Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TimeWaitsForNoOne

najtańszy wyrób zegarkopodobny

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, TimeWaitsForNoOne napisał:

Upadł na podłogę (no dobrze, trochę mu pomogłem w tym upadku) i wypadło z niego szkiełko, które zresztą było bardzo słabej jakości, bo zbierało wszystkie odciski palców. Kiedy próbowałem je z powrotem wcisnąć, rozpadło się.

Więc zrób mu pełną "sekcję" zobaczymy co to za mechanizm odpowiadał za tak precyzyjny chód 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, sokolow napisał:

przyznaj się, że chciałeś baterię wymienić, ale nie wiedziałeś jak się za to zabrać :D

 

Nie, nie chciałem wymienić baterii, bo jej koszt zapewne przekraczałby wartość całego produktu i to jeszcze przed upadkiem, ale przyznaję, że miałem zamiar zajrzeć do środka.

 

 

 

8 godzin temu, andrzejp1242 napisał:

Więc zrób mu pełną "sekcję" zobaczymy co to za mechanizm odpowiadał za tak precyzyjny chód 😉

 

Zrobię i oczywiście sporządzę dokumentację fotograficzną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estetyka zegarka powala na kolana :) Te cztery tarcze są niemożliwe 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery tarcze same w sobie nie są niczym złym, choć jest to ewidentne zapożyczenie od Eberhard & Co., który ma całą taką linię: https://www.eberhard-co-watches.ch/en/collections/?cat=chrono-4 Naprawdę słabe jest to, że są to tylko atrapy, lub jak to ujął sprzedający na Allegro, "stylowy element dekoracyjny". Oraz to, że pierwsza od lewej pokazuje rok. Zwłaszcza, że skoro zegarek w ciągu doby robi kilka godzin opóźnienia, to po kilku miesiącach pokazywałby też niewłaściwy rok. Tzn. tarcza pokazywałaby, gdyby nie była atrapą 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetowy zegarek? Proszę bardzo :) Cena 19.99. Kupiony w zeszłym roku także był czas na testy. Zacznijmy od plusów. Godzinę pokazuję prawidłowo! Na szkle przez ten czas nie złapał ani jednej rysy, co jest dużym sukcesem, ponieważ kopertw i dekiel ma tyle rys, jakby łapały je od samego lezenia! Po za tym wykonanie koperty woła o pomstę do nieba ale w końcu jest to zegarek, który ma działać, a nie wyglądać. Pasek materiał skóropodobny, sztywny i nieprzyjemny. Bateria wytrzymała rok, więc nie jest źle, po wymianie działa nadal. 

 

1608975096206.thumb.jpg.8d8c40e258c1690a00ffa57a4b5af461.jpg1608975096203.thumb.jpg.4bce0fe799291143970741f27d235fe7.jpg1608975096199.thumb.jpg.f817c0e2799de21aac5b74a1ea13519d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie Mikołaj wiezie taki model :

 

8916fc7319ccf607med.jpg

 

Foto. Alliexpress

Edytowane przez Topaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Topaz napisał:

A do mnie Mikołaj wiezie taki model :

Całkiem fajny, a wszystkie tarcze w nim działają 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@iza121,  mam nadzieję, że chociaż główna działa, może też sekundnik, pozostałe to "elegancki element ozdobny" z przyklejonymi elementami. Ale i tak był najtańszy z oglądanych - 11,99 zł. Założeniem jest, teza, że za kilkanaście złotych można mieć "dobry" zegarek, pokazujący w miarę dokładnie czas przez okres życia baterii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Topaz napisał:

mam nadzieję, że chociaż główna działa, może też sekundnik, pozostałe to "elegancki element ozdobny" z przyklejonymi elementami. Ale i tak był najtańszy z oglądanych - 11,99 zł. Założeniem jest, teza, że za kilkanaście złotych można mieć "dobry" zegarek, pokazujący w miarę dokładnie czas przez okres życia baterii. 

No to cena faktycznie wysoka, aż przebił moje 19,99 🤣 Zdaj relacje jak przyjdzie, ciekawe 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam zabawę, dzisiaj odebrałem obiekt do testów - Shshd.

Z 30 cm wygląda jak... Tissot Chrono T17158652. Ale z bliska widać, że małe tarcze są w całości... namalowane, łącznie ze wskazówkami. Datownika też brak. Przyciski stopera są zintegrowane z korpusem, atrapy. Szkło mineralne. Pasek, cóż pasek jest, po co drążyć temat  (może nawet z plastiku z recyklingu).

Na razie ustawiam idealnie czas (funkcja stop sekundy działa ! ) i zakładam na rękę na kilka dni. Zobaczymy jak z trzymaniem czasu. Z jakiś czas zajrzę też do środka, poznamy mechanizm napędzający ten, nie zawaham się użyć stwierdzenia, zegarek.

 

 b529277fd7f16775med.jpg

 

3f8fd3128786d47amed.jpg

 

Na razie zagadką pozostaje do czego służy... TACRYMETRE  ;) 

 

be50fd5fd4e9437dmed.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Topaz napisał:

Zaczynam zabawę, dzisiaj odebrałem obiekt do testów - Shshd.

Z 30 cm wygląda jak... Tissot Chrono T17158652. Ale z bliska widać, że małe tarcze są w całości... namalowane, łącznie ze wskazówkami. Datownika też brak. Przyciski stopera są zintegrowane z korpusem, atrapy. Szkło mineralne. Pasek, cóż pasek jest, po co drążyć temat  (może nawet z plastiku z recyklingu).

Na razie ustawiam idealnie czas (funkcja stop sekundy działa ! ) i zakładam na rękę na kilka dni. Zobaczymy jak z trzymaniem czasu. Z jakiś czas zajrzę też do środka, poznamy mechanizm napędzający ten, nie zawaham się użyć stwierdzenia, zegarek.

 

No, świetny jest! Namalowane tarcze już w tym wątku widzieliśmy, ale Tacrymetre i niezwykle łatwo wpadająca w ucho marka Shshd wnoszą zabawę na wyższy poziom ;)

Ale wprawne oko dostrzeże, że w odróżnieniu od modelu, który zapowiadałeś wcześniej, ten kupiony nie ma napisu "Swiss made" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, hańba majfrendom, już miałem składać reklamację, że nie "jak orginał", ale... w gratisie mam LUMĘ na wskazówkach. 

 

 

9268c69439bf12b0med.jpg

 

Luma, po naświetleniu utrzymuje się aż do 180 (słownie: stu osiemdziesięciu) ... sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińskie zegarki, a półtora roku doświadczeń:

Nie zabrzmi to zbytnio patetycznie, ale na ryżowych czasomierzach zjadłem zęby 😁. Kiedyś wpadłem na pomysł, żeby kupić sobie automat poniżej 200 zyla i kupiłem. Najpierw jeden, później z dziesięć 😁 Temat uzależnia. Ale przejdźmy do podsumowania.

Część z tych produktów, to faktycznie atrapy zegarków. Do najgorszych zaliczam Winnera. W pierwszym modelu, przy pierwszym ustawianiu godziny wyleciała mi koronka 🙈. Reklamowałem to i po pół roku dostałem nowy. Tego samego dnia, przy energicznym ruchu ręką wyleciał mechanizm z koperty 😂. Wiecej juz nie reklamowałem, z obawy że trzeci wybuchnie. 

Do czarnej listy dodałbym też Sharka. Czasomierz kompletnie rozregulowany. Tam gdzie godzinowa wskazówka powinna być pomiędzy 2 a 3, była równo na 3, chociaż minutowa wskazywała 30 😉.

Ale czy to wszystko?

Otóż nie! Jest kilka ryżowych marek, które świetnie się spisują, oczywiście jak na swoją cenę. Napewno zaliczyłbym do nich Waknoer, Guanquin oraz Senhua jako pół automat. Ich mocne strony to:

- cena!

- naprawdę działają ☺ i to poprawnie. Nie gubią nawet czasu.

- ciekawy, nie pretensjonalny wygląd. 

Mają też swoje słabe strony, ale jak ktoś spodziewal się w tej cenie jakości Tissota, to jest.... 🙈. Słabe strony:

- rezerwa chodu. Po odłożeniu go na bok max 14h. Mnie natomiast nie przeszkadza nastawienie zegarka przed użyciem. Jeśli dziennie zakładasz inny, a nie masz rotomatu, to każdy zegar po kilku dniach wymaga nastawienia.

- paski. Z regóły jest to eco skóra, a nie skóra. W przypadku Senhua, to jest bardzo marna eco skóra, ale pasek to pasek. Zawsze można wymienić 😉

Tyle w temacie. Na koniec dorzucę parę fotek moich modeli. Pozdrawiam Serdecznie.

20201208_224615.jpg

20201209_095336.jpg

20201209_095604.jpg

20201209_095853.jpg

20201114_123935.jpg

20201209_095510.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnę temat.

Odsłona mechanizmu w Shshd (nazwa być moze inspirowana klubem piłkarskim Shanghai Greenland Shenhua Football Club (chiń. 上海绿地申花足球俱乐部; pinyin Shànghǎi Lǜdì Shēnhuā Zúqiú Jùlèbù) − chiński klub piłkarski, grający obecnie w Chinese Super League, mający siedzibę w największym mieście kraju, Szanghaju.).

 

Jedno jest już pewne, to oryginalny... ryż.

 

dd6384dbcbb40336.jpg

 

 

Wewnątrz mechanizm ZHONG CHEN o referencji Z618

 

fa669ca0a0676d86.jpg

 

 

Prawie wypełnia plastikową, chromowaną kopertę.

 

84b8d0f211c07e57.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TimeWaitsForNoOne, czyli ja mam oryginał, a Ty orginał (bo z Singapuru). Dla ciekawych: w moim zegarku mechanizm wyprodukowany został przez znaną fabrykę  Fujian Zhongcheng Precision, ciekawy film o wielkości firmy i skali produkcji tutaj -     http://www.chinazcp.com/en/about.html .

 

Ulotka firmowa z nowym mechanizmem Z618A.

 

49c138d6e160d601.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem mój singapurski mechanizm do kupienia. https://speedtimerkollektion.com/shop/product_info.php?products_id=37531 Kosztuje 5,95 euro, czyli mniej więcej dwa razy tyle, ile kosztował zegarek (bez dostawy). Oczywiście jasne jest, że inna jest cena przy zakupie jednej sztuki, a inna - kilku tysięcy, ale nadal zostaje bardzo niewiele na koszty wytworzenia całej reszty, tak aby opłacało się całość sprzedawać za 14,99 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, tylko trzeba policzyć, że oryginalna bateria SONY 4,00 Euro, reszta czyli zegarek 1,95 Euro. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako założyciel wątku muszę docenić ten wartościowy wkład @Mikołaj Obrębski w dyskusję, choć przyznaję, że idei kupienia 10 tanich chińskich zegarków nie rozumiem.

Oczywiście 200 PLN to nie <20 PLN, więc nie namawiam do takiego eksperymentu, ale otworzenie taniego zegarka automatycznego, żeby sprawdzić, co ma w środku - a może nawet rozmontować mechanizm - dostarczyłoby znacznie więcej zabawy niż w przypadku kwarcowego ;) Jak widać, te kwarcowe mechanizmy nie dają zbyt dużych możliwości dalszej dekonstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, TimeWaitsForNoOne napisał:

Jako założyciel wątku muszę docenić ten wartościowy wkład @Mikołaj Obrębski w dyskusję, choć przyznaję, że idei kupienia 10 tanich chińskich zegarków nie rozumiem.

Oczywiście 200 PLN to nie <20 PLN, więc nie namawiam do takiego eksperymentu, ale otworzenie taniego zegarka automatycznego, żeby sprawdzić, co ma w środku - a może nawet rozmontować mechanizm - dostarczyłoby znacznie więcej zabawy niż w przypadku kwarcowego ;) Jak widać, te kwarcowe mechanizmy nie dają zbyt dużych możliwości dalszej dekonstrukcji.

Mam też kilka wadliwych modeli z ali i to w automacie. Jak bede miał nieco więcej czasu, to rozbiorę na części i porobię kilka dokumentów na to forum 😉.  Myślałem też, żeby kupić jakiś lepszy mechanizn luzem i wrzucić w takiego chińczyka. Ciekawe jak by to pracowało 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mikołaj Obrębski wyznaczył kilka celi do osiągnięcia, kilka ciekawych modeli do zdobycia i sprawdzenia.

A u mnie dzisiaj cały dzień w śniegu i mrozie Shshd.

 

fcccbec9a739d1ef.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu Shshd wcale nie wygląda jak zegarek za <20 PLN, a nawet prawie wygląda fajnie. No i po dwóch tygodniach wciąż działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zimy też mu się należy. Shshd w zimowej scenerii. Nadal działa.

 

659a888d268ab959.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.