Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TimeWaitsForNoOne

najtańszy wyrób zegarkopodobny

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zamówiony u aliego za, jak na razie , rekordową kwotę ale postaram się zejść jeszcze niżej może uda się utrafić. Ten zawodnik chyba aspiruje tu do podium. Więcej opowiem jak przypłynie czy przyleci ale jak to przy chińczykach może trochę potrwać.

ali1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Soki modna moda męska"... Ale widzę tu jeden problem: żeby zagościć na podium, powinien jeszcze być brzydki jak krowi placek. A ten przynajmniej z daleka wygląda poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Seiko zasygnalizowało konieczność zmiany baterii i trafiło do zegarmistrza, więc na szybko, ze skrytki w aucie wyciągnąłem Shshd. Nadal działa, nadal punktualny, zawsze gotowy ;)

 

c737efdbe42134e2med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony głównie przez to, że nastawiłem się na dodatkowe opłaty kilkukrotnie przewyższające kwotę którą za niego zapłaciłem. Na szczęście poczta nie pobrała nic przy dostarczeniu (podobno miało być od lipca 8,50zł) w aplikacji przy śledzeniu przesyłki kilka dni był clony więc na tą opłatę też liczyłem. W każdym razie jest:
Szybka recenzja:
Na pierwsze podniesienie oczywiście bardzo lekki wydawać by się mogło - delikatny. Uszy wg mnie za bardzo wystają przez co nie przylega fajnie do ręki za to pasek wygodny chociaż musiałem zapiąć na ostatni otwór. Świeci jak fluorescencyjne zabawki na początku mocno jeszcze nie sprawdziłem jak długo lecz na pewno nierównomiernie. Przy ustawianiu godziny wskazówka minutowa "spada" i ustawia się na godzinie 6 trzeba szybko wcisnąć koronkę żeby złapać odpowiednią godzinę. Wygląda chyba całkiem nieźle za tą cenę można nawet dla samego paska.

IMG20210906112249.jpg

IMG20210906113107.jpg

IMG20210906113316.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, ciekawy i dobrze zadrukowany cyferblat. Wskazówki trochę za cienkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczek na pocztówkę z Chin za granicę kosztuje, jak wynika z pobieżnego researchu, 4,50 juana, czyli według obecnego kursu, 2,66 PLN.

Chiński zegarek kupiony przez @Szymon G wraz z dostawą do Polski kosztował 2,97 PLN.

Przecież to wbrew wszelkim zasadom ekonomii i zdrowego rozsądku. Nie zdziwię się, jeśli tak funkcjonująca gospodarka kiedyś z wielkim hukiem runie (i prawdę mówiąc, wcale się z tego powodu nie zmartwię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pokazuje 7 dzień miesiąca? Na szczęście? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze pokazuje 7 dzień miesiąca? Na szczęście?
Ja źle na początku ustawiłem, przeskoczyła data o 1 dzień do przodu ale o dziwo zmienia prawidłowo

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datownik w zegarku za tę cenę! A już myślałem, że to tylko „element ozdobny”...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zamówiłem „klasycznego chińczyka” za „rozsądne pieniądze”. Przyszedł i leżał od tego czasu w szufladzie.
Prawdziwy luksus z metalową (czytaj blaszaną) bransoletą, bogato zdobioną tarczą z nakładanymi indeksami i z „powłoką PVD” (z farby olejnej)

Na zdjęciach wygląda to tak:

2e741675bb66f155e268ade3cf5fe52e.jpg

f400ae99aea43b2d097832c64f62f17e.jpg

a1012b07120c5a9ad15c99b208214b75.jpg

3b95ab01d322b4372c93aa4ef047b465.jpg

86c151034905f03fad3bdf971d17a532.jpg

Nie podjąłem się regulacji bransolety. Zresztą i tak z powodu farby i tak lepiła mi się do dłoni. Farba nałożona metodą natryskową przez ucznia szkoły zawodowej w pierwszym dniu praktyk.
Za to sama koperta polakierowana czymś dużo lepszym. Do dzisiaj żadne szkiełko z indeksów nie odpadło. Motyw smoka też się trzyma.
Zegarek wrzuciłem na kilka pasków, ale długie uszy nie pozwalały uzyskać sensownego efektu:

2c47a361b8f419f18aa78d6c9e0ae1fd.jpg

0434c6a62ee440b290d367c43154ca3f.jpg

41040916e82361513accba57b6379ac6.jpg

W końcu przypomniałem sobie o grubaśnym pasku z Ali. Co prawda kolorystycznie się nie zgrywa z zegarkiem, ale już pod względem rozmiaru i grubości jest już dużo lepiej. No i sam pasek jest podobnej jakości jak zegarek.

cd7f07ff9be3e2e19de1d61ab8aefe2f.jpg

a8bac00d89015524035a3e8ee03bf445.jpg

54d196a8102afd1ea7cbc579a95a1a79.jpg

41a2d6ffe8cdc9fb9b7a8fe798ac8dfa.jpg

Zegarek od kilku tygodni działa i wydaje się być punktualny. Kosztował coś koło 7 USD.
Żona jak go zobaczyła to pierwsze jej pytanie brzmiał mniej więcej tak: „Czy ty naprawdę zamierzasz gdzieś to założyć?”. Właśnie założyłem. I nikt nie powie, że to kopia Rolka, Omegi albo innego IWC. Oryginalny chiński design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bogaty.jpg

ja ostatnio z tym chciałem iść na wesele, ale mi żona zabroniła.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspaniały sikor, wspaniały. pierwowzór kosztuje jakieś 400 tysięcy dolarów, to kupiłem w Chinach, trochę taniej


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kryształki są z plastiku czy cuś?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, raczej jakieś szkiełka, bo się jednak błyszczą porządnie.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smok jest rasowy, gratuluję zabawy, dobry na poprawienie humoru i uśmiech. Można zakładać do oglądani filmów kung-fu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam do tematu z nowym nabytkiem :D 
Od razu mały konkurs z jednym pytaniem:
Ile musiałem zapłacić za ten oryginalny chiński wyrób?
(nie mam pojęcia czy nawiązuje mniej lub bardziej do innego zegarka)

mech3.thumb.jpg.553b600660a256817581817db00c7b94.jpgmech4.thumb.jpg.2d2b1e0492bce0c9d92ed9e402ca4120.jpg

mech5.thumb.jpg.dcd40cde080dea0cd34ff099220bdbce.jpg

mech14.thumb.jpg.0895b28b18c57b140f64d19514dd0480.jpgmech15.thumb.jpg.bb7c38b7349bae7b2ee742f07a1ba2ed.jpgmech16.thumb.jpg.eff2c94f7facc24b80c20d670539ab7c.jpg  

 

Krótki opis produktu:
Jak wygląda widać - czy może się podobać trudno stwierdzić, na żywo nieco lepiej niż na zdjęciach ale szału niema, lecz nie o to w tym wątku chodzi.
Bransoleta z blaszek - jak uda mi się zwęzić napiszę może o niej więcej na razie jest i czeka a założyłem pseudo skórzany pasek. Farba na zegarku i bransolecie nie wygląda jakby chciała się tam dłużej utrzymać, myślę, że kilka czy kilkanaście dni noszenia dałoby jej radę. W bransolecie na plus zapięcie na zatrzask i dodatkowe zabezpieczenie oraz mikro-regulacja. Sam zegarek sprawuje się nieźle po nakręceniu działa ponad dobę - weekendu w szufladzie nie przetrzymał ale 24h na pewno daje radę. Dziś testuję czy na ręce dostatecznie się nakręci żeby po pracy odłożony do szuflady wytrzymał do jutra. Nakręcanie koronką niezwykle niewygodne zrobienie 20 obrotów już na początku mnie zniechęciło ale po potrząśnięciu ruszył i fajnie działa. Częstotliwość chodu "na ucho" na pewno mniejsza niż 28800. Zmiana daty działa. Przez tydzień ma 3 minuty do przodu - szybki jest :D dla porównania STP1-11 w tym samym czasie 2 minuty na plusie. 
 

 

mech2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten bezel, on czymś jest obłożony czy jak? Czarne diamenty?
Nie, to tylko taki kształt. Obrotowy też nie jest.

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Jak go dzisiaj zobaczyłem w innym wątku, to sobie pomyślałem, że powinien tutaj trafić emoji23.png. No i trafił.

Pierwszy post zamieszczony był właśnie tutaj, z opisem i większą ilością zdjęć. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.