Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Czimi

Jaki czasomierz kupić jako swój pierwszy

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki masz budżet i oczekiwania?

Kwarc czy automat? Bardziej pod garnitur czy możliwie jak najbardziej uniwersalny? Bo pamiętaj, że to Twój pierwszy zegarek (na razie:D).

 

Ta Adriatica nie jest złym wyborem, ale MZ do 1000zł na przykład jest jeszcze sporo innych propozycji wartych uwagi, więc moglibyśmy zawsze coś ciekawego wynaleźć. Chyba, że ten model to dokładnie to, co Ci się podoba, styl itp., to myślę, że tragedii żadnej nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrezygnował z niego ze względu na słabą wodoszczelność.

Z 3 barami nie czułbym się zbyt komfortowo. 😛

Mineralne szkiełko Ci się stosunkowo szybko porysuje i zegarek straci na atrakcyjności, a jest dość ładny. Za 600 złotych spokojnie można dostać coś z szafirem.

Ogólnie marka znana i szanowana od lat, zrzesza wielu zadowolonych klientów. Zegarek dobrej jakości.

Jeśli nie przeszkadzają Ci dwa powyższe zastrzeżenia to bierz śmiało. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriatica A8243.5223QF jest bardzo dobrym wyborem jeśli chodzi o zegarek elegancki. Jeśli zwykłeś chodzić ubrany w garnitur - bierz go: mineralne szkiełko i wodoszczelność nie mają znaczenia, gdy chodzisz w garniaku.

 

Natomiast na tytułowe pytanie - "Jaki czasomierz kupić jako swój pierwszy?" - najlepszą odpowiedzią wydaje się być: Seiko 5.

Seiko 5 to linia bardzo różnorodnych, rozsądnie wycenionych i niezawodnych zegarków. Jak wygooglujesz "Seiko 5" na pewno znajdziesz model, który Ci się spodoba.  A jak znajdziesz, to pokaż swój wybór tutaj - na pewno dostaniesz podpowiedź, gdzie znaleźć go taniej albo gdzie znaleźć coś lepszego :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Petru23
      Zegarek Adriatica 1046.515.3 Tytanowy w stanie jak nowy z kompletem wyposażenia (pudełko, dokumentacja podbita, poduszeczka).
       
      Cena 200zł
      Wysyłka PP. DPD, Paczkomat
      Odbiór osobisty w Kielcach
      Mogę dowieźć do Warszawy przy przedpłacie
      Płatność blik, przelew, gotówka przy odbiorze własnym.
      Kontakt PW
       
      zegarek kupiłem z portalu aukcyjnego kilka dni temu, jednak bransoleta okazała się na mnie za ciasna. Brakuje ogniwa, sprzedający nic o tym nie wiedział. Historia jest nieznana, jest pieczątka z 2008 roku z salonu z Leszna. Nie mam pewności, czy numeracja się zgadza ale model po zdjęciach w sieci tak (albo nie widzę różnicy, zweryfikujcie proszę sami). Sprzedawca twierdzi, że wymienił baterię.
      Trafia w indeksy sekundnikiem w zakresie 7-12h
       
       
      Stan zegarka wg regulaminu dobry (7/10) ze względu na brak jednego ogniwa bransolety. Tak to posiada kilka drobnych przetarć od przekładania czy przymierzania, na deklu i zapieciu. Widoczne na zdjecich. Więcej nie widzę ale wzrok nie jest jakiś wybitny. Stan dałbym 9/10 gdyby nie ferelne ogniwo.
      Obwód mojego nadgarstka to prawie 19cm, szerokość ok 5,5-6cm. 
       
       
      37mm szerokość
      7mm grubość 
      Tytanowa bransoleta bez jednego ogniwa, max 18-18,5cm nadgarstek.
      Szafirowe szkło
      5ATM
      Biała tarcza (żona mówi, że lekka perła)
      Indeksy liniowe oraz rzymskie (przy krawędzi tarczy)
      Datownik
       
       
       
       













    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
    • Przez lucifer455
      Dzień dobry chciałbym kupić swojego pierwszego G-shocka i mam pewien dylemat. Będzie to mój pierwszy zegarek a budżet mam w granicach 600zł i chciałbym spytać o opinie na temat tych modeli.  
      CASIO G-SHOCK GA-2000SU-2AER
      GBA-800UC-2AER
      GA-100B-4AER
      Drugą sprawą jest sklep bądź sprzedawca, którego byście polecali do takiego zakupu. Przeglądałem oferty na stronach aukcyjnych, ale domyślam się, że większość to jakieś podroby.
    • Przez Nicrame
      Dzień dobry.
      Posiadam od niedawna zegarek Adriatica A8276.2163A. wszystko działa fajnie, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie z czasem zauważyłem, że na tarczy  miejscu gdzie znajduje się godzina szósta zamiast rzymskiej VI znajduje się IV (nie jest do góry nogami). Pomyślałem, że albo błąd egzemplarza, albo może podróbka, Załączam foto.

      Okazuje się jednak, że odwiedziłem kilka sklepów i wszystkie modele serii mają tak samo. Także na stronie producenta, oraz polskiego dystrybutora (zrzuty w załącznikach) jest tak samo. Na meila w tej sprawie na oficjalny adres (po angielsku) nikt mi nie odpisał. Wysłałem też zapytanie 17.12.2019 na facebook na Adriatica Polska i zero odpowiedzi. Wiadomość wysłana formularzem na stronie producenta (wersja pl strony i zapytanie) też zero reakcji. Dzisiaj wysłałem kolejne zapytanie formularzem na stronie polskiego dystrybutora.
      Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to ugryźć? Czy to może faktycznie jakiś designerski popis, czy zwykły błąd?
       






    • Przez thefabulous23
      Witam,
      jako kompletny laik niezaznajomiony ze światem zegarków pomyślałem że warto byłoby spytać o opinię ludzi którzy mają o tym dużo większą wiedzę niż ja kiedykolwiek będę miał.
      Celuję w zakup swojego pierwszego zegarka kieszonkowego, najchętniej zamknąłbym budżet w granicach do 300 zł, oczywiście najlepiej znaleźć to optimum cena-jakość i jeśli udałoby się mniej to byłoby wspaniale. Przeszukując ogłoszenia w internecie trafiłem na kilka które mnie zainteresowały:
       
      https://allegro.pl/oferta/molnija-jak-nowa-8752581059
       
      https://allegro.pl/oferta/molnija-kolekcjonerska-nos-pudelko-papiery-8764273108
       
      https://allegro.pl/oferta/molnija-kieszonkowa-3602-mysliwska-18-rubis-7741517968
       
      I teraz pytanie - czy którykolwiek z tych trzech ma jakąkolwiek rację bytu czy tak bardzo widoczny jest mój laicyzm? A w takim wypadku czy może któryś z Was mógłby mnie naprowadzić na jakieś bardziej sensowne? Oczywiście mam pojęcie że 300 zł to nie jest duży budżet na zegarek, ale jednak mam nadzieję że coś co po tygodniu mi nie padnie można byłoby znaleźć

      Z góry dzięki za pomoc i liczę na Was, drodzy koledzy eksperci
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.