wśród lokalnych dziadków, których przeszłość nie każdy zna, króluje Orient patelnia. 

 

w moim kręgu ten zegarek był synonimem dostępnego luksusu, byłem wtedy dzieckiem ale do dziś to pamiętam :) Dziś jak są tanie to Ci co pamiętają te czasu kupują je :)


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jakiś czas temu odwiedzając dużą prywatną praktykę lekarską, co by żonie odebrać receptę, na nadgarstku pana doktora zczaiłem żeżra lekultra, ale nie wiem jakiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim oddziale firmy na 15 osób jest kilka smartwatchy, ze dwa g-shocky, jeden kwarc no name i majtkowiec. Reszta nie nosi nic. 

O zegarkach nie mam z kim gadać :D

 

A poza biurem z racji tego że jestem handlowcem i mam do czynienia od działów zakupów, poprzez IT, finanse a kończąc na właścicielach czy zarządzie... Nie widziałem nigdy nic godnego zainteresowania :o

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zegarek koleżanki- jakaś podróba z wczasów w Turcji (zegarek, nie koleżanka) i... godzina 9 ma symbol: VIIII Myślałem, że się posikam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos. Dwa tygodnie temu udało mi się zarazić kolegę, do tej pory kolekcjonera zegarków marki Diesel Na zegarek automatyczny. Na tarczy musiało się dziać, rozmiar musiał być słuszny, budżet był ograniczony więc wybór padł na Orienta Patelnię.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, petruss napisał:

Widziałem zegarek koleżanki- jakaś podróba z wczasów w Turcji (zegarek, nie koleżanka) i... godzina 9 ma symbol: VIIII Myślałem, że się posikam!

😂🤣 Można popuścić 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"U mnie", w niemczech, w sporym biurze (80 pracowników) zajmującym się projektowaniem pawilonów targowych:

 

Wspówłaściciel 1: Rolex Daytona stal, Rolex Milgaus, Rolex Sub

Współwaściciel 2: Pam Radiomir Limitowany, Rolex Daytona stal, Rolex Hulk, Rolex GMT, IWC Portugieser 8 Days

Prezes 1: Tag Heuer Auaracer, Tag Heuer Monza, Longines quarz.

Prezes 2: Apple Watch,

 

Kierownicy działów (Kilku zaraziałem):

Omega Speedmaster, IWC Doppelchrono, Tag Heuer Monaco, Nomos, Apple watch, Garmin, Tissot kwarz.

 

designerzy i kierownicy projektów (w kolejności):

Apple watch, Diesel, inne kwarcowe, jeden Max Bill.

 

Magazyn:

Żadnie lub smart watche, może ze 2 G-Shocki

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w administracji publicznej, codziennie widzę kilkudzisięciu klientów, u ludzi młodych najczęściej na nadgarstku króluje Casio G-shock, Citizen, Seiko, Gino Rossi, Aztorin itp. lub smartwatch, osoby starsze z mechanicznymi zegarkami na ręku. Noszą Atlantica, Citizena, Orienty, Orient Cesarski rządzi 😃 

Podczas ponad 10 lat pracy tylko 3 razy widziałem Rolexa i raz Vacheron Constantin vintage u starszego Pana nie mogłem oderwać wzroku od jego nadgarstka :) to był chyba Patrimony, tylko z wskazówką minutową i godzinową. Wydaje mi się że był oryginalny. Trafiła się też raz Omega, Breitling.

Ogólnie bardzo mało ludzi nosi zegarki mechaniczne. Bardzo często się zdarza, że to kobieta ma lepszy zegarek od swojego partnera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zacząłem interesować się zegarkami jestem przynajmniej w stanie rozpoznać mniej więcej jaki ktoś ma zegarek na nadgarstku i bardziej zwracam uwagę na te lepsze sztuki. Z dużym zdziwieniem zacząłem obserwować fajne Omegi i Rolexy u ludzi np. na zakupach. Moim zdaniem jest tego więcej niż bym się spodziewał ale może po prostu zbytnio nie doceniłem społeczeństwa. Oczywiście to nie to, że nagle każda napotkana osoba ma Rolexa na ręce ale po prostu się trafiają. W pracy cienko. Nie interesują się zegarkami. Masa ludzi pakuje pieniądze w fotografię - takie hobby dominuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak wiele ciekawych zegarków w sklepach a jednak ciągle królują majtkowce i tool watche. Rzadkością jest dla mnie dostrzec coś ciekawego u kogoś, a czasem jeśli nawet zagadam, że ma ciekawy zegar okazuje się nie być hobbystą tylko kupił bo mu się podobał. Jednego mam kumpla którego zaraziłem zegarkami i przeze mnie kupił heuera ale to też dlatego,że podsunąłem mu okazję. Najwięcej porządnych zegarków widziałem na rękach lekarzy kiedy odwiedzałem żonę na porodówce. Tyle longinesow w jednym miejscu... Z jednej strony śmieszy mnie widok zegarka z targu na ręku gościa jeżdżącego kilku letnim samochodem klasy premium, z drugiej strony jak tego gościa musiałby śmieszyć mój zegarek klasy premium kiedy wsiadam do mojego samochodu który jest bardzo nie premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie..głupie pytanie, ale co to są majtkowce?? 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki firm które szyją od majtek przez perfumy, garnitury, torebki po niestety zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczęła się epoka home-office'ów, był okres, w którym znacznie częściej niż obecnie poruszałem się transportem publicznym i wykorzystując to, że nie trzeba było wówczas zachowywać dwumetrowej odległości od współpasażerów, bardzo lubiłem się przyglądać, co mają na nadgarstkach. Z warszawskich obserwacji zapadły mi w pamięci trzy zegarki. Z jednej strony skali Tudor Pelagos i Omega, jeśli dobrze pamiętam, Planet Ocean. A z drugiej człowiek, który z wieku i ubrania wyglądał na młodszego rangą pracownika korporacji, tzn. nie wyglądał na kogoś, kogo nie stać na wydanie kilkuset złotych na jakiś choćby najprostszy model Seiko czy kwarcowego Tissota, tymczasem miał na ręku chronograf... Gino Rossi. No skoro robią buty, to zegarki też muszą robić dobre  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie wydaje, że raczej młodzi nie przywiązują wagi do zegarków. Są smartzegarki i takie tam.

Jak jak byłem młody to z dumą nosiłem worldmastera ale teraz inny świat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, TimeWaitsForNoOne napisał:

Zanim zaczęła się epoka home-office'ów, był okres, w którym znacznie częściej niż obecnie poruszałem się transportem publicznym i wykorzystując to, że nie trzeba było wówczas zachowywać dwumetrowej odległości od współpasażerów, bardzo lubiłem się przyglądać, co mają na nadgarstkach.

Transport publiczny to raczej średnie miejsce do wypatrywania czasomierzy. W większości trafisz właśnie na tańsze kwarce i majtkowce. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A doskonałym zaprzeczeniem tej tezy były fotki jednego z forumowiczów, który co jakiś czas wrzucał tu robione podczas podróży tramwajem lub autobusem zdjęcia z Bulgari Octo Finissimo na nadgarstku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo, że mam spory kontakt z ludźmi na codzień najczęściej spotykam się z brakiem zegarka na nadgarstku, ewentualnie pojawiają się zegarki Perfect albo majtkowce, czasem jakiś G-Shock najczęściej u młodszej grupy ludzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.