Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gałczi

Zegarek na 60-tkę do 15k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukujemy z rodziną zegarka dla teścia na 60-te urodziny. Budżet to do około 15k zł. 

Teraz na co dzień nosi Alpina Startimer Classic. Bardzo prosty zegarek z czystą tarczą na skórzanym pasku. Bardzo mu pasuje. Teraz chcielibyśmy kupić coś pasującego do "starszego pana", ale w innym stylu. Stawiałbym na bransoletę. Najbardziej przeglądane przez nas były marki: Breitling, Zenith, Omega, Tag Heuer, IWC (również oferty z forum). 

Oczywiście nówka byłaby najlepszym wyborem, ale używkę w stanie idealnym (wyglądającą jak nowa z kompletem pudełek i papierów) też bierzemy pod uwagę.

Proszę o pomoc i propozycje modeli! Najlepiej z polskiej dystrybucji. Proszę nie podawać propozycji w stylu - Longines za 6k świetny model. Nie ujmując marce - chcemy coś z wyższej półki co zrobi na nim wrażenie "WOW".

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To może Onega De Ville? Albo marka, której nie wskazałeś, a w mojej ocenie ma to "coś", czyli Cartier z modelami Tank i Santos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega De Ville to fajna propozycja. Dobra i znana marka, nie za duży i może być odpowiednio "dziadkowy", a ma pazur. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś, kto nie zna się na zegarkach, GS to Seiko, więc lepiej wyglądać będzie Omega, czy iwc. Plus przy Seiko WOW nie będzie... 

Ponegocjuj tutaj: 

 

Zapłać kilka stówek za SPA, by nie było rysek, i jubilat będzie zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega De Ville kompletnie nietrafiony. Jest zbyt zwykły. Zegarek ma być typu „kozak”. Najlepiej 44-45mm. Zle mnie zrozumieliście jak napisałem „dla starszego pana”. Chodzi o to, żeby nie proponować za bardzo odjechanych zegarkow typu Panerai. Poza tym teściu jest mega luzakiem i raczej garnitur tylko na wesele:) dlatego cartier odpada. Cos jak Moonwatch juz jest coraz cieplej. Ten IWC z forum jest prawie idealny. Juz na niego zerkalismy:) i tak jak napisał szuwi: dla niego Grand Seiko to Seiko :) szukamy dalej zegarka EDC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai odjechany? Looknijcie na referencje w ramach modelu Radiomir. Kłopot moze być z budżetem, ale dobrze wykonane, czytelne i z historią. Jak w nadgarstku jest +17,5 cm, to ja bym poważnie rozważył. A IWC kolegi @Ulotny to klasyka w rozsądnym rozmiarze z relatywnie łatwo i tanio serwisowalnym werkiem. 

16 minut temu, andrzejp1242 napisał:

GS był z przymrużeniem oka tak jakoś mi ta 60-tka wpadła.

Ale ten jak najbardziej na serio.

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/40844_Ball_Engineer_Manufacture_Marvelight_Automatic_COSC_Chronometer_NM2128C-S1C-BE

Ball robi świetne zegarki (sam mam jednego, choć nie ten model), ale WOW tu też nie będzie... choć w proponowanym przeze mnie pamie chyba też będzie raczej małe...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
2 godziny temu, Gałczi napisał:

Omega De Ville kompletnie nietrafiony. Jest zbyt zwykły. Zegarek ma być typu „kozak”. Najlepiej 44-45mm. Zle mnie zrozumieliście jak napisałem „dla starszego pana”. Chodzi o to, żeby nie proponować za bardzo odjechanych zegarkow typu Panerai. Poza tym teściu jest mega luzakiem i raczej garnitur tylko na wesele:) dlatego cartier odpada. Cos jak Moonwatch juz jest coraz cieplej. Ten IWC z forum jest prawie idealny. Juz na niego zerkalismy:) i tak jak napisał szuwi: dla niego Grand Seiko to Seiko :) szukamy dalej zegarka EDC!

 

To może Perrelet z modelem Turbine Diver 😉

A1066-3.jpg

p-t-diver.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ball już był co prawda proponowany, ale tym razem coś bardziej odjechanego, czyli Engineer Hydrocarbon AeroGMT II Chronometer 😁

DG2018C-S5C-BE_web.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, andrzejp1242 napisał:

GS był z przymrużeniem oka tak jakoś mi ta 60-tka wpadła.

Ale ten jak najbardziej na serio.

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/40844_Ball_Engineer_Manufacture_Marvelight_Automatic_COSC_Chronometer_NM2128C-S1C-BE

Kompletny brak efektu wow. Firmy pewnie nie zna. Odpada.

4 godziny temu, szuwi napisał:

Panerai odjechany? Looknijcie na referencje w ramach modelu Radiomir. Kłopot moze być z budżetem, ale dobrze wykonane, czytelne i z historią. Jak w nadgarstku jest +17,5 cm, to ja bym poważnie rozważył. A IWC kolegi @Ulotny to klasyka w rozsądnym rozmiarze z relatywnie łatwo i tanio serwisowalnym werkiem. 

Ball robi świetne zegarki (sam mam jednego, choć nie ten model), ale WOW tu też nie będzie... choć w proponowanym przeze mnie pamie chyba też będzie raczej małe...;-)

Panerai to dla siebie na pewno bym brał. W przypadku teścia raczej odpada. Marka też może być nieznajoma.

3 godziny temu, tropik79 napisał:

A coś ze stajni Tudora?
Na przykład niebieski Heritage Chrono, do znalezienia za tyle nowy. 

 

tudor_chrono_blue_6ae5e286a2_700.jpg

ten Tudor piękny. Może nawet kojarzy markę:)

3 godziny temu, fidelio napisał:

 

To może Perrelet z modelem Turbine Diver 😉

A1066-3.jpg

p-t-diver.jpg

Ten już zbyt odjechany;)

2 godziny temu, fidelio napisał:

Ball już był co prawda proponowany, ale tym razem coś bardziej odjechanego, czyli Engineer Hydrocarbon AeroGMT II Chronometer 😁

 

DG2018C-S5C-BE_web.jpg

Chyba za bardzo odjechany i marka raczej nieznana dla chłopa;)

 

Zależy nam bardzo, aby znał markę. Nie ucieszy się tak z Grand Seiko czy Balla jak pierwszy raz na oczy będzie widział te marki. Nie w tym rzecz, aby wytłumaczyć mu historię marki i mówić, że to renomowana firma z historią. Ma dostać Omegę, Zenitha, Breitlinga, IWC, Tag Heuer, czy Pateka lub Rolexa ;) Te firmy wg mojej wiedzy zna. Samo pudełko ma spowodować szeroki uśmiech na twarzy. To ma być jakaś bardzo rozpoznawana marka i kojarzona z drogimi zegarkami, która wywoła szok na twarzy:) Nie myślcie, że jakoś materialistycznie i szpanersko do tego podchodzimy, ale dla gościa w tym wieku, który zajmuje się różnego rodzaju biznesami jednak fakt, że marka jest szeroko rozpoznawana to wielki plus :) 

Na razie wygrywa IWC Mark, Omega Moonwatch i Tudor Heritage (choć nie wiem, czy kojarzy markę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak, na pewno na widok Moonwatcha, z jego wskazówkami wyglądającymi na plastikowe, będzie efekt WOW 🤭 I piszę to jako wielki miłośnik tego zegarka 😉  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego? Mam też bransoletę w zestawie :)

1e6413b2229de644592329e3edfb82e7.jpg

Albo to

8b75d4e96fde1161f29d5c323a78e5fa.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Ulotny napisał:

A może coś takiego? Mam też bransoletę w zestawie :)

1e6413b2229de644592329e3edfb82e7.jpg

Albo to

8b75d4e96fde1161f29d5c323a78e5fa.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zaciekawiłeś mnie. To juz jest cos. Obawiam sie tylko kolorystyki IWC i rozmiarów, bo celujemy w takie 44-45. Jakie sa tutaj? Rozumiem, ze masz je na sprzedaż? Priv jeśli mozna;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Gałczi napisał:

Zaciekawiłeś mnie. To juz jest cos. Obawiam sie tylko kolorystyki IWC i rozmiarów, bo celujemy w takie 44-45. Jakie sa tutaj? Rozumiem, ze masz je na sprzedaż? Priv jeśli mozna;)

Ten Aquatimer bardzo fajny a i słuszny rozmiar 44mm, ale tutaj będziesz miał problem z egzemplarzem nowym lub prawie nowym bo to starsza referencja produkowana do 2011 roku. Referencja IW3568. 

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki Radiomir od kol. [mention=94269]Genovese_[/mention]
 
To jest świetna propozycja.
Założyciel wątku chyba ją pominął.
Czy będzie wiedział co to Panerai?

I taka dygresja (nie żadne czepialstwo) Patka (nie Pateka) życzę mu na kolejne urodziny, niekoniecznie okrągłe

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lort napisał:

To jest świetna propozycja.
Założyciel wątku chyba ją pominął.
Czy będzie wiedział co to Panerai?

I taka dygresja (nie żadne czepialstwo) Patka (nie Pateka) życzę mu na kolejne urodziny, niekoniecznie okrągłe emoji846.png

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Nie pominąłem. Przepiękny zegarek, ale nieco poza budżetem i raczej nie pozna firmy:)

Dygresja słuszna, źle odmienilem nazwisko zapominając, ze to nazwisko 👍🏻

Jak ktoś ma jeszcze jakies propozycje to prosze pisać. Chcemy miec szerszy wachlarz do przemyśleń:) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TH Monaco 

Zegarek znany, lubiany i kultowy. 

Do zegarka dodajemy blu-ray z filmem Le Mans z 1971 i mamy genialny present :)

spacer.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, evilym napisał:

TH Monaco 

Zegarek znany, lubiany i kultowy. 

Do zegarka dodajemy blu-ray z filmem Le Mans z 1971 i mamy genialny present :)

 

Super! Ja do zestawu dorzuciłbym jeszcze wszystkie sezony Breaking Bad 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TH Monaco 
Zegarek znany, lubiany i kultowy. 
Do zegarka dodajemy blu-ray z filmem Le Mans z 1971 i mamy genialny present
d504311fa5762afc910e75c789e24f9e.jpg&key=ade6158867a476592ea59366f99f9acdcaa3eef4f989376110d311981bddf6f4
Nie będzie w budżecie.
Sam model kultowy i są jeszcse te z roku 2019 50th Anniversary

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lort napisał:

Nie będzie w budżecie.

OP moglby poczuć się urażony gdyby nie padło kilka propozycji ponad budżet :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.