Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
WMT

Lorus vs Fossil. Niedrogi zegarek a'la Bauhaus

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy

Prośba o waszą poradę. Szukam zegarka na co dzień w stylistyce bauhausowej, czyli czytelnie, minimalistycznie ale ładnie ;).

Budżet niewielki (nieprzekraczalne 350zł). Pod uwagę biorę takiego Lorusa lub takiego Fossila.

Lorusa widziałem na żywo i jak to Lorus w tej cenie jest OK. Pasek jest paskudny wg mojego gustu, więc doliczam jego wymianę na skórzany. Mam innego Lorusa i jestem raczej zadowolony. Fossila nie widziałem. Z innych tematów na forum dowiedziałem się, że to przeciętne zegarki, ale w tej cenie jak się ma do Lorusa? Warto? Na zdjęciach Fossil podoba mi się nieco bardziej. Może ktoś z was widział go na żywo? Doliczając cenę paska do Lorusa koszt będzie podobny...

Może podrzucicie jakieś inne typy? Koniecznie w takim stylu, z białą lub szarą/srebrną tarczą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Topaz napisał:

Może coś z CASIO:

 

 

Casio spoko. Szczególnie za 118zł :) Myślałem już o nim, ale jednak i Lorus i Fossil ładniejsze IMO. 

Jak to jest z tym Fossilem? Tzn. z jakością wykonania? To samo co Lorus? Jutro sklepy zamknięte, nie będę miał jak obejrzeć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że Fossil jest bardzo dobrze wykonanym zegarkiem. Miałem dwa modele i ciężko było się do czegoś przyczepić. Natomiast co w nich siedzi? Pewnie najtańszy kwarcowy mechanizm. Co do Lorusa to jest to brand od Seiko więc mechanizmy też są od Seiko. Brałbym Lorusa. Ale bierz co Tobie się bardziej podoba.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Tu masz coś od Festiny
https://allegro.pl/oferta/orginalny-zegarek-festina-f6837-1-z-opakowaniem-7814051681?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_MD_GD_pla_bizuteria_i_zegarki(zegarki)&ev_adgr=Zegarki+m%C4%99skie&gclid=Cj0KCQiAhZT9BRDmARIsAN2E-J3KwHLUy2KymJTjuDL6qLIBtYfh6h--CGBCq0DRH7Kah_HW4wWoLvAaAj5TEALw_wcB

Trochę ponad budżet.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RagnarPL

Wiem, że Lorus jest od Seiko. Jak pisałem, widziałem go też na żywo i wygląda dość porządnie, więc w sumie wszystko się zgadza. Będę jeszcze myślał... 

 

Festina którą zaproponowałeś jest fajna - szczególnie taka promieniście szczotkowana tarcza mi się podoba. niemniej budżet rzecz święta....

 

@adrian1x 

No właśnie tego się obawiałem - "dołóż trochę i weź citizena, seiko...." ;) . Chciałbym, ale j.w. - budżet rzecz święta!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, adrian1x napisał:

Każdy się tak oszukuje😅

Ale trzeba próbować!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, WMT napisał:

No właśnie tego się obawiałem - "dołóż trochę i weź citizena, seiko...."

 

To ja z przekory pójdę w przeciwną stronę. 😉

 

Mnie się bauhaus kojarzy w pierwszym rzędzie z wzornictwem Junghansa. A skoro Junghans jest "trochę" poza zasięgiem, to w ramach poszukiwań rozważyłbym też taki wzór a'la bauhaus za nieduże pieniądze z Ali. Pewnie posłuży podobnie jak Lorus lub Fossil, a jeżeli chodzi o design to jest to rasowy bauhaus. Jeżeli marka nie jest najważniejsza, to może być całkiem ciekawy wybór. Dość często robię zakupy na Ali i moje doświadczenia są takie, że jeżeli nie kupuje się absolutnie najtańszych "superokazji", to sięgając po odrobinę droższe propozycje - można się miło zaskoczyć.

Ten produkt nie wygląda na zabawkę za 5 USD ale na przyzwoitej jakości kwarc. Oczywiście trzeba się godzić z faktem, że design jest wtórny i nosi się na ręce "Junghansa" pod chińską marką.

 

Chociaż w kategorii taniości, to Casio w promocji za stówkę z jednego z poprzednich linków i tak bije na głowę nawet tego Chińczyka.

 

obraz.png.3fb0423cabd34d935900cf24d326bd57.png

 

obraz.png.81046e0d0b1cc265d05a7372be2605d2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwocie do 200zl nie ma nic lepiej wykonanego bauhausowego jak czeski JVD. Szkiełko wypukłe, czyli takie jak ma być w tym stylu. Robi robotę. 

Płaskie w Casio, Lorusie to już nie to samo. 

 

Tarcza czarna ale na żywca się prezentuje ekstra. 

 

https://allegro.pl/oferta/zegarek-jvd-j1032-2-9872437025

 

 

Screenshot_20201106-163206.png

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile ma rację. Jak marka Cie nie robi, to bierz chińczyka. Sam mam Starkinga w automacie i szafirze za 200 pln i jestem bardzo zadowolony. A jak się rozsypie to tragedii nie będzie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za propozycje.

JVD faktycznie fajny tylko ten napis nieco za duży. Ale wybrzydzam...

O Ali w sumie nie myślałem. Jeszcze będę szukał tam. 

Dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już dokonasz wyboru to daj znać co trafiło na nadgarstek. Fotki mile widziane

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki finał historii:

Oglądam i oglądam te zegarki. Wchodzi moja Piękniejsza Połowa:

-Co robisz?

-A, zegarki oglądam, coś bym kupił... 

-Pokaż jakie.

Pokazuję. 

-Taki, taki, a może taki? Albo...

-Ten czarny najładniejszy - mówi wskazując JVD.

-Ale chciałbym z białą tarczą.

-Ale ten jest najładniejszy.

Piękniejsza Połowa wychodzi. Poszukiwania uznaję za zakończone.

The End.

 

Zegarek zakupiony. Dzięki johndeacon :)Mam nadzieję, że będzie git. 

Zdjęcia zrobię i pokażę oczywiście.

Dzięki wszystkim za zainteresowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek dotarł. Poniżej opis moich pierwszych wrażeń i kilka zdjęć.

Zegarek zapakowany był w spore (nieco brudne od kleju (?) ) pudełko. Pierwsze wrażenie zrobił dobre. Ładnie zaprojektowany, dobre proporcje, jak najbardziej w stylu bauhaus. Nie mam bezpośredniego porównania do Lorusa, którego też rozważałem, ale wydaje się, że to podobna jakość. Lekko wypukłe szkiełko robi bardzo dobrą robotę - johndeacon masz rację :). Koperta ze stali również wygląda OK. Generalnie w tej cenie można dać czwórkę z plusem.

Drugie wrażenie z kolei pozwala już dostrzec mankamenty. Pasek jest co najwyżej średni. Niby skóra, ale w dotyku miękka w pejoratywnym znaczeniu. Nie wiem do czego to porównać. Jest nieco "tekturowy" i wygląda jakby był zmięty (nie widać za bardzo tego na zdjęciach). Największy minus jednak to nieco krzywa tarcza tzn. wygląda jakby była obrócona wokół osi, względem środka, o ok. pół sekundy (tej zegarkowej czyli ok. 1stopnia i .30minut kątowych - uff ;) ). Wskazówka sekundowa nie trafia przez to w indeksy, co może nie jest jakimś problemem, ale niestety widać to też na dacie, która jest wyraźnie przesunięta względem okienka w cyferblacie. Dodatkowo między 22-24 datownik przesuwa się o połowę liczby i nie widać nic :) Pewnie można to skorygować. Kiedyś, przy okazji zapytam mojego zegarmistrza czy coś z tym da się zrobić.

Dokładności chodu nie sprawdzałem bo to nie ma sensu. Po 12 godzinach wskazuje mniej więcej tą samą godzinę co F-91W i to wystarczy :) 

Podsumowując: pisząc o plusach i minusach mam oczywiście z tyłu głowy cenę tego zegarka dlatego uważam, że można go polecić jako stylowo zaprojektowany, męski (opinia mojej Kobiety) zegarek do casualowego stroju. Jestem zadowolony. Jeszcze raz dziękuję johndeacon.

 

1_.jpg

2_.jpg

3_.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu było z datą ok (kiedyś miałem z tym, że z jasną tarczą). Ja bym robił zwrot albo reklamował. Chyba, że Ci to nie przeszkadza.

 

 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś Bauhaus do 600 z kopertą od 42mm? Znajdzie sie wogóle w tej cenie cos pokroju Junkersa , Iron Anie czy Zeppelina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, johndeacon napisał:

 Ja bym robił zwrot albo reklamował. Chyba, że Ci to nie przeszkadza.

 

Zostawiam go. Zanim zrobię zwrot czy reklamację, zanim rozpatrzą - nie chce mi się czekać, szczególnie, że nie jest to aż tak straszne. Poza tym w ciągu dnia data jest w miarę równo, a po 15-17, im bliżej 24 zaczyna być to nieco bardziej widoczne :D

 

@Kuba83

Wcześniej miałem wyższy budżet na obecny zakup i przymierzałem się do tego Iron Annie. W którymś sklepie był za 599 i z białą tarczą, ale nie mogę go znaleźć - są po 729. Nie mam pojęcia jak z jakością tych zegarków i czy warto.

Edytowane przez WMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.