Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
BLUMIKOL

Roczniak Koma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nabyłem zegar roczniak koma i nie wiem jak powinny być ustawione palety przezutowe zegar po paru minutach przestaje chodzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynaj napraw/regulacji zegarów od ruszania palet kotwicy (jeżeli je miałeś na myśli) :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, BLUMIKOL napisał:

Witam. Nabyłem zegar roczniak koma i nie wiem jak powinny być ustawione palety przezutowe zegar po paru minutach przestaje chodzić. 

Jeśli to Twój pierwszy roczniak......ojjj, to najpierw duuużo poczytaj o roczniakach. Jest dużo przyczyn, że zegar nie chce chodzić. Palety, to chyba ostatnia rzecz..... no, chyba, że ktoś przy nich grzebał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do palet się nie zabieraj jak je ruszysz a nie masz doświadczenia, to czekają Ciebie długie jesienne wieczory na ustawianiu ich.

Przypuszczalnie zegar kiedyś chodził , zapewne palety są dobrze ustawione.

Jeżeli czujesz się na siłach to zacznij od  rozebrania , umycia i wyczyszczenia mechanizmu. Jak nie to do zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się da się...

 Ja byłem zielony i zacząłem.

 Przy pomocy  kolegi pierwszego uruchomiłem.

 Drugiego już sam zrobiłem.

 PALET i kotwicy wychwytu nie ruszaj.

Na początek też nie przestawiaj ustwienie kotwicy.

Usiądź  z kawą, czy herbatą i obseruwj pracę mechanizmu od momentu startu aż do momentu kiedy się zatrzyma.

 może sam odgadniesz przyczynę.

 Zrób fotkę mechanizmu ( kotwicy/palet/koła wychwytu) jak mechanizm się zatrzymuje ( sekwencyjnei, lub filmik)

 będzie łatwiej.

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da aż taki zielony nie jestem zegarmistrz wyuczony 9 lat w zawodzie tylko że z roczniakami to moja pierwsza styczność.Palety nie stety były już przestawiane na dzień dzisiejszy zegar chodzi ale bardzo się śpiesz myślę że włos jest za krótki i muszę zamówić nowy .Daje sobie czas i myślę że pomalutku go doprowadzę do porządku.Dzięki za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BLUMIKOL napisał:

Pewnie że się da aż taki zielony nie jestem zegarmistrz wyuczony 9 lat w zawodzie

 Zadałęś pytanie , jak "zgreenhorn"

 No ale jak Zegarmistrz . no to nie mam nic do dodania....Powinieneś wiedzie więcej niż amatorzy...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Cie uraziłem lub coś to sorry ale dla mnie każda informacja jest ważna na temat roczniaków też się dopiero uczę o nich😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziłeś 👍

 No to pewnie wiesz od czego zacząć.... i co z tym zrobić..

Co do włosa to długość i grubość.

 Jak bardzo przyspiesza to sprawddź , czy "nie przelatuje kotwica przez któryś zą.bek... tak miałem)

 Okazało się, że skrzywiony czop koła wychwytowego, a szukając spędziłem tydzień z zegarem na stole.

 Znalazłprzyczynę  Kolegoa z forum,,,,

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady dobrze ,że mamy długie wieczory więc nie będę się nudził .Będę informował o postępach lub jego braku i myślę że mogę liczyć na wsparcie w razie czego😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem Cieńki Bolek..

 Tu są naprwdę osoby, które o roczniakach wiedzą więcej niż roczniaki o sobie i ich twórcy... :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.