Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Czapek Geneve

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wpadła mi taka pasówka. Wie ktoś z Was co to za mechanizm? Sygnowany jest Czapek Geneve? Jakie to mogą być lata produkcji? Warto w niego inwestować tzn. w serwis?

IMG_20201110_112255.jpg

IMG_20201110_112310.jpg

IMG_20201110_115414.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny traf, ale niestety to pasowka. Mechanizm pewnie koniec 19 lub poczatek 20 wieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SzefSzefow napisał:

Bardzo fajny traf, ale niestety to pasowka. Mechanizm pewnie koniec 19 lub poczatek 20 wieku

Tak wiem, że pasówka. Udało mi się już dowiedzieć, że mechanizm oryginalny Czapka, prawdopodobnie z okolic 1860 r. Może dobiorę jakąś fajną tarczę i kopertę od kieszonki, chyba warto zadbać o taki mechanizm. 

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił i tutaj ;)

Tak, należy o niego zadbać - trzymam kciuki za ten projekt, bo wymagać będzie dużo cierpliwości w poszukiwaniach.

Na oryginalną kopertę raczej bym nie liczył, bo pewnie była złota - bardziej trzeba dobrać coś srebrnego lub zamówić nową u jubilera/speca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fejsie już oglądaliśmy... ;) Jaka cena za mechanizm?  Szkoda, że jakiś imbecyl tak porył sygnaturę...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koprte i tarczę faktycznie nie będzie szans zdobyć. Tarcza pewnie była podobna do poniższej, więc może chociaż zbliżoną się znajdzie. Najpierw muszę go uruchomić, balans sprawny ale mechanizm zblokowany. Co do sygnatury jest faktycznie porysowana ale na zdjęciu jakoś bardziej to widać niż na żywo. 

 

10-53-33-74724f69b29358f0e276ec76df99a8b7.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie taką koperte ???

to jest raczej do kluczykowca...

Niedawno były koperty na ale do "damek' czyli raczej zblizone średnice do Twojego..

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkl1 napisał:

No chyba nie taką koperte ???

to jest raczej do kluczykowca...

Niedawno były koperty na ale do "damek' czyli raczej zblizone średnice do Twojego..

 

Pisałem o tarczy, że pewnie była podobna do tej🙂 Średnica mechanizmu ok.36,5mm.

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek widzę już na kolejnym forum.

Mechanizm wygląda dobrze, tzn jest skatowany podrapany, ale to może być prawdziwa sygnatura. 

Jeżeli tak jest to zanim ktoś będzie datował na początek 20 wieku warto wiedzieć że firma Czapek et Cie działała od 1845 roku do 1869.

Mechanizm pasuje do tych lat.

 

Zanim pokażesz na kolejnym forum dobrze byłoby zobaczyć mechanizm od strony tarczy.  Można też zmierzyć średnicę mechanizmu. Z tymi danymi będzie można powiedzieć  gdzie został wykonany.

 

Jeżeli to chwalipost to powiem że fajny.

Jeżeli na sprzedaż to podaj cenę na priv.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek pokazałem tylko na tym forum plus grupy na FB. Dlaczego? Dlatego, że na kieszonkach znam się słabo...czy chwali post? Raczej chęć zdobycia informacji. Mechanizm faktycznie nie jest idealny wizualnie, ale sam z siebie dziś ruszył 😉.

 

Dzięki za informację Panowie.🙂

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tarczy - ta, którą pokazujesz sama w sobie jest dopasowywana (patrz na dziurki po wkrętach na brzegach).

 

Ważne czy zachowała się oś sekundnika - jak pokażesz werk od strony tarczy to może ktoś pomoże w dobraniu tarczy zastępczej.

 

No i ważne dla wszystkich - czy zostawiasz go sobie i rozpoczynasz projekt rekonstrukcyjny czy jednak rozbudziłeś zainteresowanie i idzie pod młotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod młotek nie idzie, przynajmniej jak na tą chwilę 🙂 nawet nie wiem ile to to może być warte....muszę się rozeznać z serwisem, bo sam nie wiem czy chce się za niego brać, szczególnie, że nigdy nie czyściłem tak starego zegarka i nie znam niektórych rozwiązań. Ale myślę, że to na tyle rzadka rzecz, że może warto się pokusić o lepszą kopertę i tarczę + serwis. 

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.