Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
m_lll

Tani pilot - jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, wybralem sobie drugi zegarek tym razem w stylu pilot Seiko SNZG15K1. Zastanawiam sie czy bede z niego tak samo zadowolony jak ze steinhart ocean one ( mam go pare lat, pracuje na statkach, czesto z narzedziami, smarami i maszynami i nigdy nie bylo z nim problemu, noszony codziennie ) czy wybrany seiko bedzie rownie trwaly? 

A moze cos innego w podobnej cenie ? 

 

 

 
 
 

SNZG15K-LS17_LRG.jpg

DSC_4013.thumb.jpg.70531c950f711e6859e94ae94ddb2185.jpg

700676f54456bba90bef7a051802.jfif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko, które pokazałeś to fajny zegarek, ale z całą pewnością nie jest to pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajefajny zegarek, polecam... swietnie leży na nadgarstku a matowa powierzchnia w tym wydaniu na prawdę wiele wybacza. Wbrew opiniom, oryginalny, parciany pasek wcale nie zniszczył mi się jeszcze. Szkło nie jest szafirowe, ja go jeszcze nie zarysowałem ale do takiej pracy, jak piszesz, to może być najsłabszy punkt. Jednak za 90 usd czego chcieć więcej...



bb6ef22890cfd0017bfdbff795a3dcba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialem go z tematu o pilotach :D

Czytalem o tych orientach i je tez biore pod uwage ( zwlascza ten po srodku ) 

Mmaniek gdzie dorwales go za 90 usd ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CreationWatches.com w tamtym roku, udało się bez opłat ale to loteria, więc przygotuj się na +23%Vat 

 

P.S. z ciekawości sprawdziłem, zapłaciłem 99USD ;) ale pamiętam, że był na pewno w którymś momencie za 89,95 

Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, m_lll napisał:

Wzialem go z tematu o pilotach :D

Możliwe, ale to na pewno nie pilot, bardziej field watch, zresztą nieoficjalnie czesto bywa nazywany Seiko Military.

 

Niezależnie od powyższego to fajny zegarek i cieszy się sporą popularnością. Napędza go dość stary, ale sprawdzony mechanizm seiko 7s36. Nie jest on może super dokładny, ale za to dość wytrzymały i długowieczny. Nie ma niestety stopsekundy ani możliwości dokręcania koronką. Niektórym to przeszkadza, innym nie.

 

Kupując ten zegarek powinieneś być zadowolony, zresztą kupując jakiekolwiek Seiko błędu nie popełnisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, tańszy zielony

image.thumb.png.74391dc1c985c7388eab4c231134dc18.png

 

Orienty trochę droższe

image.thumb.png.56b2a9b6f94d28d891ed9de8b6bcbb88.png

Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, karloss napisał:

Na creationwatches jest od dziś 10% rabatu dla "zorientowanych" ;)

To już ceny "po rabacie" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znalem tej strony ,dzieki :D 

 

w dodatku DHL express za free i cena przy tym zegarku nizsza mniej wiecej o 200 zl 

 

Edytowane przez m_lll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, m_lll napisał:

nie znalem tej strony ,dzieki :D 

 

w dodatku DHL express za free i cena przy tym zegarku nizsza mniej wiecej o 200 zl 

 

 

Z tego co pisali użytkownicy, przy wysyłce DHL-em opłaty masz pewne ale za to w oryginalnym pudełku, przy wysyłce pocztą bez pudełka, a opłaty to już loteria, bywa różnie, zresztą możesz poczytać o tym w wielu wątkach np:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na watcheszon.com też 116 USD i wysyłka z Europy, więc nie będzie opłat. Inne kolory też dostępne.

 

https://www.watcheszon.com/seiko-mens-5-sports-casual-bnib-seiko-snzg15k1-p-290098/?zenid=tolt32imb1ffrks7rd90nc8590

 

obraz.thumb.png.110119e677b2f27e87769f9966444266.png

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był Seiko, był Orient, to nie powinno zabraknąć Citizena

Taki pilot w automacie (130 usd na duty free:   NJ0100-89L

citizen.png

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wziąłem chińczyka, żeby sprawdzić na sobie jak mi podejdzie jakiś pilot i jestem bardzo zadowolony. Mają różne tarcze oraz kolory kopert do wyboru, jak chcesz to zrobią na żądanie "customową" wersję za dodatkową opłatą. Ja akurat wybrałem homage Damasko, wrzuciłem na elastyczne NATO i jest ok

Możesz zamówić w oficjalnym sklepie lub u oficjalnego przedstawiciela na AliExpress:

https://sanmartinwatches.com/wp/product/sn030-g/

https://a.aliexpress.com/_mrhNzU1

IMG_20201004_104140.jpg.911a6584a7f23877c4bb8e0e1fc5f3b5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod pytanie. Z jeszcze dodatkowym. A jakiś do 40 mm i z ręcznym naciągiem?
Pamiętając że tani i że tani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nocny duch napisał:

Podepnę się pod pytanie. Z jeszcze dodatkowym. A jakiś do 40 mm i z ręcznym naciągiem?
Pamiętając że tani i że tani emoji16.png

 

No taki niestety nie tani, ale najtańszy (poza Ali) który mi został w pamięci, czyli Dekla flieger. Za to w środku ETA 2801 albo Sellita SW210-1. Na plus jeszcze pełna konfiguracja (rodzaj koronki i po której stronie zegarka ma być ona umieszczona, kolor tarczy, rodzaj lumy, wskazówki itp...)

 

obraz.thumb.png.350510a0a6726e5c2610116654d7960e.png

 

 

 

A taniej ale od zacnej firmy, tylko że w automacie (Miyota 821A - od niedawna już ze stop sekundą).

 

obraz.png.9a7753c0022578c4d1e6345782b1c290.pngobraz.png.c620460689f790cea05eb33d4248631f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie do starego tematu: 

 

wypadla mi koronka i walek od Seiko SNZG15K1. Bylem u dwoch zegarmistrzow i nie maja koronki ( swoja droga nie wiedzialem ze to taki problem ) wobec tego mozecie polecic sprawdzony serwis ? ew moze ktos ma koronke i walek ? :)  

 

tak to niestety wyglada: 

242913862_1073018869903719_3276478789047385359_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.