Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie chodzi o to czy Serica sa tak dobrze wyregulowane w praktyce. Tez mam cos tam z innymi werkami (np NH35A) co wlasnie tak chodzi w praktyce jak trzeba, ale z kolei z ETA mialem sporo roboty zeby cos takeigo uzyskac stad pytanie do uzytkownikow Serici jak to jest z tym STP1-11M w tej konkretnej kopercie w realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

Tak jak pisaliśmy na priv. miarodajnie to można będzie coś powiedzieć za miesiąc. Pierwsza doba zamknęła się w 6 sekundach in plus. Było mi przykro bo myślałem, że powinien nie przekroczyć 4 sekund, ale to chyba dotyczy mechanizmu Newton od divera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularne i powtarzalne +6 lepsze IMO niż sumaryczne zero systemem dziś trochę na plus, jutro trochę na minus itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
24 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Regularne i powtarzalne +6 lepsze IMO niż sumaryczne zero systemem dziś trochę na plus, jutro trochę na minus itp.

Absolutnie tak. Lubię stabilność i nie przemawiają do mnie zabawy w odkładanie zegarka w określonej pozycji, by uzyskać jego opóźnienie względnie przyspieszenie. Jakaś dziewczyna na forum napisała niedawno, że zegarek nie jest dla niej ubraniem a częścią ręki. Z tym się utożsamiam i od dzieciństwa zawsze śpię z zegarkiem na ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+6 prosto po wyjeciu z pudelka to nie jest zle. Jakby nie patrzec miesci sie w normie COSC 🙂 Oczywiscie moze sie to miec nijak do ostatecznej dokladnosi wiec jesli ktos ma Serice dluzej to chetnie poznam jego wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

2 doba i znacząca 😉 poprawa, można uznać, że tym razem 5,5 sekundy 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tez mnie zastanawialo czasem w nowych zegarkach, ze w pierwszych dniach czesto najpierw potrafily chodzic "szybciej" a potem dopiero "wolniej". Intuicyjnie powinno byc odwrotnie czyli ze jak sie "dotra" to maja mniejsze opory w ruchu, no ale przewaznie u mnie przynajmniej, bylo tak jak Ty piszesz. Natomiast ogolnie, to co sie dzieje w pierwszych dniach (po kupnie lub czyszczeniu) ma sie i tak przewaznie nijak do efektu ostatecznego. I to zarowno w przypadku nowych jak i "poremontowych" mechanizmow wiec ja bym raczej "wzial na wstrzymanie" zanim przynajmiej miesiac/dwa nie mina (oczywiscie chodzi o okres noszenia i/lub jazdy na rotomacie co najmniej, a nie 2 miesiace lezenia na polce 🙂).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek piękny ale tej bransolety bym chyba nie zdzierżył - może i retro, może i pasuje wizualnie do koncepcji zegarka ale nie pasuje do mojego rozumienia jaka powinna być bransoleta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
W dniu 13.10.2021 o 22:34, cordi7 napisał(-a):
Zegarek piękny ale tej bransolety bym chyba nie zdzierżył - może i retro, może i pasuje wizualnie do koncepcji zegarka ale nie pasuje do mojego rozumienia jaka powinna być bransoleta.
 


Zdjąłem ją, całkowicie odbierała mi radość z posiadania nowej zabawki. Założyłem czarny NATO Single Strap. O niebo lepiej. Przyznam, że planowałem wystawić go na bazarek, gdyby na NATO się nie przyjął. Jutro, a właściwie to już dziś, wstawię lepsze fotki.
4e019eacdb172b14cb89fa5c1317a465.jpg

Żeby nie nabijać postów, w ramach edycji dopiszę, specjalnie dla @Jareknr1😉, po czterech dobach 21 sekund do przodu.

Wczoraj zegarek głównie leżał sobie w etui, a na ręku spędził może ze 4 aktywne godziny. Zmiana paska wpłynęła znacząco na jego postrzeganie, na pewno zostaje u mnie i przestał budzić złość, odrazę oraz poczucie wyrzucenia 710 euro do francuskiego kosza na śmieci 🙂
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Wodolej napisał(-a):

Zdjąłem ją, całkowicie odbierała mi radość z posiadania nowej zabawki. Założyłem czarny NATO Single Strap. O niebo lepiej.


Czyli to nie tylko ja, uffff 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, cordi7 napisał(-a):


Czyli to nie tylko ja, uffff 😆

A dajcie spokój z tymi NATO😁, bransoleta w Serice jest fajna - właśnie to że jest taka nietypowa czyni ją interesującą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opinia, która mnie interesuje na temat tej bransolety, jest moja. Ale szanuję dezaprobatę kolegów i nie zamierzam nikogo przekonywać :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie paski przewlekane, szczególnie pojedyncze, czyli "zulu" albo "RAF", dobrze wyglądają na zegarkach typu polowego, dowiódł tego już Sean Connery.

 

 

10 godzin temu, Wodolej napisał(-a):

[...]
Zmiana paska wpłynęła znacząco na jego postrzeganie, na pewno zostaje u mnie i przestał budzić złość, odrazę oraz poczucie wyrzucenia 710 euro do francuskiego kosza na śmieci 🙂
 

 

A spróbuj tak może, z ciekawości, dopasować mu jakiś mesh.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

A dajcie spokój z tymi NATO😁, bransoleta w Serice jest fajna - właśnie to że jest taka nietypowa czyni ją interesującą.

 

2 godziny temu, Hersh napisał(-a):

Jedyna opinia, która mnie interesuje na temat tej bransolety, jest moja. Ale szanuję dezaprobatę kolegów i nie zamierzam nikogo przekonywać :))

 

Szanuję kolegów zdanie i za Norwidem powtórzę, nieco go parafrazując, iż najważniejsze jest to, że umiemy się różnić pięknie i mocno 😉

Tak więc bransoleta jest niezwykle wygodna i nieskończenie tandetna 🙂

Cieszę się że po zmianie bransy na NATO nie mam imperatywu sprzedaży zegarka i w przyszłym, ciepłym ponoć, tygodniu, przetestuję go na motocyklu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Wodolej napisał(-a):

 

 

Szanuję kolegów zdanie i za Norwidem powtórzę, nieco go parafrazując, iż najważniejsze jest to, że umiemy się różnić pięknie i mocno 😉

Tak więc bransoleta jest niezwykle wygodna i nieskończenie tandetna 🙂

Cieszę się że po zmianie bransy na NATO nie mam imperatywu sprzedaży zegarka i w przyszłym, ciepłym ponoć, tygodniu, przetestuję go na motocyklu.

Ależ ja bardzo się cieszę że znalazłeś swój sposób na polubienie Seriki. Niemniej, bransoleta dodaje temu zegarkowi fajnego, vintage'owego sznytu - pasek go tego pozbawia. 

Udanej przejażdżki życzę! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

A spróbuj tak może, z ciekawości, dopasować mu jakiś mesh.


To chyba bardzo dobra koncepcja, tylko taki porządny, grubszy a nie byle łańcuszek.

 

 

11 godzin temu, Hersh napisał(-a):

Jedyna opinia, która mnie interesuje na temat tej bransolety, jest moja. Ale szanuję dezaprobatę kolegów i nie zamierzam nikogo przekonywać :))


Dezaprobata to za dużo powiedziane, zresztą opinie są jak dziury w d*pie - każdy ma własną. Ważne, że noszący zadowolony, czy to nosząc zegarek na ori bransolecie czy też na nato.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info o wynikach. To by oznaczalo ze czwartej doby zrobil juz tylko 4s (skoro pierwszej 6 a potem 5.5 itp). No jak tak to bardzo sie ciesze, ze dobrze chodzi👌

 

Ten zegarek wyglada bardzo w porzadku (poza bransoleta 😛... co jest usuwalnym maknkamentem). Koperta, bezel, tarcza (dla mnie najciekawsza chyba w wersji WMB) wszystko bardzo ok. 

Jedyne co mnie uzytkowo zastanawia to wystajace dosc znacznie ponad bezel szklo (a przynajmniej tak to wyglada na zdjeciach i filmikach). Czy to zludzenie czy ono rzeczywiscie tak znacznie wystaje?

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten zegarek kusi, między innymi ze względu na bransoletę. Mało tego, nawet zastanawiam się nad kupnem samej bransolety, żeby ją wypróbować z Hamem Khaki Field. Ale ja jestem dziwny i lubię bransoletę z SKX009, tą z SBP 143 mniej, a super spasowane w Tudorach czy Omegach (innych niż 300m) wręcz mnie wkurzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2021 o 20:41, Wodolej napisał(-a):

Ciekaw jestem tej bransolety i trochę się lękam 🤔 ale pal licho, przynajmniej @Dorian06będzie mógł nas uraczyć swoją ulubioną fotką z prosiaczkiem i siodłem 😉

 

Ja Was obserwuje.  :D

 

 

California fajna. Diver z jasną tarczą 👍.

Bransolety z prostym end linkiem dla mnie to porażka. I na tę chwilę zdania nie zmienię.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

J[...]

Bransolety z prostym end linkiem dla mnie to porażka. I na tę chwilę zdania nie zmienię.  

 

Klasyczne rozwiązanie, kiedyś innych nie robili. Stylizacja na lata 50-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wiem. Jednak nie trawię tego rozwiązania.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem negatywnie nastawiony do tej bransolety na podstawie zdjeć i pierwszych odczuć. Jak przyszła moja California to wytrzymałem z tą bransoletą jeden dzień i rzuciłem się na paski które ten zegarek świetnie przyjmuje. Dopiero po jakichś dwóch tygodniach, jak już się trochę obyłem z zegarkiem spróbowałem znowu ją założyć i wtedy się przekonałem do niej. Teraz twierdzę, że zegarek jest z nią dużo ciekawszy, zarówno wizualnie jak i pod względem odczuć z noszenia. Szkoda to tracić "unormalniając" go paskami.


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
8 godzin temu, KLXN napisał(-a):

Ja również byłem negatywnie nastawiony do tej bransolety na podstawie zdjeć i pierwszych odczuć. Jak przyszła moja California to wytrzymałem z tą bransoletą jeden dzień i rzuciłem się na paski które ten zegarek świetnie przyjmuje. Dopiero po jakichś dwóch tygodniach, jak już się trochę obyłem z zegarkiem spróbowałem znowu ją założyć i wtedy się przekonałem do niej. Teraz twierdzę, że zegarek jest z nią dużo ciekawszy, zarówno wizualnie jak i pod względem odczuć z noszenia. Szkoda to tracić "unormalniając" go paskami.

Nie pisałem w wątku od kilku dni, gdyż pochłonęły mnie obowiązki zawodowe, niestety także w weekend. A przede wszystkim aby nie wypaść na osobę niestabilną emocjonalnie 😉. I tak po jednej dobie na NATO ( a NATO szczerze mówiąc nie lubię) wróciłem do blaszki, znaczy bransolety i ze wstydem przyznam, że zatrybiło 🙂 Jakoś tak, zupełnie niespodziewanie, całość w firmowym zestawie, zaczęła do mnie gadać. Za kilka dni spróbuję jeszcze z gumą od Bartona, która leci do mnie ale dzisiaj bym już jej nie zamawiał. A i na koniec, po tygodniu 36 sekund do przodu, mechanizm więc, jak dotychczas, spokojnie się mieści we wskazanym przez producenta marginesie odchyłek. Mam wrażenie, że gdybym nosił zegarek nieprzerwanie, to byłoby jeszcze lepiej.

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

Serica da się jednak lubić 095900f67272d613b3795e8cf63f224c.jpg
d951e2bd267537ec0a003c7c4001cb8c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.