Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jansando69

Pomoc dla Zegarmistrza po pożarze- pilnie potrzebna pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Podaję informację ze Zrzutki i zwracamy się z prośbą o pomoc ! Podaję link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/s4tn4z?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR15d1syPVKAmNoSTmUvtHSSdGzObwKA8tbv2271LAbIuPSlblELPxoMSLE

 

Szanowni Państwo,

w nocy z 4 na 5 listopada doszło do pożaru domu Pana Adama Szymańskiego, warszawskiego zegarmistrza, rzemieślnika z kilkudziesięcioletnim stażem. Pan Adam mieszkał w starym jednorodzinnym domku na warszawskich Bielanach przez ostatnie 70 lat. W wyniku tego tragicznego zdarzenia doszczętnie spłonął cały dom, pracownia zegarmistrzowska, budynki gospodarcze oraz absolutnie cały dobytek. Pan Adam na szczęście zdążył się ewakuować doznając powierzchownych oparzeń ale jedyne co mu pozostało to pidżama, w której spał. Spłonęły naprawiane zegarki, warsztat, narzędzia i wyposażenie pracowni, którą Pan Adam budował przez całe swoje życie.

Również jesteśmy zegarmistrzami i bardzo chcielibyśmy pomóc naszemu koledze podnieść się ze zgliszcz. Bardzo prosimy Państwa o wpłatę dowolnej, choćby niewielkiej kwoty - dla każdego z nas to będzie niewielki wysiłek a efekt końcowy może uratować człowieka w tym strasznym nieszczęściu. Chcielibyśmy uzbieraną sumą pomóc w odbudowie domu i pracowni zegarmistrzowskiej Pana Adama, dobrego człowieka, społecznika.

 

Pod poniższym linkiem, na stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy, znajdują się zdjęcia z przebiegu akcji gaśniczej oraz opis zdarzenia.

https://warszawa-straz.pl/index.php/interwencje/618-05-11-2020-pozar-budynku-jednorodzinnego-na-ul-nokturnu.

Bardzo dziękujemy i liczymy na Państwa pomoc.

Maciej Wojas, Jarosław Durski, Katarzyna Wierzbicka i Jan Szymański

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z linkiem do zrzutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalna sprawa 😕 dobrze że obyło się bez poważnego uszczerbku na zdrowiu.

 

Mam nadzieję że ubezpieczyciel szybko wypłaci kasę, aby Pan Adam mógł stanąć na nogi. 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2020 o 07:38, evilym napisał:

Fatalna sprawa 😕 dobrze że obyło się bez poważnego uszczerbku na zdrowiu.

 

Mam nadzieję że ubezpieczyciel szybko wypłaci kasę, aby Pan Adam mógł stanąć na nogi. 

 

Niestety Pana Adam nie był ubezpieczony ... wiem, wiem, ja jestem ale on nie był ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Maciej Wojas napisał:

Niestety Pana Adam nie był ubezpieczony ... wiem, wiem, ja jestem ale on nie był ...

O matko. Jakby był mogłabym inaczej pomoc... 

Straszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy już wsparli Pana Adama dokładając się do zrzutki i prosimy o więcej. Idzie nieźle ale do zaplanowanej kwoty jeszcze dużo brakuje. mamy w tej chwili ok. 13k czyli circa 7%. Pojawiają się pytania o opłatę jaką pobiera portal zrzutka.pl, WYJAŚNIAM - opłata dla zrzutka.pl JEST DOBROWOLNA, domyślnie jest wybrana jakaś wartość ale można ją odznaczyć i wówczas 100% waszych pieniędzy trafi do Pana Adama. 

 

Pan Adam powoli zaczyna porządkować pogorzelisko, staramy się wspierać go zaopatrując miedzy innymi w jedzenie, odzież, narzędzia i dobre słowo. 

 

Prosimy raz jeszcze o dokładanie się.

 

Pozdrawiam

Maciej Wojas

 

112681394_adamzegar.thumb.jpg.013829d183f305a8b2db1e0094e6559b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie smutna sprawa...

Brak słów...

 

Również się dorzuciłem... choć może w ten sposób pomogę.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem...

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa historia... wzruszające...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na liczniku zrzutki jest już ponad 26000zł, to bardzo duża kwota ale nieco zbyt skromna aby myśleć o odbudowie czegokolwiek. Dlatego proszę o udostępnianie linku do zrzutki gdzie się da. Dziekuję.

20201121_124205.jpg

Edytowane przez Maciej Wojas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.