Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
gisch

Atlantic vintage z niebieskim ringiem

Recommended Posts

Jak w temacie, szukam sprawnego Atlantica VINTAGE (lata 50'-60') z niebieskim/granatowym ringiem (głównie to modele Varldmastarur) - koniecznie oryginalna (NIEODNAWIANA) czytelna tarcza, najlepiej też oryginalna stalowa koperta, dekielek i koronka. Stan jak najlepszy (szczególnie tarczy i wskazówek), ale chętnie zobaczę każdy w oryginalnym stanie.
edit: Nowa produkcja na wzór starych, np. te automaty na 25 kamieniach nie wchodzi w grę.

Edited by gisch

varldsmastarur z niebieskim ringiem jest praktycznie niemożliwy do zdobycia ponieważ ta farba się utleniała i teraz jest już zazwyczaj szara

wszystko zależy ile chcesz wydać bo poniżej tysiąca będzie ciężko kupić ładną sztukę

20201104_114059.jpg

Edited by CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Tarcza nie ruszana, wskazówki odnowione. 1200  pln

Po serwisie , niestety musi iść ponownie do regulacji , bo samemu próbowałem lepiej wyregulować :)

20200518_090218.jpg

Witam  mam problem jak sprawdzić tarcze Atlantica do którego mechanizmu pasuje po nóżkach i odległości  to wiem ale jest może jakaś tabela czy inne informacje gdzieś. Jaki rozstaw do jakiego mechanizmu. Dziękuję i Pozdrawiam Remigiusz 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kalarepa92
      Witam wszystkich,
      całkiem niedawno weszłam w posiadanie tego oto zegarka. Ciekawi mnie czy jest on oryginalny, kompletnie się na tym nie znam. A niestety nie znalazłam nigdzie takiego samego. Co o nim myślicie? Z góry wielkie dzięki!

• By Rafu87
      Cześć, 
      Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Kilka tygodni temu kupiłem nowy zegarek kwarcowy Atlantic. Z uwagi na to, że jest to zakup na prezent przeleżał większość czasu od kiedy go mam w pudełku. Niedawno go wyjąłem i zauważyłem, że dzień tygodnia na tarczy nie przeskakuje prawidłowo. Konkretnie przez praktycznie całą dobę dzień tygodnia jest zmieniony "w połowie". Uprzejmie proszę o poradę co robić? Czy problem wynika z faktu, że zegarek jest uszkodzony czy wymaga on jakiegoś specjalnego ustawienia aby dzień przechodził prawidłowo. Dodatkowo załączam zdjęcie zegarka. 

• By fruwajek
      Cześć wszystkim!
      to mój pierwszy post tutaj, gorąca prośba o pomoc w sprawdzeniu autentyczności zegarka który bardzo mi się spodobał. Załączam zdjęcia.
      Sprzedający wycenił go na 800 zł, czy to dobra cena za ten model i stan. Zegarek jest sprawny.
      Z góry dziękuję.
      Pozdrawiam

• By ewa_942
      Witam,
      Pytanie o autentyczność czy wszystko jest oryginalne?

• By Perpetuum Mobile
      Witam wszystkich na Forum i proszę o opinię tych, którzy się znają na Worldmasterach i cenią, jeśli nie wyjątkowe zalety ich mechanizmów, to z pewnością ich piękny design.
      Moją uwagę zwrócił zegarek z aukcji Allegro
      https://allegro.pl/oferta/atlantic-worldmaster-orginal-unitas-6300-9228717764
      Nigdy wcześniej nie widziałem tarczy Worldmastera w takim kolorze:

Do tego widać drobne uszkodzenia przy indeksach. To chyba odpryski farby z tarczy, ale może też rozlania farby z kropek.

Czy tarcze w takim kolorze występowały w Worldmasterach? Czy Waszym zdaniem to autentyczny Atlantic na Unitasie 6300, czy też jakaś zbieranka z elementami z Azji? Nie ukrywam, że taki kolor tarczy bardzo mi się podoba, ale jeżeli miałbym kupić, to wolałbym wiedzieć, czy kupuję prawdziwy, kompletny zegarek Atlantic, czy też egzemplarz zmontowany z "klocków Lego" gdzie każdy element ma inna historię, z czego dla wielu elementów jest to historia bardzo krótka (rok produkcji 2019 na Tajwanie ?
      Sprzedający na Allegro (Jucha30) jest bardzo aktywny i sprzedaje wiele Atlanticów, które wyglądają "jak nowe". Patrząc na opinie z Allegro, nabywcy są bardzo zadowoleni. Być może Forumowicze go kojarzą i podzielą się opinią, czy zegarki tego sprzedawcy to oryginały, czy też takie zakupy lepiej sobie odpuścić. Albo kupić, ale z pełną świadomością, że zegarek ma swoje wady i nie jest już całkiem "zabytkowy".

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.