Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mariooo77

ulysse nardin

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie, w jakich okolicznościach kolega stał się szczęśliwym posiadaczem tegoż? Bo jeżeli po dziadku, ojcu, wuju, leżał na strychu, była okazja na internetach, w rozliczeniu z kontrahentem itd itp, to można śmiało przyjąć, że nawet nie leżał koło złota.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, souls_hunter napisał:

Pytanie, w jakich okolicznościach kolega stał się szczęśliwym posiadaczem tegoż? Bo jeżeli po dziadku, ojcu, wuju, leżał na strychu, była okazja na internetach, w rozliczeniu z kontrahentem itd itp, to można śmiało przyjąć, że nawet nie leżał koło złota.

A kolega wie jak wygląda oryginalny złoty Un? 

 

Bo ten jest oryginalny. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, eye_lip napisał:

A kolega wie jak wygląda oryginalny złoty Un? 

 

Bo ten jest oryginalny. 

Kolega musiał sobie pobazgrać... ;)

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega twierdzi, że jest oryginalny to nawet nie śmiem polemizować. Kilka razy widziałem zegarki tej manufaktury na wystawie w sklepie ale bez specjalnego zainteresowania - nie mój target. W ręku nie miałem żadnego. Ponieważ tyle tutaj pojawia się różnych cudaków, ze zdjęć można wysnuć różne wnioski. Niniejszym zwracam honor.

4 minuty temu, kiniol napisał:

Kolega musiał sobie pobazgrać... ;)

 

Kolega również musiał sobie pobazgrać...😉


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bazgrzemy dalej;) 

 

Wg mojej wiedzy złote elementy na pasku powinny mieć punce probiercze.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bazgrzemy.

Tak jak tutaj?

un.png


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. 

Prawdopodobnie pasek nie jest oryginalny i nie ma elementów że złota (na co wskazują też inne śruby mocujace). 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pytanie, dlaczego ten z pierwszego postu ma tylko 1 puncę na uszach a nie 2? Konkretnie na uchu pod koronką?

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarku z pierwszego posta brakuje sporo punc... Poza tym piny w pasku są czarne i koronka jakby inna, ale to może przez inny kąt robienia foto.

Edytowane przez Chorwat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Chorwat napisał:

W zegarku z pierwszego posta brakuje sporo punc... Poza tym piny w pasku są czarne i koronka też inna.

 i nie ma napisu "500" na kawałku gumy pomiędzy kopertą a złotym ogniwem paska hmmmmm

Koronka może być taka sama tylko widziana pod innym kątem zdaje się wyglądać inaczej.

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby w oryginale maja być czarne https://www.czaszegarkow.pl/ulysse-nardin-marine-collection-diver-czarny-guma-o427-mm-p-36931.html

6DEC2FC8-A382-4374-86D6-B07AB40EC8A6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mariooo77 napisał:

Witam , 

 

Pytanie czy na złotych wstawkach nie powinno być prób złota wybitych ?

IMG_2438.jpg

 

Tak powinny byc. jak pasek / wstawki wygladaja z drugiej strony?

Osobiscie nie spotkalem sie czarnymi srubami w zlotych UN z takim paskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zegarek można zobaczyć od strony tarczy?

Porównując za swoim UN MM Chronometer 43mm (stal/guma) mogę powiedzieć, że mechanizm wygląda na oryginalny.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest oryginalny zegarek, choć zdjęcia są trochę (pardon) dziwne.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam info z pierwszej reki (UN), oba typy linkow (z puncami i bez) byly stosowane przez UN. Tych bez punc jest o wiele mniej (produkowane przet krotki czas).

Natomiast mam potwierdzenie ze jest duzo podrobionych paskow i bransolet na rynku, ktore mozna poznac praktycznie wylacznie po zapachu 😉

 

aaaa... najprosciej aby sprawdzic czy linki sa oryginalne to zwazyc je - powinny wazyc 17g

Edytowane przez SzefSzefow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SzefSzefow napisał:

Natomiast mam potwierdzenie ze jest duzo podrobionych paskow i bransolet na rynku, ktore mozna poznac praktycznie wylacznie po zapachu 😉

 

 

Podrabianie zegarków nie jest sztuką a nielegalnym przemysłem.

Kieruje się on przede wszystkim zasadami normalnej ekonomii daleko tu szczytnych idei "zapewnienia dostępu do najwyższej jakości dóbr dla mało zamożnej części społeczeństwa".

Oczywiście istnieje możliwość wykonania bardzo dokładnych skanów oryginału ale jego odtworzenie musi się opłacać fałszerzowi (skala produkcji versus potencjalna sprzedaż).

Dlatego ze względu na problemy technologiczne większość podróbek jest upraszczana bądź stanowi luźne wariacje na temat oryginału(*) kształtowane możliwościami technicznymi fałszerza. 

 

Odtworzenie oryginału UN Marine Diver w złocie jest po prostu nieopłacalne. Nawet najlepiej wykonane podróbki są jedynie złocone (i to w większości PVD) a sam mechanizm jest dość łatwy do rozróżnienia. Różnice widać też w jakości indeksów. Jedną z najprostszych metod identyfikacji jest sprawdzenie kruszcu, z którego wykonana jest koperta i elementy paska. Inną możliwością jest weryfikacja numerów seryjnych u producenta - większość producentów wie jakie numery są bite na podróbkach.

Zegarek na zdjęciach jest moim zdaniem oryginalny ale pomysł ze sprawdzeniem wagi linków jest świetny.

 

Absolutnie masz rację jeśli chodzi o paski ! Obserwując co się dzieje odnoszę wrażenie, że ten biznes musi dawać większe zyski niż samo podrabianie zegarków.

Widziałem też podrobione pudełko Cartiera które jak dla mnie nie było do odróżnienia od oryginału.

 

 

 

 

*nie dotyczy to Rolexa :) 

 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pan Tarhei napisał:

 

Podrabianie zegarków nie jest sztuką a nielegalnym przemysłem.

Kieruje się on przede wszystkim zasadami normalnej ekonomii daleko tu szczytnych idei "zapewnienia dostępu do najwyższej jakości dóbr dla mało zamożnej części społeczeństwa".

Oczywiście istnieje możliwość wykonania bardzo dokładnych skanów oryginału ale jego odtworzenie musi się opłacać fałszerzowi (skala produkcji versus potencjalna sprzedaż).

Dlatego ze względu na problemy technologiczne większość podróbek jest upraszczana bądź stanowi luźne wariacje na temat oryginału(*) kształtowane możliwościami technicznymi fałszerza. 

 

Odtworzenie oryginału UN Marine Diver w złocie jest po prostu nieopłacalne. Nawet najlepiej wykonane podróbki są jedynie złocone (i to w większości PVD) a sam mechanizm jest dość łatwy do rozróżnienia. Różnice widać też w jakości indeksów. Jedną z najprostszych metod identyfikacji jest sprawdzenie kruszcu, z którego wykonana jest koperta i elementy paska. Inną możliwością jest weryfikacja numerów seryjnych u producenta - większość producentów wie jakie numery są bite na podróbkach.

Zegarek na zdjęciach jest moim zdaniem oryginalny ale pomysł ze sprawdzeniem wagi linków jest świetny.

 

Absolutnie masz rację jeśli chodzi o paski ! Obserwując co się dzieje odnoszę wrażenie, że ten biznes musi dawać większe zyski niż samo podrabianie zegarków.

Widziałem też podrobione pudełko Cartiera które jak dla mnie nie było do odróżnienia od oryginału.

 

*nie dotyczy to Rolexa :) 

 

 

 

Nikt nie twierdzi, ze podrabianie jest sztuka. Nie twierdzilem tez, ze ten UN jest podrobiony, watpliwosci dotyczyly paska.

Generalnie sie zgodze, poza kilkima rzeczami. 

Nieoplacalnosc... Mysle, ze jestes swiadom, jak wiekszosc tutaj, jakie sa koszty produkcji zegarka w stosunku do jego ceny sklepowej. Ze wgledu na te niskie koszta istnieje oplacalnosc aby wykonac wrecz idealna podrobke zegarkow.

Musimy przestac myslec o podrobkach jak o zegarkach za 300zl ze straganu od Turka, a zaczac myslec o podrobkach jak o fejku zrobionym za 8k$ sprzedanym za 20k$ gdy wartosc rynkowa jest 50k$. 

Musimy zaczac myslec o podrobkach tez jak o frankenach, zlozonych zegarkach z wykorzystaniem oryginalnych czesci. Z wykorzystaniem zlota (tak prawdziwego), platyny, czy diamentow.

 

I nie... ze wzgledu na bardzo wysoka jakosc produkcji, podrobki Rolexa sa dosc latwo rozpoznawalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w swoim UN sprawdzić pasek "po zapachu" ale pachnie ... gumą.

To jednak nie to, co Chopard 😁


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nieopłacalne jest produkowanie koperty fejka z prawdziwego złota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a jakbyście nazwali zegarek, podróbkę zrobioną z lepszych materiałów i lepiej wykonaną od oryginału ?  Czy aby na pewno byłaby podróbką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, unadarek napisał:

... a jakbyście nazwali zegarek, podróbkę zrobioną z lepszych materiałów i lepiej wykonaną od oryginału ?  Czy aby na pewno byłaby podróbką ?

Nie ma co do tego wątpliwości. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.