Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Słaba ta recenzja. Facet, pozujący na eksperta od zegarków pisze że nie rozumie zasady działania bezela, gdzie wystarczy wejść na stronę producenta i wszystko jest wyjaśnione jak krowie na rowie. Do tego jeśli ktoś, w dobie internetu, pisze że nie wie co oznacza jedno (sic!) słowo po francusku i robi z siebie ignoranta, no to słabo się robi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja nie rozumiem - chyba się czepiasz gościa - wyrażenie "I don’t speak French, but I figured it out" oznacza wg mnie, że wie co to oznacza. A że nie kojarzy tego z np. heure sautante, to już inna sprawa.  Pamiętajmy jednak, że to USA, gdzie na świat patrzy się inaczej, niż przez pryzmat Starego Świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jakby recenzował Poljota i przy napisie „сделано в россии” napisał jakim to ja mądry bom wyczaił co to znaczy. No ale masz rację, to jest USA. Bardziej chodziło mi że w recenzji ktoś pisze, że nie rozumie zasady działania bezela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się czepiacie chłopaka (recenzenta). Młody jest, nowoczesny, to pisze co mu tam na myśl przyjdzie.

 

A tak na serio to mam dwie sprawy:

- czy nie przeszkadza wam brak logo producenta na tarczy zegarka? To dość dziwne, bo sam zegarek jest naprawdę ładny

- kilka tygodni temu próbowałem skontaktować się z Serica-watches.com (zapytanie wysłałem przez formularz kontaktowy na ich stronie). Chodziło mi o więcej info nt. bransolety mesh (w tym o zdjęcia, których brak na ich stronie). Nie odpowiedzieli, niestety. Może zarobieni są 😀


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Navy napisał(-a):

Się czepiacie chłopaka (recenzenta). Młody jest, nowoczesny, to pisze co mu tam na myśl przyjdzie.

 

A tak na serio to mam dwie sprawy:

- czy nie przeszkadza wam brak logo producenta na tarczy zegarka? To dość dziwne, bo sam zegarek jest naprawdę ładny

- kilka tygodni temu próbowałem skontaktować się z Serica-watches.com (zapytanie wysłałem przez formularz kontaktowy na ich stronie). Chodziło mi o więcej info nt. bransolety mesh (w tym o zdjęcia, których brak na ich stronie). Nie odpowiedzieli, niestety. Może zarobieni są 😀

Spróbuj na Insta. Tam są bardziej dostępni.

 

Ja czekam na swój egzemplarz. No jeszcze trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki.

Masz może więcej danych na temat mechanizmu Newton? Na papierze wygląda dobrze, producentem jest (tak sądzę) Soprod. Coś było o tym na WUS, ale w sumie niewiele.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Navy napisał(-a):

Się czepiacie chłopaka (recenzenta). Młody jest, nowoczesny, to pisze co mu tam na myśl przyjdzie.

 

A tak na serio to mam dwie sprawy:

- czy nie przeszkadza wam brak logo producenta na tarczy zegarka? To dość dziwne, bo sam zegarek jest naprawdę ładny

- kilka tygodni temu próbowałem skontaktować się z Serica-watches.com (zapytanie wysłałem przez formularz kontaktowy na ich stronie). Chodziło mi o więcej info nt. bransolety mesh (w tym o zdjęcia, których brak na ich stronie). Nie odpowiedzieli, niestety. Może zarobieni są 😀

Mi nie przeszkadza, uważam że to fajny pomysł. No niestety, kontakt z nimi przez stronę praktycznie nie istnieje. Ja, czekając na swój egzemplarz, musiałem się się uzbroić w cierpliwość, bo na żadne maile i czat na stronie nie odpowiadali.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym brakiem logo?

Jak to wygląda na co dzień, w normalnym użytkowaniu?


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Navy napisał(-a):

A co z tym brakiem logo?

Jak to wygląda na co dzień, w normalnym użytkowaniu?

No nie wiem, co napisać. Nie potrzebuję logo, żeby odczytać która godzina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Navy napisał(-a):

A co z tym brakiem logo?

Jak to wygląda na co dzień, w normalnym użytkowaniu?

Nie przeszkadza. Tu masz kilka zdjęć mojego egzemplarza.IMG_6230.thumb.jpeg.2d9a9eb737702d84640991deba1cef3f.jpegIMG_6227.thumb.jpeg.e3701d381646220882722b49619c1a6c.jpeg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby mieć logo przyciągające spojrzenia publiczności. W tym celu wystarczy kupić jakiś zegarek na "R", "O" lub nawet "TH" 🤑

Chodzi mi raczej o wasze subiektywne wrażenia. Fajny zegarek (projekt i mechanika) bez logo wygląda dziwnie. Jakby producent "wstydził się" tego, co zrobił i sprzedaje.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Navy napisał(-a):

Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby mieć logo przyciągające spojrzenia publiczności. W tym celu wystarczy kupić jakiś zegarek na "R", "O" lub nawet "TH" 🤑

Chodzi mi raczej o wasze subiektywne wrażenia. Fajny zegarek (projekt i mechanika) bez logo wygląda dziwnie. Jakby producent "wstydził się" tego, co zrobił i sprzedaje.

Taką mają filozofię. Nieraz o tym pisali na Insta.

 

Przy okazji, sprzedałem zegarki na R. i na O. I został mi ten :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi to raczej o czystość formy, czyli użytkowość ponad splendor marki;) tak jak w różnych b-uhrach czy innych field watchach. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, eye_lip napisał(-a):

Chodzi to raczej o czystość formy, czyli użytkowość ponad splendor marki;) tak jak w różnych b-uhrach czy innych field watchach. 

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Filip: ideą przyświecającą twórcom tego modelu była prostota: kto wie, gdzie szukać nazwy, ten znajdzie. Masz czystą tarczę i fajny pomysł z umieszczeniem nazwy producenta, na który inne brandy nie wpadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hersh ja swojego "R" trzymam mocno i nie sprzedam, podobnie jak "A", "B", "J", "U" czy "Z", bo to fajne zegarki są (choć niezbyt popularne) i każdym z nich wiąże się z nimi jakaś moja mini-historia.

Ale kolejnego zegarka od "tłustych kotów" już chyba nie chcę. Stąd zainteresowanie micro brands.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Navy napisał(-a):

@Hersh ja swojego "R" trzymam mocno i nie sprzedam, podobnie jak "A", "B", "J", "U" czy "Z", bo to fajne zegarki są (choć niezbyt popularne) i każdym z nich wiąże się z nimi jakaś moja mini-historia.

Ale kolejnego zegarka od "tłustych kotów" już chyba nie chcę. Stąd zainteresowanie micro brands.

No jasne, każdy ma swoje upodobania i cele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Design 4512 mocno przypadł mi do gustu. Do tego stopnia ze wpisałem się na listę oczekujących na wersje california dial (destro ;) ). Design - dla mnie bomba. Bardzo podoba mi się ten vintydżowy sznyt bonklipowej bransolety i czysta forma tarczy. 
Posiadacie może informacje czy planują wznowić sprzedaż tego modelu? 
 

mam również pytanie do użytkowników tego zegarka. Jak sprawuje wam się zakręcania koronka? Mam pewne obawy czy takie rozwiązanie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu przy manualnym werku. Obejrzałem już kilka recenzji i w każdej z nich praca koronki była chwalona, niestety większość z kich datowana jest na 2020. Ciekaw jestem czy po kilku miesiącach zużycie gwintu nie daje się we znaki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ok, a mam zegarek od grudnia 2020 i nakręcany jest prawie codziennie, może miał jeden lub dwa okresy ponadtygodniowej przerwy.

 

Odnośnie nakręcania mechanizmu, to sam mam z nim zagwozdkę. Kręcę i kręcę i pomimo że można wyczuć pewien opór, można odnieść wrażenie że mógłbym tak kręcić bez końca.

Podejrzewam, że skoro w środku siedzi wykastrowana wersja werku automatycznego, to może nie być w ogóle oporu jak w klasycznych werkach manualnych, w sensie gdy sprężyna jest nakręcona na maksa jedna z zapadek przeskakuje tak, że nie można dokręcić zegarka za mocno (i pewnie słychać przy tym kliknięcia). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowski, dziękuję za info, zastanawiałem się jak to z wytrzymałością tego gwintu, ale widocznie musieli naprawdę to dopracować :)

Co do samego mechanizmu to ciekawe czy przy ewentualnym wznowieniu produkcji/reedycji Serica zdecyduje się ponownie ja STP czy pójdą w inhouse tak jak zrobili to przy nowym diverze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem  w lekkim szoku. Dawno żaden nowy zegarek nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Mam na myśli oba modele, ale diver wygląda wręcz rewelacyjnie. I te 39 mm...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Może ktoś jeszcze zaryzykował zakup?

Której ref.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.