Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
landeron

Chronometry morskie

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, landeron napisał:

cyt -,aż układ popracuje nieco ,rozkręci się , jest dosyć masywny i musi osiągnąć stabilną pracę (ok 20  min ?).

 Slusznie  , to prawda , tylko musze zaznaczyc ze moj chronometr stale jest w ruchu , caly czas chodzi ,

i to od kilku lat. Slysze jego tykanie przez caly czas w pomieszczeniu w ktorym duzo czasu spedzam.

Stwierdzam ze "chodzi" rowno , nie "galopuje" , miarowo tyka.

O czasu do czasu (bardzo rzadko), wydaje mi sie ze przy kolejnym tyknieciu , slysze jakis metaliczny mikro-dzwiek

jakby echo - i znowu rowny chod.

A ucho mam wyczulone , muzyczne , kiedys sie tam pogrywalo.

 

Do Kolegi  kiniola  -  od momentu zakupu chronometr nie byl ani servisowany ani calkowicie rozmontowany ,

czopy nie byly sprawdzane nie wspomne o smarowaniu.

 

To on nie powinien w ogóle być nakręcany, bo teraz zajeżdżasz  go do cna... zwłaszcza dolny czop koła wychwytowego, który gdy utrze się do końca, wypadnie z łożyska i może doprowadzić do ułamania kamienia spustowego... tego w sprężynce wychwytu...oraz zniszczenia wieńca koła wychwytowego... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to klops.

Zastosujac sie do rady kiniola , zatrzymam zegar , zwolnie sprezyne i co dalej?

Nie sadze zebym znalazl tutaj kogos (zegarmistrza) ktory by chcial na to spojrzec.

Jak juz zauwazyl kol. mechanik , specjalistow coraz mniej.

Aczkolwiek wiem ze jest ktos ,  lecz kolejka do niego jak z tad do Paryza i mialbym obawe ,

czy by  dozyl nieszczesnik , jakbym juz na pierwszym miejscu byl.

Z czesciami nie bylo by problemu , w internecie oferuja sie sprzedawcy z dawnej Federacji.

Lecz ceny slone :04.thumb.jpg.270531a02cf1c97491df4748488e1d7b.jpg

Klo wychwytowe  -  250€

Sprezyna balansu - 60€

s-l500.jpg.027db02e75579f70f367246a63002a7d.jpg

Sprezyna wychwytu z kamieniem - 200€02.jpg.4eebdaea126030aad5b3eeaf2266843b.jpg

Wychwyt -03.jpg.29b563fa6a8182f25610ec23ca024338.jpg 375 €

Przepraszam , nie skonczylem poprzedniego postu.

 

Sa to ceny nowych czesci ,uzywanych nie spotkalem.

Niestety nie stac mnie na takie wydatki.

Jest jeszcze jedna mozliwosc : czasami mozna trafic uszkodzony chronometr , na czesci w sam raz.

Ale bez gwarancji , ktora akurat czesc jest uszkodzona.

A i za te trzeba od 450€ w zwyz zaplacic.

Stracilem juz calkiem humor.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorabiałem oś balansu  700zł. Dlatego kończę z zegarami.  Dziękuję za ceny naprawcze i niekoniecznie skuteczne

Edytowane przez kumite
demencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego dorabiałeś za 700?

 

Czasami robię takie różne fikumiki... Tu zrekonstruowałem wychwyt w Nardinie... 

 

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt."Tu zrekonstruowałem wychwyt w Nardinie..."

 

Czy mam rozumiec ze wszystkie te czesci ktore wczesniej przedstawilem

wykonales sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No koło wychwytowe, oś balansu i sprężynkę wychwytu... Kamienie użyłem z Kirova... ;)

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze moskiewska fabryka zegarow (pozniejszy Kirov) w latach 1939 - 41 na licencji

Ulysse-Nardin. Chronometry morskie i B-zegary w malych ilosciach produkowala.

Czy "Twoj" Nardin duzo roznil sie konstrukcyjnie od pozniejszych Kirov/Poljot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Kirov nie ma nic wspólnego z UN... Kirov to kopia Lange&Soehne... Ulysse Nardin użyczył myśli technicznej Hamiltonowi dla modelu 21 oraz Japończykom dla Seikosha V-031

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt "Nie, Kirov nie ma nic wspólnego z UN... "

 

A jednak cos wspolnego musi miec skoro uzyles tych samych kamieni w wychwycie.

Pytanie jednak brzmialo  :  czy zauwazyles duze roznice miedzy mechanizmami

UN... a "rodzina"  skladajaca sie z A.Lange , Wempe , Cordes . GUB Glashhütte i 6MX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, duże... to całkiem inna konstrukcja. Można użyć tylko kamień impulsowy i spustowy. Oraz oś koła wychwytowego jest do dopasowania...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro "kumite" do poljota , za dorobienie osi balansu , zaplacil 700zl , to rekonstrukcja

wychwytu do UN..  musiala sporo kosztowac. ( bez obawy  -  z urzedem finansowym nie mam nic wspolnego).

No chyba ze robiles to nie na zlecenie tylko dla siebie , wtedy nie mowi sie o kosztach.

Teraz moze z innej beczki.

Mam okazje zakupic 6MX , sygnowany POLJOT , z kompletnym wyposarzeniem , tzn. skrzynia transportowa z pokrowcem ,

skrzynia z zawieszeniem kardanowym , atest chodu , instrukcje w jezykach ang. + ros.

Rok produkcji 1990 , nie uzywany (tak twierdzi wlasciciel) , wyglada jak nowka nie smigana , zadnych rysek zadnych wgniecien - nic.

Cena do negocjacji 1150€

Pytanie : przy zakupowych ogledzinach - na co szczegolnie trzeba zwrocic uwage ??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie tak. Należy wziąć pod uwagę demontaż, montaż, regulację, tryb awaryjny, moja ograniczona wiedza, poza tym  zaufanie do wykonawcy. To weryfikuje się po czasie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UN był mój...ale już nie jest... ;)

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.