Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Integre

Czy nowy Lorus zepsuty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Kupiłem nowy zegarek Lorus RM339DX9 i nie wiem czy jest uszkodzony czy ja po prosu nie mogę zmusić wskazówek do poruszania się. 

Po otwarciu pudełka żadna wskazówka nie porusza się, a wszystkie wskazówki są  na przypadkowych pozycjach. Proszę pomoc w uruchomieniu zegarka. Dodam że to mój pierwszy zegarek wskazówkowy.

Edytowane przez Integre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Integre napisał:

Witam! 

Kupiłem nowy zegarek Lorus RM339DX9 i nie wiem czy jest uszkodzony czy ja po prosu nie mogę zmusić wskazówek do poruszania się. 

Po otwarciu pudełka żadna wskazówka nie porusza się, a wszystkie wskazówki są  na przypadkowych pozycjach. Proszę pomoc w uruchomieniu zegarka. Dodam że to mój pierwszy zegarek wskazówkowy.

 

A nie masz przypadkiem plastikowego zabezpieczenia pomiędzy koronką, a kopertą. Jeśli tak, wyjmij je po prostu i dociśnij koronkę. Powinien wystartować. Jeśli nie jesteś pewien, daj zdjęcie koronki z bliska


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale koronka wygląda na odciągniętą. Da się docisnąć?

Poza tym skakać będzie mała sekunda, a nie ta duża pomarańczowa od chrono, tak?

Chociaż tu jest chyba jednak odwrotnie - mała sekunda jest od chrono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne w jakiej pozycji koronka nic się nie rusza😟

Oczywiście kręcąc koronką w poz. 1 zmienia się data a w poz. 2 (koronka całkowicie wyciągnięta) zmieniają się godziny i minuty

Edytowane przez Integre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna jeszcze być pozycja 0, czyli koronka po prostu wciśnięta. Wówczas musi działać. Jeśli nadal nie - pewnie padnięta bateria (może jakiś leżak magazynowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przyszedł, czyli koronka w poz. 0 i też nic się nie ruszalo. Dzięki za pomoc. Jutro zwracam zegarek. Musiałem mieć pewność że coś jest nie tak. Ponieważ zwracam jako wadliwy i gdyby się okazało, że jednak nie jest dostał bym dodatkowe koszty przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że kolega się pofatyguje żeby cokolwiek odpisać? ;) sądzę że nie wejdzie tu przez kolejne kilka lat dopóki nie będzie miał kolejnego problemu z zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem! 

Zegarek odesłany i już jedzie do mnie nowy 😀.W przyszłym tygodniu powinien być bo w piątek dotarł do PL. Jednak z tamtym coś było nie tak bo wymienili na nowy.  Nie pisałem bo czekałem prawie 3 tygodnie na jakieś info od sklepu. 

Pozdrawiam! 

P.S. Będę wracał co jakiś czas na forum ponieważ już dawno miałem kupić zegarek, nawet kasę miałem odłożoną jednak priorytety się zmieniły. Wcześniej miał być Orient star nawet model miałem upatrzony no ale... Tego kupiłem ponieważ była dobra okazja i mi się podobał. 

Zegarek już u mnie, prawdopodobnie ten sam tylko wymieniona bateria.

Edytowane przez Integre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem po wymianie baterii Lorus YM92-X001 jest bezczynny tak jak na zdjęciu. Bardzo ważna pamiątka w moim życiu.Dostałem w prezencie. Proszę o jakąkolwiek podpowiedż. Z góry dziękuję i pozdrawiam Wszystkich...

IMG_20210612_142029.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto wymieniał baterię?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja. Nawet do głowy mi nie przyszło że to tak skomplikowane zegarki...  Przepraszam że taki głupek ze mnie .  Nigdy nie miałem do czynienia z takimi zegarkami...  Tylko tarcza na samym dole czasem się przekręci to chyba bateria w porządku ???. Sekundnik po lewej żadnej aktywności. Nic się nie znam dlatego przepraszam za moje wypowiedzi. Czy po wymianie baterii powinien sam ruszyć ???  Zależy mi żeby tylko zegarek chociaż ruszył ... Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam, Paweł M

Proszę może o przeniesienie tematu gdzie indziej ??? 

Edytowane przez hiob666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.