Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
alleck

Garniturowiec - jasna tarcza

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy szukam zegarka do garnituru, wymagania wydaje mi się mam dość sprecyzowane :) Jako, że garnitur zakładam rzadko to i budżet też nie jest wielki. Mam nadzieję, że podpowiecie coś.

Tak więc do rzeczy.

 

Wymagania:

- cyferblat: jasny (szkieletor czy dziura w tarczy odpada)

- dwie wskazówki (żadne rezerwy chodu, małe sekundy, fazy księżyca, nie wchodzą w grę)

- bez daty

- mechaniczny: manualny naciąg preferowany, w ostateczności automat

- materiał koperty: stal

- koperta okrągła

- rozmiar 38-41 

- indeksy godzinowe w postaci prostych markerów bądź cyfry arabskie (rzymianki odpadają)

- pasek

- może być używany (z nowych pewnie wybór niewielki)

 

Budżet: 4000-5000 PLN (nie tysiąc czy dwa ale i nie 10 tysięcy)

 

Z góry dziękuję za sugestie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypisz, wymaluj, toż to opis mojego Montblanca :)

20200908_090729-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak nie do końca przeczytałeś co napisałem. Raczej w założonym budżecie się nie mieści. I nie, nie chcę dokładać tysiąca czy dwa do budżetu ;) 

 

P.S. I nie tego miałem przed oczami jak opisywałem swoje wymagania, jest inny, ale specjalnie go nie pokazuję żeby niczego nie sugerować, poza tym przekracza budżet 4 razy :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie kupisz spokojnie Nomosa. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie. Nie ma żadnego Nomosa który by spełniał wszystkie wymagania. Jedyne (dwa) dwuwskazówkowce z oferty Nomosa maja 33 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie

 

3437.132.20.18.25_3.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, alleck napisał:

No niestety nie. Nie ma żadnego Nomosa który by spełniał wszystkie wymagania. Jedyne (dwa) dwuwskazówkowce z oferty Nomosa maja 33 mm.

Zapomnij o tych 2 wskazowkach jak chcesz coś kupić. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapomnij o tych 2 wskazowkach jak chcesz coś kupić. 
Jeśli nie znajdę żadnego mechanicznego to w ostateczności będę myślał o kwarcu. Ale póki co zaczynam dopiero szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Na takiego Eposa 3408, z jasną tarczą, bym zapolował. Rozsądne wymiary, bo 39 mm średkicy i tylko 5,9 mm grubości. Do tego manualny werk - Peseux. 

3408_18_small.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, TIK TAK napisał:

Ode mnie

 

Widziałem go zanim Ci skasowali ogłoszenie. To był ten impuls, żeby wrócić do poszukiwań. Dziękuję za propozycję, jest bardzo ładny ale ja szukam czegoś bardzo prostego, a tam dużo się dzieje.

 

P.S. Przepraszam pomyłka, to był jednak inny kolega i Eterna a nie Epos, ale podtrzymuje ten Epos to nie to czego szukam.

9 godzin temu, poiuyt napisał:

Longines La Grande Classique, ale brakuje mu 2 mm.

 

No właśnie Longines. Albo bardzo małe kwarce, albo automat ale z trzema wskazówkami i oknem daty. 38 mm to jest absolutne minimum i do tego musi mieć bardzo wąska lunetę żeby to jakoś wyglądało u mnie. Przy 20 cm nadgarstka i to płaskiego tak małe zegarki wyglądają u mnie jak pożyczone od żony ;) 

 

4 godziny temu, andrzejp1242 napisał:

 

Ten Mondaine ładny, gdyby tylko nie ta 3 wskazówka i ten "dekalog" na tarczy :)  

 

2 godziny temu, fidelio napisał:

Na takiego Eposa 3408, z jasną tarczą, bym zapolował. Rozsądne wymiary, bo 39 mm średkicy i tylko 5,9 mm grubości. Do tego manualny werk - Peseux. 

 

Tak ETA7001 to bardzo dobry kierunek. w podobnym stylu na tym werku znalazłem  Jungansa Meister handaufzug:

 

image.png.eb1eb3e146c8c0b56cbcd5605fa3086b.png

 

No i kandydat prawie idealny Christopher ward c5 malvern 595

 

image.png.15f1f181366c73f2d35a6449a33b91f3.png

 

Gdyby tylko to logo było na 12stej... w tym położeniu psuje mi symetrię tarczy.

 

Jak przekonam się do dziury w tarczy to w grę wchodzą też dwa automatyczne Hamiltony.

Intramatic

image.png.00d0859c99c9ef78d106b038b8f28283.png

Jazzmaster Thinline

image.png.06dae5b88304b4d374d6a3251dac543f.pngimage.png.47436a6f18795052cc8c028bca07ac37.png

 

Dzięki za sugestie. Szukam dalej :D 

Edytowane przez alleck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopuściłbyś datę - to jest taki bardzo przyjemny dwuwskazówkowiec w 38mm:

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie kręci mnie vintage. Mam w skrzyneczce rodzinne pamiątki i nie noszę. Poza tym 38mm i więcej w vintage to raczej rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa Antea (albo Marine), ale tam zawsze jest sekundnik. Poza tym ciężko połączyć oczekiwany rozmiar i manualny werk z założonym budżetem.

Jakiś jeden przykład z ich oferty poniżej. Na Unitasie 6498-1.

obraz.png.61d98a610af901f3fc417107f6d3ba49.png

 

 

Laco też robi takie klasyki z manualnym naciągiem, ale również z sekundnikiem i dokłada jeszcze datownik.

 

obraz.png.5f23bac640bd8a09d1d6c3edf3caa637.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym garnitur zakładał dajmy na to raz na tydzień, to ani chwili bym się nie wahał i kupił Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin 38

image.png.94e5fbf515c712d7b996bfdf4b7fb88c.png

 

A gdybym nosił go codziennie, to bym zrealizował swoje marzenie i kupił takiego VC

image.png.b40c24b4a9c99c326d0cd0fc90e76408.png

Ale jak już pisałem potrzebuję go na kilka okazji w roku. Szkoda mi, żeby takie zegarki głównie leżały w pudełku.

Myślę, że coś uda mi się znaleźć ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro podoba Ci się JLC, to proponowany wcześniej MB byłby idealny biorąc pod uwagę przystępna cenę

Tylko, że żaden z tych zegarków nie jest chyba łatwo kupowalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili są 3 MB na chrono. Najtańszy z przesyłką to 5.5k PLN. Żaden z nich nie jest w EU. Tak więc do tego trzeba doliczyć podatek, cło i opłaty dla firmy przewozowej. To będzie pewnie dodatkowe 2k. Budżet ustaliłem sobie na max 5k. Wiem, że łatwo go przekroczyć zwłaszcza pytając o radę na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alleck JLC MUT 38 to dobry kierunek, ale jakoś nie zmieści się w budżecie - nawet w 10k... Z drugiej jednak strony garniturowiec to raczej zegarek, który zazwyczaj kupujemy i nie zmieniamy za często, więc jeśli to Twój gral, to IMO pooszczędzaj i kup grala. 

I żeby nie było, że nie wiem o czym piszę - foto mojego jlc 🙂

 

20200225_101915.jpg

IMG-20190126-WA0001.jpg

IMG-20190126-WA0004.jpg

MB jest fajną alternatywą, jak napisał kolega @Szyszkops  i pokazał Mariusz. Fajny werk i elegancka tarcza za dużo niższą cenę. 

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, to wręcz niemożliwe, aby foto nr 3 wyszło spod  Twojej ręki ;) A JLC, no cóż - piękny jest.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=73461]alleck[/mention] JLC MUT 38 to dobry kierunek, ale jakoś nie zmieści się w budżecie - nawet w 10k... Z drugiej jednak strony garniturowiec to raczej zegarek, który zazwyczaj kupujemy i nie zmieniamy za często, więc jeśli to Twój gral, to IMO pooszczędzaj i kup grala. 
I żeby nie było, że nie wiem o czym piszę - foto mojego jlc
 
 

Przypominam się, że ja tu w kolejce stoję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja będę powtarzał jak mantrę, bo chyba jakoś to wszystkim umyka ;) Budżet jest 5k PLN. Nie 7 czy 20. Z dotychczasowych propozycji to Christopher Ward C5 Malvern 595 spełnia wszystkie moje wymagania i mieści się w budżecie (jedyna uwaga to logo). Padło dużo propozycji, mam się nad czym zastanawiać. Dziękuję za odzew. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, alleck napisał:

A ja będę powtarzał jak mantrę, bo chyba jakoś to wszystkim umyka ;) Budżet jest 5k PLN. Nie 7 czy 20. Z dotychczasowych propozycji to Christopher Ward C5 Malvern 595 spełnia wszystkie moje wymagania i mieści się w budżecie (jedyna uwaga to logo). Padło dużo propozycji, mam się nad czym zastanawiać. Dziękuję za odzew. 

Sam wstawiłes foto jlc, więc nie narzekaj 😉

A na poważnie ja bym poszukał używki MB, bo w ChW też mi nie pasuje logo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.