Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tom_tom

Co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dlugiej nieobecnosci na forum.

 

Nie jestem pewien czy temat powininen byc w innym dziale z powodu tego, ze traktuje ten post jako luzna dyskusje. Jesli tak - przepraszam i prosze Admina o przeniesienie.

 

Powod zalozenia tematu jest prosty - po ponad 4 latach "poza cyrkulacja" zaczalem spedzac troche czasu sprawdzajac ktory zegarek moglby byc moim nastepnym celem. Jako ze do 2016 mialem spore pojecie o wiekszosci modeli i sytuacji na rynku, prosilbym was o sugestie dotyczace tego co moglbym rozwazyc jako nastepny zakup i dlaczego, szczegolnie uwzgledniajac nowosci miedzy 2016 a terazniejsza data. Jestem otwarty na wszystkie sugestie miedzy innymi z powodu tego ze bede mogl sie duzo od was nauczyc, ale ponizej dam wam do zrozumienia, ktory kierunek bedzie najbardziej prawdopodobny.

Zegarek bylby noszony codziennie i rotowany z innymi. Nie za elegancki, jako ze ja sie tak na codzien nie ubieram, wiec nie sadze ze mialoby to sens. Nie moze byc za "gruby" aczkolwiek rozwaze sugestie. Preferowane metal szlachetny, szczegolnie biale zloto lub platyna preferencja. Rozwaze zolte zloto i stal - nie jest to priorytet, aczkolwiek fajne zroznicowanie od stalowych modeli ktore mam. Paski chyba nie...

Zegarki ktore mnie interesuja to Patek 5712 i 5726. Jestem na listach ale nie ludze sie, ze oczekwianie moze potrwac wiecznosc, wiec chcialbym rowniez poszukac alternatyw. Rozwazalem Rolexa Hulk'a (ktorego o malo nie kupilem pare dobrych lat temu) ale nie jestem w stanie usprawiedliwic kupna za zawyzona cene. To samo jesli chodzi o AP 15400 (ktorego sprzedalem i najbardziej zaluje). Nastepca tego modelu nie podoba mi sie z powodu proporcji.

 

Mam nadzieje ze powyzsze nakresla jakis obraz gdzie jestem. Mam jeszcze pare zegarkow ktorymi jestem zainteresowany, aczkolwiek problemem moze byc (znow) dostepnosc. Jestem bardzo ciekawy jakie pomysly mielibyscie na moim miejscu.

 

Mam nadzieje, ze temat rozwinie sie w fajna konstruktywna dyskusje.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, masz. Platyna, dostepny od ręki

ac9b675b57b7712c89764616e83ebf9c.png


Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i cygan ale platyna Wracajac do tematu; jaki budget?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co masz w kolekcji, co zostawiasz? Jak się spisuje 5711 po latach codziennego noszenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yenjay - wlasnie zdalem sobie sprawe ze budzetu nie podalem. Ta Daytona jest troche powyzej tego co jestem w stanie wydac, patrzac na chrono. Wiec - idealnie 150 - 200k, maximum okolo 250k.

 

@StaryWilk - kolekcja bardzo mala. 5711 ktory nosze na codzien i nie mam co do niego zadnych zarzutow, aczkolwiek jakas alternatywa bylaby fajna. Ten zegarek byl zreszta powodem dla ktorego wysprzedalem wszystko inne. Poza tym jest Rolex Explorer II 16570 ktorego nosze od swieta (lub rzadziej) i klubowa Glycine Combat Sub i Seiko SRP453, ktore sa na reku tak rzadko jak Rolex. Nic nie zamierzam sprzedawac (na razie).

 

Od jakiegos czasu podpatruje 15202BC, i jestem ciekawy jak wyglada na zywo...

 

 

Edytowane przez tom_tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

W klimatach Genty powinieneś znaleźć Bulgari Octo Finissimo, ich najprostszy automat to moim zdaniem najciekawszy zegarek ostatnich 20-25 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozgladasz się dalej za Royal oak, skoro czekasz na inne wersje Nautilusa, w tym stylu, z typowej półki pojawił się niedawno Lange odysseus, stal (katalogowo ok 120 kpln) lub białe złoto(kat. ok 180 kpln). 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Odchodząc lekko od stylu i... budzetu, mnie zachwycił Grand seiko z nowym mechanizmem (wydaje mi się majstersztyk w tym budżecie), za ok 10 keuro:

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, jeśli białe złoto chcesz, pięknym uzupełnieniem 5711 byłby na pewno 5170G (ale tu może być ciężko w budżecie i to nie jakaś nowość):

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Bądź  ref. 5172, ale względem 5170 - 5172 został nieco powiększony (41 mm), pogrubiony (11.45 mm), za to nowość:

spacer.png

 

Powiem Ci, że masz dużo do nadrobienia, bo branża się bardzo rozwija, co i rusz były nowości w ostatnim czasie. Nisza też cię interesuje, czy raczej wielcy gracze? 

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym pod uwagę jakieś chrono z AP w metalu szlachetnym, używane na pewno do znalezienia w podanym budżecie. Moim zdaniem 15202 jest zbyt zbliżony charakterem do 5711.

2FC4654A-118B-4A30-98FE-9CBFBBDEEE27.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak nowki były od ręki (w sensie mnogość ofert ma chrono24) po ok 20 keuro (wówczas ok. 80-85 kpln), gdzieś koło 2014.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje o dziwo poniżej budżetu
H. Moser & Cie. Streamliner Centre Seconds Matrix Green Ref. 6200-1200

Jeżeli chcemy bardzie niezależnie to może coś od Laurent Ferrier na przykład jakiś Gallet Square
Mistrzostwem byłby Laurent Ferrier Grand Sport Tourbillon, ale kilka razy ponad budżet czyli tradycja forum zachowana

Z tych przekraczających budżet to AP RO w ceramice z wiecznym kalendarzem



Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat, w którym może znajdziesz coś ciekawego:

Edit :

To czekamy na opinie Tom Tom w którym kierunku idą poszukiwania? 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak coś podejrzewałem :)

wyszła zabawa w podrzucanie propozycji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2020 o 20:30, tom_tom napisał:

@Yenjay - wlasnie zdalem sobie sprawe ze budzetu nie podalem. Ta Daytona jest troche powyzej tego co jestem w stanie wydac, patrzac na chrono. Wiec - idealnie 150 - 200k, maximum okolo 250k.

 

@StaryWilk - kolekcja bardzo mala. 5711 ktory nosze na codzien i nie mam co do niego zadnych zarzutow, aczkolwiek jakas alternatywa bylaby fajna. Ten zegarek byl zreszta powodem dla ktorego wysprzedalem wszystko inne. Poza tym jest Rolex Explorer II 16570 ktorego nosze od swieta (lub rzadziej) i klubowa Glycine Combat Sub i Seiko SRP453, ktore sa na reku tak rzadko jak Rolex. Nic nie zamierzam sprzedawac (na razie).

 

Od jakiegos czasu podpatruje 15202BC, i jestem ciekawy jak wyglada na zywo...

 

 

 

A możesz coś więcej napisać o 5711, sprawdzasz odchylki chodu? Mieści się w rzeczonych -3/+2? Kolega Mariusz wspominał chyba o jakiś problemach z datownikiem, w jego Calatravie na cal. 324, rozumiem, że Ciebie ominęły wszelkie tego typu niespodzianki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.