Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Seiyajapan - naprawa gwarancyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles

Ok paczka pocztą polską priorytetem poszła. EMS nie działa bo covid. Teraz trzymajcie kciuki, żeby nie trwało to miesięcy (i tak powinno być szybciej niż pi......e się przez oficjalny serwis). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sklep ma rekomendacje Forumowiczów to byłbym spokojny. Poza tym Japonia to Japonia a u nich słowo droższe od pieniędzy. Są bardzo wiarygodni i akuratni. Staram się kupować ich rzeczy (panasonic, Subaru) i zawsze na tym dobrze wychodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dokładnie, jak Seiya napisał w mejlu, że w razie zgubienia paczki bierze odpowiedzialność na siebie to mogę spać spokojnie. Dla Japończyków honor to sprawa życia i śmierci :D Będę dawał dalej znać. 

 

Paczka priorytetowa do JPN wyniosła mnie 98zł, na tą chwilę tylko tak można wysyłać jeżeli kurier nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ZIBI, to ta międzynarodowa gwarancja chyba nie działa do końca, jak niektórzy napisali.

Na zegarki zakupione w EU, owszem jest rok gwarancji w Zibi (musi być dowód zakupu i wypełniona oraz podbita karta gwarancyjna), natomiast te sprowadzane z Azji i Ameryki się nie łapią, przynajmniej tak jest/było jeżeli chodzi o Casio.

 

 

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u nich zegarek. Pomarańczowego Seiko sumo. Seiya to wiarygodny sklep.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
W dniu 28.10.2020 o 18:01, Noodles napisał:

Ok paczka pocztą polską priorytetem poszła. EMS nie działa bo covid. Teraz trzymajcie kciuki, żeby nie trwało to miesięcy (i tak powinno być szybciej niż pi......e się przez oficjalny serwis). 


Teraz wszystko zależy od Kolei Transsyberyjskiej 🙃

Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Mały update: paczka doręczona w Japonii. Teraz czekam na ruch ze strony sklepu.

Screenshot_20201109-100543_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Noodles napisał:

Mały update: paczka doręczona w Japonii. Teraz czekam na ruch ze strony sklepu.

 

Pół sukcesu :)

Teraz żeby nie wykręcał się, że to nie jego wina, że pacjent złapał COVIDA:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@PiotrX

 

Jak pacjent się będzie wykręcał to się wykręci pacjentowi rękę. ;) no jestem ciekaw co tam w tuńczyku padło. Dam znać tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Noodles napisał:

@PiotrX

 

Jak pacjent się będzie wykręcał to się wykręci pacjentowi rękę. ;) no jestem ciekaw co tam w tuńczyku padło. Dam znać tutaj :)

 

To czekamy na newsy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Zegarek od poniedziałku leży w Japonii. 

 

Szczerze mówiąc nie wiem co teraz. Poczekam sobie.

 

 

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Jest środa, rano... 3 maile od poniedziałku na pewno pomogły przepriorytetyzować Twoją sprawę na TOP3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
2 minuty temu, gszydlowsky napisał:

🤣🤣🤣

Mój błąd :)

 

Niemniej mam dość czekania i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Noodles napisał:

Niemniej mam dość czekania i tyle.

 

W następnym mailu przypomnij mu o kodeksie Bushido:)

Może tym przywołasz go do porządku :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
4 godziny temu, PiotrX napisał:

 

W następnym mailu przypomnij mu o kodeksie Bushido:)

Może tym przywołasz go do porządku :rolleyes:


Jak nie wyślą nowej puszki w przeciągu 24h, to Kuba zrobi sekupe 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Się zachciało sprowadzać zegarki z drugiego końca świata to teraz trzeba czekać :P dobra wincyj nie zaśmiecam. Jak mi odpisze i będę wiedział na czym stoje dam znać.

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Sprawa ma szczęścliwe zakończenie, zegarek mam juz u siebie :)

 

tldr: Nic nie płaciłem, dostałem fabrycznie nowy zegarek

 

Cała sprawa trwała miesiąc i kilka dni. Trochę mejlowania z Seiya. Miałem jego zabezpieczenie od początku do końca. Jak otrzymał uszkodzony zwrot ode mnie, nową sztukę wysłal dhl'em (nie chciałem naprawiać nowego zegarka. Wolałem nówkę). Dhl naliczył oczywiście 23% vatu znowu ale to pokrył w całości Seiya. Nawet za paczkę pocztą polską mi zwrócił. Generalnie obsługa na medal, polecam tego allegrowicza ;)

20201116_104740.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zakończenie:)

Teraz pozostaje porządnie nakręcić i cieszyć się z nówki:P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Koniec koncow mam nawet lepiej wykonaną sztukę :) ale tak jak pisalem troche zabawy i pisania bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Noodles napisał:

Koniec koncow mam nawet lepiej wykonaną sztukę :) ale tak jak pisalem troche zabawy i pisania bylo

 

Kuba, powinieneś być dumny, uratowałeś ludzkie życie!!!:lol:

Seiya nie musiał popełniać sepuku, a Ty nie zszedłeś na zawał i jesteś zadowolony, to najważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

On się otarł o śmierć się nie śmiej ;) z moim zegarkowym pechem wieeele rzeczy mogło pójść nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zwrócić się o zwrot VAT do US. Miałem podobną sytuację z Creation Watches. Odesłałem zegarek Pocztą Polską, bez wypełniania papierów do UC. Wystosowałem pismo do US z opisem całej sytuacji. Otrzymałem informację, że muszę napisać prośbę o wystawienie tzw. retrospektywnego potwierdzenia wywozu i po kilku miesiącach od pierwszego pisma zwrócili mi kasę. Trochę to trwało, ale to dlatego, że przesyłali to moje pismo z jednego US do innego, żeby na koniec stwierdzić, że odpowiednim do rozpatrzenia sprawy jest US właściwy dla mojego miejsca zamieszkania ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
Godzinę temu, clusca napisał:

Możesz zwrócić się o zwrot VAT do US. Miałem podobną sytuację z Creation Watches. Odesłałem zegarek Pocztą Polską, bez wypełniania papierów do UC. Wystosowałem pismo do US z opisem całej sytuacji. Otrzymałem informację, że muszę napisać prośbę o wystawienie tzw. retrospektywnego potwierdzenia wywozu i po kilku miesiącach od pierwszego pisma zwrócili mi kasę. Trochę to trwało, ale to dlatego, że przesyłali to moje pismo z jednego US do innego, żeby na koniec stwierdzić, że odpowiednim do rozpatrzenia sprawy jest US właściwy dla mojego miejsca zamieszkania ;)

 

Nie wiem, czy mam siłę się tym dalej zajmować... Czyli u Ciebie było tak, że odesłałeś do sprzedawcy z za granicy pocztą polską a potem pisałeś do urzędu celnego ok. Tylko, że to pismo to by Seiya musiał napisać bo on bulił za ten drugi VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.