Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość vitriol

Komp 2020 - co kupić/złożyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

Cześć,

Co byście teraz kupili jako biurowo-domowy komp do office'a, netu i video 1920?
Kiedyś bardziej w tym siedziałem, teraz widzę, że są jakieś SoC w desktopach..:blink: albo całe Atom-Sticki za 600zł z windowsem... ewidentnie nie jestem na bieżąco :D
Chodzi mi o przykłady sensownych połączeń CPU i ładnie sparowanych z nimi RAMów, dysk który się nie posypie w 2 lata po gwarancji. Grafika może być zintegrowana, chyba że jest jakaś karta której żal nie kupić.
Bez kręcenia, bez modów, taki optymalny zestaw z boxów.

 

Budżetu nie podaję, bo nie wiem ile teraz co kosztuje, ale wyobrażam sobie, że jest to komp bliżej 1tys niż 2tys(?)

 

Dzięki

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, vitriol napisał:

komp bliżej 1tys

 

 

poleasingowy dell/hp z i5, 16gb ram i nowym ssd 240gb kupisz na ebayu/alle za 700-800zlotych

powala nowe skladaki na amd na lopatki

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Czujnik napisał:

 

 

poleasingowy dell/hp z i5, 16gb ram i nowym ssd 240gb kupisz na ebayu/alle za 700-800zlotych

powala nowe skladaki na amd na lopatki

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

 

Ostatnio kupiłem poleasingowe go della w powyższej specyfikacji i jest rakieta. Kosztował na Alle... 750 zł. Doinstalowałem Office 2019 i jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam poleasingowego Della na i5, do tego SSD oraz zewnętrzną grafikę GeForce bodajże 1050 czy 1060, chodzi jak wściekły :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem w podobnej sytuacji, będę wdzięczny za polecenie sprawdzonych źródeł poleasingowych sprzętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem :)

 

ja kupowałem w Olsztynie kompik24 i w sumie polecam maja poleasingowe dell’e 

ja tam kupiłem precisiona 5810 za około 2200pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, bart_us napisał:

Procesor i5 10gen, ram 8 minimum, ssd 256+ hdd1tera

Coś takiego w kwocie 1k to chyba nieosiągalne ?, będę wdzięczny za linki jeśli jest szansa na taki zakup-z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś takiego w kwocie 1k to chyba nieosiągalne ?, będę wdzięczny za linki jeśli jest szansa na taki zakup-z góry dziękuję

Używkę pewnie się znajdzie. Kolega pisal 1 do 2 tys.
Z autopsji wiem, że słabsze mogą denerwować. Można brać i3 ale na ramie bym nie oszczędzał. Dysk ssd przyspiesza prace i tu dużo się nie oszczędzi sieć warto.
Jak nowy to raczej cos w okolicach 2tys 2,4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, bart_us napisał:


Używkę pewnie się znajdzie. Kolega pisal 1 do 2 tys.
Z autopsji wiem, że słabsze mogą denerwować. Można brać i3 ale na ramie bym nie oszczędzał. Dysk ssd przyspiesza prace i tu dużo się nie oszczędzi sieć warto.
Jak nowy to raczej cos w okolicach 2tys 2,4.

Mi zakres 1-2 tys. pasuje, ważne by nie "mulił". Jestem pragmatykiem i zdaję sobie sprawę z ograniczeń takiego sprzętu, również jak autor wątku jestem ciekawy co mogę "wyciągnąć" z rynku za wspomnianą kwotę do 2 tys. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psze bardzo, ja swojego kupowałem na allezło (z góry przepraszam za link, jeśli nie można, ale nie mam nic wspólnego z tą firmą, poza zakupami u nich):

https://allegro.pl/oferta/dell-optiplex-7040-mt-i7-6700-16gb-240-ssd-dvd-10p-9705420388

Tylko dlatego, że są u mnie w mieście i miałem możliwość oględzin i odbioru osobistego ;)

Kosztem procka, mam i5 i troszkę mniej ramu, wziąłem z dodatkową kartą grafiki nVidia GeForce coś tam coś i większy dysk SSD dołożyłem już sam.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. 

Te delle które polecacie to jest oględnie mówiąc słabo w takiej cenie. Naprawdę. Nie wiadomo co za zasilacz, jaka płyta, jakie pamięci, i procesor i5, czy i7. Ale jaki i5, jaki i7? Która seria? Np. I3 9100f będzie na ogół sprawniejszy niż np. I5 4460. Jaka tam karta graficzna jest? Powiedzieć że jest geforce to jak powiedzieć że się ma zegarek seiko. Takie gotowce to są tak jak w przypadku zegarków majtkowce. W przypadku della to taki ciut lepiej wykonany majtkowiec. 

@vitriol - kolega krzakuk dobrze radzi czyli zaglądnąć na forum komputerowe. Komp dla twoich wymogów to w granicach 1500zl spokojnie (bez monitora). Nowy i pachnący. Problem to dostępność tych najbardziej opłacalnych części w grudniu. Głównie procków. Trzeba być cierpliwym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, WMT napisał:

Te delle które polecacie to jest oględnie mówiąc słabo w takiej cenie.

Nie wiadomo co za zasilacz, jaka płyta, jakie pamięci, i procesor...

 

a jakich danych ci brakuje?

z ciekawosci zajrzalem na polskie allegro i zapisalem info udostepnione przez sprzedawce:

Cytat
  • Seria/Model: Dell OptiPlex, 7010 (DT)
  • Procesor: Intel Core i5-3470, 6M Cache, 4 x 3.60 GHz (turbo), 4 x 3.20 GHz (bazowa)
  • Ilość rdzeni: 4 fizyczne
  • Chipset: Intel Q77 Express Chipset
  • Pamięć RAM: 16 GB DDR3
  • Grafika: Intel HD Graphics 2500 (pamięć współdzielona)
  • Dysk twardy: SSD 240 GB NOWY
  • Napęd optyczny: DVD-ROM
  • Komunikacja: Intel 82579LM Gigabit Ethernet 10/100/1000 Мb/s
  • Dźwięk: zintegrowany Realtek ALC269Q High Definition Audio Codec
  • Gniazda wejścia-wyjścia: 2x USB 2.0 przód, 4x USB 2.0 tył, 2x USB 3.0 przód, 2x USB 3.0 tył, 1x słuchawkowe przód, 1x mikrofonowe przód, 2x wyjście/wejście audio tył, 1x VGA, 2x DisplayPort, 1x LAN RJ-45, 1x RS 232, 2x PS/2
  • Gniazda rozszerzeń: 1x PCI (niski profil), 1x PCIe x1 (niski profil),1x PCIe x16 (niski profil), 1x PCIe x16 x4 (niski profil), 4x DIMM, 2x SATA III, 1x SATA II
  • Wymiary i waga: (SxWxG) 10,2 x 360 x 410 mm, 7,9 kg
  • Zasilanie: 100 – 240 VAC, 50/60 Hz
  • Naklejka licencyjna COA: Windows 10 Professional na bazie klucza Windows 7 Professional (oryginalny sticker COA na obudowie). Oprogramowanie zainstalowane na dysku.
  • Informacje dodatkowe: sprzęt poleasingowy

na ebayu kilku sprzedawcow udostepnia rowniez foto wnetrza i szczegoly plyty glownej

kupno uzywki to kompromis i jezeli sie na to nie godzisz, to wkladasz reke glebiej do kieszeni i masz co chcesz

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Dziękuję wszystkim za odp👌, żona jednak chce laptopa, więc szukam teraz laptopa:D

19 hours ago, WMT said:

 to w granicach 1500zl spokojnie (bez monitora)

Z ciekawości, co dokładnie byś złożył z nowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, vitriol napisał:

Dziękuję wszystkim za odp👌, żona jednak chce laptopa, więc szukam teraz laptopa:D

 

Ale wiesz, ze laptop to tak oględnie mówiąc budżet x2 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
13 minutes ago, tommly said:

Ale wiesz, ze laptop to tak oględnie mówiąc budżet x2 😜

No spoko, to sprzedamy jakieś torebki czy buty, bo przecież nie zegarki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No spoko, to sprzedamy jakieś torebki czy buty, bo przecież nie zegarki :lol:

Ta już widzę jak lecisz to robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czujnik

Ile ten dell kosztuje? Bo nie jest wart więcej jak 200zł. Nie wiem o co chodzi z kluczem w10 na bazie w7 ale, jeśli chodzi o sprzęt to sam procesor to 3 generacja i5. Czyli rok 2012-2013. Wiesz co to znaczy 8 lat w dziedzinie PC? Karty graficznej brak - jest jedynie integra. Zasilacz nie wiadomo, a to absolutna podstawa. Ram ddr3. Teraz jest ddr4. Wierz mi - poleasingowce to gotowce. A gotowce to w 99,9(9) % zło. Zapytaj jakiegokolwiek geeka komputerowego. Oczywiście będzie działać  jakoś tam, dłużej lub krócej ale czy daniel wellington czy inny kors nie pokazuje godziny, daty i co tam jeszcze, tak jak festina w podobnej cenie? Różnicę jednak łatwo wskazać między jednym a drugim. A w przypadku kompa chyba jeszcze łatwiej 😉

@vitriol w lapkach się kompletnie nie orientuję więc nic nie podpowiem. Polecam forumpc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu dwa łapki dell ale inny poziom cenowy niż tu. Jeden to seria vostro drugi G3. Oba spisują się rewelacyjnie. Stacjonarny 10 letni działa ale powoli wysiadają mu kolejne części. Pchanie się w używkę to loteria. Ale to moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składanie komputera do domu i taki h potrzeb jak na piewłeś nie ma najmniejszego sensu. Kup gotowca nowego lub jak polecają koledzy poleasingowy dobrej marki i w dobrym stanie....   

 

WMT to złóż mi proszę takie za 200 zł. Chętnie kupię. Pamiętaj o nowym dysku i całej tam bezwartościowej reszcie.....

w latach dziewięćdziesiątych , dwutysięcznych 2-3 lata to rzeczywiście była przepaść w komputerach. Ostatnie 10 lat to nieporównywalnie wolniejszy rozwój. Różnica w normalnej biurowej pracy a obranie coś pyta kolega, między No i5 pierwszej generacji a i5 dziewiątej jest pomijalna a to z 10 lat. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba nie szuka mega wydajnego pc-ta do grania, tylko niezawodnej maszyny biurowej, a taka za 1500 w zupełności wystarczy.

Sam przesiadam się powoli z laptopów na stacjonarne poleasingowe (markowe, ja akurat mam Della). Łatwiej w desktopach wymienić podzespoły, jak coś siądzie, bo nie trzeba rozbierać sprzętu do dostatniej śrubki, jak to ma miejsce w lapkach.

200 zł ... WMT złóż mi proszę takich kilka, serio, wezmę.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwagierka kupiła ostatnio Asusa laptop za 2000 nowy ze sklepu nie dla i... a sa i tańsze. Skrzynka w tej cenie będzie mocniejsza a podobna będzie tańsza. Tak wiec wybór jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2020 o 07:20, to tamto napisał:

Cześć, jestem w podobnej sytuacji, będę wdzięczny za polecenie sprawdzonych źródeł poleasingowych sprzętów.

https://www.computer-alliance.pl/

Brałem tam już dwa Dell-e. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.