Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jankos85

Zegarek w militarnym stylu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zwracam się z prośbą o pomoc w zakupie zegarka. Marzy mi się pilot lub coś militarnego. Mam do wydania niestety tylko 500zł.  Podoba mi się Timex T49939. Już bym go kupił ale na kilku stronach są różne informacje na jego temat. Chodzi o materiał jego koperty. Niektóre sklepy podają że to stal. Inne że mosiądz. 

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/t49939 mosiądz

https://www.zegarek.net/zegarki/timex/zegarek_timex_t49939.html stal 

Nie chciałbym aby zegarek po roku noszenia zaczął mi się wycierać na krawędziach tak jak miało to miejsce w moim starym Casio. Stalowa koperta to dla mnie synonim solidności. Zwracam się do was. Może ktoś posiada taki zegarek i może powiedzieć coś więcej na jego temat. Jestem otwarty na inne propozycje. Chrono nie jest mi potrzebne. Podoba mi się też ten citizen

https://m.ceneo.pl/56168199;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&gclid=Cj0KCQiAhZT9BRDmARIsAN2E-J31eq8GJkXFtz-X4tXSwklcWSAe9HgpWIKZmRvkpPT1OvtYZG2YQd0aAtZ8EALw_wcB ale nie chcę Eco Drive tylko klasyczny zegarek na baterie ponieważ mam inne zegarki i boję się że ten po jakimś czasie gdy trafi do szuflady na dłużej może się rozładowac i uszkodzić. 

 Jeśli ktoś doczytał do końca to podsumowując chciałbym :

militarny/pilot

Średnica ok 42mm

Quartz na baterie

Bransoleta lub pasek

Stalowa koperta

Cena 500zł max.

Liczę na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ma być quartz, ale w budżecie możesz mieć seiko 5 military. Automat, więc może sobie spokojnie leżeć w szufladzie i czekać na swoją kolej:) Bardzo wielu ludzi ciepło się wypowiada o tych zegarkach.

https://www.creationwatches.com/products/seiko-mens-208/seiko-5-military-automatic-nylon-strap-snk807k2-mens-watch-1712.html

Z opłatami powinno być w budżecie.

 

Właśnie doczytałem, że ma być 42mm. Moja propozycja za mała, tylko 37 mm.

Edytowane przez Laponek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Zwracam się z prośbą o pomoc w zakupie zegarka. Marzy mi się pilot lub coś militarnego. Mam do wydania niestety tylko 500zł.  Podoba mi się Timex T49939. Już bym go kupił ale na kilku stronach są różne informacje na jego temat. Chodzi o materiał jego koperty. Niektóre sklepy podają że to stal. Inne że mosiądz. 
https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/t49939 mosiądz
https://www.zegarek.net/zegarki/timex/zegarek_timex_t49939.html stal 
Nie chciałbym aby zegarek po roku noszenia zaczął mi się wycierać na krawędziach tak jak miało to miejsce w moim starym Casio. Stalowa koperta to dla mnie synonim solidności. Zwracam się do was. Może ktoś posiada taki zegarek i może powiedzieć coś więcej na jego temat. Jestem otwarty na inne propozycje. Chrono nie jest mi potrzebne. Podoba mi się też ten citizen
https://m.ceneo.pl/56168199;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&gclid=Cj0KCQiAhZT9BRDmARIsAN2E-J31eq8GJkXFtz-X4tXSwklcWSAe9HgpWIKZmRvkpPT1OvtYZG2YQd0aAtZ8EALw_wcB ale nie chcę Eco Drive tylko klasyczny zegarek na baterie ponieważ mam inne zegarki i boję się że ten po jakimś czasie gdy trafi do szuflady na dłużej może się rozładowac i uszkodzić. 
 Jeśli ktoś doczytał do końca to podsumowując chciałbym :
militarny/pilot
Średnica ok 42mm
Quartz na baterie
Bransoleta lub pasek
Stalowa koperta
Cena 500zł max.
Liczę na waszą pomoc.
O Citizena z Eco się nie bój. Jak się rozładuje to go ponownie naładujesz. To niezawodne mechanizmy. Timex też nie jest złą propozycją, natomiast Citek będzie lepiej wykonany. A może coś od Casio. Polecam Orienta Defendera. Jest w kilku wersjach kolorystycznych. Do tego automat. Niestety trochę ponad budżet.
Tańszą wersją będzie pilot od Orient-Aviator
https://www.zegart.pl/orient-aviator-fung2004f0?gclid=Cj0KCQiAhZT9BRDmARIsAN2E-J3njY1y8_YqkVDwYII5EAoGMv2MNpXYFc81LueieqSqOcdRC8vnFf8aApkNEALw_wcB229d98f541eb555c3f99d43c10f5d80a.jpg&key=8449e181dac1e40c9783fd7544a7bbd23ebbf358b726ae3accbec68b6f17f084

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


ac3db4cdd0111a64a5410dfa80156fce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient to bardzo dobra propozycja. A jeżeli nie, to może coś od Avi-8. Militarnie i lotniczo.

 

obraz.thumb.png.e5288e02a3564db5e4b02d77d366a4f5.png

 

Albo

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie propozycje.

Szkoda że to Seiko jest takie małe, poza tym jest bezkonkurencyjne.

Zegarek zza wielkiego muru... Ładnie wygląda, ta luma miodzio ale ja nie chcę nic od chińskich sprzedawców.

Ten kwarcowy orient przypadł mi do gustu. Wygląda naprawdę rasowo. Są też wersje na bransolecie i w stali bez pvd. W tej chwili wygrywa:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, jankos85 napisał:

Szkoda że to Seiko jest takie małe, poza tym jest bezkonkurencyjne.

 

To Seiko jest robione w dwóch rozmiarach. Oprócz 37mm jest też prawie identyczna wersja 42mm. Do tego jest kilka kolorów tarczy do wyboru (niebieska, czarna, zielona, kremowa).

Tylko to nie jest kwarc, tylko mechaniczny automat. Prosty i niezawodny.

 

https://www.creationwatches.com/products/seiko-mens-208/seiko-5-sports-automatic-nato-strap-snzg11k1-nato4-mens-watch-13917.html

 

 

obraz.png.bbb0bda39276ad536a47b390a754385c.png

 

obraz.png.57c2d74ec68558ff19907905bdf81c2e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

To Seiko jest robione w dwóch rozmiarach. Oprócz 37mm jest też prawie identyczna wersja 42mm. Do tego jest kilka kolorów tarczy do wyboru (niebieska, czarna, zielona, kremowa).

Tylko to nie jest kwarc, tylko mechaniczny automat. Prosty i niezawodny.

 

https://www.creationwatches.com/products/seiko-mens-208/seiko-5-sports-automatic-nato-strap-snzg11k1-nato4-mens-watch-13917.html

 

 

obraz.png.bbb0bda39276ad536a47b390a754385c.png

 

obraz.png.57c2d74ec68558ff19907905bdf81c2e.png

Nawet nie wiedziałem, że jest większa wersja. Całe życie człowiek się uczy:). Trochę ponad budżet, ale chyba warto poczekać i dozbierać i mieć coś naprawdę fajnego. Ja bym celował w zielonego, będziesz mieć wtedy fajnego field watcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jankos85 daj znać jak już kupisz i pochwal się na forum zdjęciami.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dziś przyszedł zakup. Wybrałem Orienta. Bardzo mi się spodobał na zdjęciach.Oglądałem recenzje wersji automatycznej na YouTube. Na żywo jest bardzo słabo. Orient flight quartz i automat to dwie zupełnie różne ligi. Nie przeszkadza mi różne WR 100m vs 50m. Bransoleta z pełnych ogniw vs. zwijane blaszki ale tarcza to już jest dramat. Automat ma błyszcząca ze srebrnym ringiem. Do tego super luma na wskazówkach i indeksach. Tarcza mojego to wydrukowany kawałek papieru. Luma  mażnieta tylko na wskazowkach. Wiem że za 440zł (cena z metki) nie można oczekiwać cudów ale dla porównania zamieszczam casio edifice za 260 zł. Tarcza pełna detali, luma słaba ale jest wszędzie. Bransoleta z pełnych ogniw. No da się! Orient przy edifice wygląda jak Casio MTP za 99zł. 

Także Orient wraca do pudełka i czeka na kuriera a ja szukam dalej.

 

 

IMG_20201110_192236.jpg

IMG_20201110_193411.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz te Citizeny.  Oba nosiłem... a właściwie pierwszego cały czas noszę jako jednego z moich ulubionych.

 

Co do akurat tego Orienta masz rację - na żywo wygląda dużo gorzej niż na fotkach - a Citki moim zdaniem wręcz przeciwnie.

 

1) BM7390-14E

jest też wersja z zieloną tarczą - małym minusem jest luma tylko na wskazówkach

 

Citizen BM7390-14E Eco-Drive Fabric Bracelet Men's Watch 42mm | eBay

 

2) AW5000-24E

 

Jest też wersja z niebieską tarczą - tutaj luma na wskazówkach i na indeksach na godzinie 3, 6. 9 i 12.

 

Citizen Aw5000-24e Eco-drive Sports Men's 43mm 10 ATM for sale online | eBay

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2020 o 21:04, jankos85 napisał:

Orient flight quartz i automat to dwie zupełnie różne ligi.

 

To, że niemal każdy Forumowicz ma Bambino albo Raya to oczywiste. Jestem jednak ciekawy, ilu ma kwarcowego Orienta.

 

W dniu 6.11.2020 o 10:21, jankos85 napisał:

Podoba mi się Timex T49939. Już bym go kupił ale na kilku stronach są różne informacje na jego temat. Chodzi o materiał jego koperty. Niektóre sklepy podają że to stal. Inne że mosiądz. 

...

Nie chciałbym aby zegarek po roku noszenia zaczął mi się wycierać na krawędziach tak jak miało to miejsce w moim starym Casio.

 

To nie ma znaczenia, bo i tak tutaj jest czarna powłoka PVD. Jak Ci się podoba - to bierz :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "duty free" są fajne militarne Citizeny. Może coś wpadnie w oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie. Dziękuję za wszystkie propozycje w temacie. Przyjrzałem im się dokładnie i wybrałem ...coś innego. Moje Casio Edifice było o niebo lepsze od tego konkretnego Orienta więc czemu nie kupić kolejnego Edifice. Wybór bardzo mnie usatysfakcjonował. Konkretny zegarek na solidnej bransolecie. Nakładane indeksy które nawet troche świecą. Może nie jest to taki typowy pilot ale przypadł mi do gustu. 

Ps. Wspominaliśmy o Orientach Automatach. Zamieszczam zdjęcie moich okazów. Są to bardzo solidne, reprezentacyjne czasomierze. Big mako mam od pięciu lat. Wygląda jak milion dolarów. Rusza od pierwszego machnięcia. Cinkciarz  nawet nie wiem jak długo jest w rodzinie ale pamiętam że ostatni raz był na serwisie w 1997 roku. U lokalnego zegarmistrza zapłaciłem 50 zł. W cenie był ten obrotowy pierścień do odczytu daty. Stary był nieaktualny a nowy kończy się w 2032 roku (przed chwilą sprawdziłem). Trzeba chwile nim pomachać ale jest na dobrym chodzie. Oba zegarki mają masę detali. Przyciągają wzrok. Czegoś takiego spodziewałem sie po pilocie. Srogo się zawiodłem.

IMG_20201120_203829.jpg

IMG_20201120_203940.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ruski rok kupuję pilota, a za każdym razem wpada diver😏

Co do zegarka- fajny wybór w tym budżecie!

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To plaga jakaś? Też mi chodzi po głowie klasyczny flieger. I żeby było ciekawiej, to w kopercie z brązu. Tylko te fajne są drogie a te tańsze nie są już takie fajne jak te drogie... więc na razie nic nie kupiłem. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jakieś pocovidowe majaki, gdyż odkąd sprzedałem chińskiego Fliegera na azjaunitasie to ciągle myślę o powrocie, a na drodze stają divery. Przed zakupem powstrzymuje mnie obecność w pudełku trytowego Trasera. No jak żyć panie premierze? 🤔😒😂

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a ja stwierdziłem, że teraz zbadam jakiegoś Parnisa, wiem, że tani ale chcę zobaczyć co to jest i tak sobie szukam, jak patrzyłem to za 500 zł są fajne modele ale ciekawe jak z jakością, myślę, że za tyle kaski to będzie cieniutko jednak muszę go obadać.. :) 

coś zara zamówię z tamtych odległych krain ...:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.